Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS anyukák akik sokáig...

SOS anyukák akik sokáig szoptattak tudnátok segiteni, nagyon nagy gondban vagyok?

Figyelt kérdés
Fiam 1,5 éves mindig szopifüggő volt soha nem fogadott el helyette se tápszert se mást.Általában éjjel 1 szer kelt fel cicizni ez nekem belefért nem problémáztam rajta.De ugy kb 1 hónapja 2 óránként felkel cicizni.Ezt igy már nagyon nem birom.Próbáltam vizzel tápszerrel semmi nem kell.A probléma az hogy annyira visit ha nem kap cicit hogy belehergeli magát és hány.Sajna tapasztalat.Apával még jobban visit,hátravágja magát,semmivel se lehet megnyugtatni.Nekem januárban dolgoznom kell majd,és ha éjjel 2 óránként fel kell kelnem,az ugy tuti nem fog menni:(A gond az hogy amióta ennyit kel,azóta krónikus fejfájásom van folyamatosan,szóval ez igy nem mehet tovább,az biztos.Mit csináljak??
2015. okt. 12. 17:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Együtt aludtunk két és fél éves koráig. Volt hogy fel se keltem, ösztönösen fordultam mellé és adtam neki a cicit. Két és fél évesen kapott külön ágyat, hercegnőset, azóta este elalvás előtt 5 perc cici, ha éjjel felkel akkor is mondom neki egyy 5-10 perc után, hogy elég volt most már fordulj a fal felé és alvás.

Meg kellett rá érnie.

2015. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Ez szeparációs szorongás lesz, a fiam napra pontosan ahogy betöltötte a 18. hónapot azonnal megváltozott, végül 22 hónapig szoptattam, nem volt nagy gond az elválasztás..keresett engem de nem sirt. Nem volt cumija soha, de más.
2015. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De más sem, ez lemaradt. A kistesónak adtam cumit 6 hetes korától más okok miatt, de ő 2 éves koráig 2 óránként kelt éjjel igy is, nem tudom miért. Ő 17 hónapos koráig szopizott.
2015. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre két megoldás van. Az egyik, amit itt valaki írt, hogy együtt alszotok, így fel sem fogsz rá kelni, ha szopizni szeretne. Ha ezt nem akarod, vagy valamiért nem működik, akkor le kell szoktatni. Akkor is, ha visít, akkor is, ha hányásig hergeli magát. Én végigcsináltam két gyerekkel is, igaz, fiatalabbak voltak valamivel, de az együtt alvás addigra már nem működött, én meg ön- és közveszélyes voltam a fáradtságtól, ezért bevállaltam pár húzós éjszakát.

Szóval az én "módszerem" annyi volt röviden, hogy nem kaptak cicit. Nem csuktam rájuk az ajtót, velük maradtam végig, simogattam őket, énekeltem nekik, de szopi nem volt. Meglepően hamar, néhány éjszaka alatt megszokták. Neked is inkább ezt javaslom, nem csecsemő már, rossz szokásból ébred, semmi baja nem lesz, ha nem kap éjjel óránként enni, hidd el.

2015. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon köszönöm hogy segiteni próbálsz.És 22 hósan hogyhogy nem sirt már a cici után?addigra elmult a szeparácios szorongás?
2015. okt. 12. 21:39
 16/18 anonim ***** válasza:
17%
Kinek mikor, de elmúlik a szeparációs szorongás és a ciciről is leszokik minden gyerek, mikor már nem igényli. Azok is, akiket nem "szoktattak le", még olvasni is fáj, hogy megvonják tőlük egyszercsak. A gyerekek a maguk ütemében fejlődnek, ha nincs egyéb kényszerítő ok (munka, betegség) akkor nem érdemes leszoktatni mindenről, ami a szülők/rokonok/okoskodók szerint már nem kellene, hofy igénye legyen.
2015. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Kedves Utolsó, szerintem az anyai önfeláldozásnak is kell, hogy legyen egy józan határa. Jelen esetben a Kérdezőnek már az egészségemegy rá egy olyan dologra, amire igazából semmi szüksége a gyereknek.
2015. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
Az enyém is csinálta, kb annyi idősen mint a tiéd. Hát kb 2 hónap ig. Nagyon rossz volt de át vészeltük. Én is gondoltam hogy ennyi többet nem adok neki.h De aztán mégis megoldódott. Most 2,5 éves már csak este kéri kb pár pillanatra.elsöként az éjszakait hagyze el magától és így tovább. Akkor jöttem rá hogy ennek ez lesz a módja amikor sajna kórházba kerültünk és ott a mrgnyugtatását, az hogy nem száradt ki és azt hogy könnyen elaludt mind a szoptatásnak köszönhetjük. Ha te úgy érzed hog az egészséged ezen múlik akkor szoktasd le,de én megvárm míg maga elhagyja. Egyébként a kórházban a főorvosasszon is az mondta, hogy a gyerekek maga tudja hogy meddig van rá szüksége. Csak magadra hallgass, ne másra.
2015. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!