Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék kislányomnak...

Hogy tudnék kislányomnak segíteni?

Figyelt kérdés
Mostanában került be egy új óvodai csoportba, és van két-három kisfiú, akik folyamatosan piszkálják. Sutyorognak róla, kifigurázzák, nevetgélnek rajta (legalábbis ezek amiket tudok). Eddig ezt próbáltam nem túldimenzionálni, de úgy tűnik, kislányom nem igazán tudja hogy kezelni ezt a helyzetet, bántja. (Amit meg is értek.) Már beszélgettem vele, és mondtam neki, h ne törődjön velük, meg játsszon azokkal, akik aranyosak, de ezek olyan értelmetlen tanácsoknak tűnnek. Van esetleg valami ötlete olyannak, aki volt már hasonló helyzetben? Esetleg megpróbáljak beszélni az óvónővel, mégiscsak ő tud odahatni a csoportra, h ilyenek ne legyenek? Vagy hagyjam, h Ő próbáljon megküzdeni ezzel, hisz az iskolában is mindenhol vannak ilyenek?
2015. máj. 4. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted, hogy ezt mondtad neki, hiszen mi mást is tehetne. Ezen kívül még beszélhetsz neki arról, hogy miért csinálják ezt a gyerekek, meg kell tanulnia kezelni ezt a helyzetet, hiszen ez a későbbiekben is előfordulhat. Ha a kislányodon látják a fiúk, hogy egyáltalán nem foglalkoztatja, nem bántja ez a dolog, akkor abba fogják hagyni, mert már "nem lesz hatalmuk felette". Biztos azért érzed értelmetlennek, mert má sokat mondtad, de ez az egyetlen módja annak, hogy tudatosítsd a lányodban, hogy az a jó megoldás, ha nem foglalkozik velük. Ahhoz, hogy ezt a gyerek megértse elmagyarázhatod neki azt is, hogy az ilyen piszkálódó gyerekeket mások bántják (pl. a nagyobb testvére) és az otthoni feszkót a lányodon vezetik le. Persze ez annyira nem megnyugtató, de a lányod talán így könnyebben ki tud lépni a helyzetből és talán képes lesz figyelmen kívül hagyni a piszkálódást és társként tekinteni a fiúkra.
2015. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez elgondolkodtató. Ezt még nem mondtam neki, h a fiúkat valszeg más is piszkálja (úgy tudom, van idősebb testvérük), pedig tényleg logikus. Este meg is beszélem vele. Köszönöm a válaszodat!
2015. máj. 4. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz helyzet, szerintem annyit tudsz tenni, hogy beszélsz a gyerekkel erről, főleg ha ő akar róla beszélni, és szólsz az óvónőnek, hogy tudjon róla. A kislányommal is van hasonló probléma az oviban, és már többször beszéltünk is róla, de úgy látom hogy hiába, nem tud egyenlőre kiállni magáért. Valamiért csak egy gyerektől tűri el, hogy terrorizálja őt, a csuda se érti miért. Szóval én azt látom, hiába érti az eszével, mégsem változtat.
2015. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!