Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Üssön vissza, ha bántják?

Üssön vissza, ha bántják?

Figyelt kérdés

Másfél éves a fiam, egy hasonló korú kisfiú mikor már harmadszor vágta kupán, akkor az anyukája odajött és közölte a fiammal, hogy: ne hagyd magad, ha bántanak üss vissza!!

Ez volt az első ilyen eset, hogy bántották, szegénykém eléggé kiakadt, de én is, legfőképpen azon, hogy miért nem a saját fiával akar beszélni az esetről..

Más anyukáktól is ezt hallom, hogy az óvodában is meg kell hogy védje magát, tehát verekedjen a gyerek.

Mi a helyes reakció ilyen esetben, ti mit tesztek, mit mondotok a gyereknek? Ha nem vagytok ott vele és ez történik, akkor mit csináljon, hogy ne szálljanak rá?

Én nem csapkodok se a kezére, se a fenekére, és örülnék, ha ő sem lenne agresszív.


2010. márc. 14. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy másfél éves kisfiú érzékenyebb, mint egy kislány.....tudom, az enyém is ennyi idős.....soha nem mondom neki, h legyél férfi és ne sírjál, üssél....stb.

Elvégre mindig lesz nála nagyobb, erősebb. Mi még nem járunk oviba, de itthon nálunk tilos csapkodni, verekedni, pofoszkodni...én rászólok határozottan, h nem teheti, ugyanezt gondolom akkor is ha majd bölcsibe megy. Inkább szóljon a bölcsis néninek, h bántják, mert az nem normális h egymást verik a gyerekek...mégis mi lesz ebből? Az ovónéni körmére is néznék, persze csak óvatosan, nem kirohanás szintjén, h ne hagyja a verekedést.

Hogy más arra tanítja a gyerekét, h üssön???Jézus, hova megy ez a világ?

Esetleg fel lehet hozni a témát egy szülőértekezleten is, h vajon a többség is úgy gondolja, h verekedjenek a gyerek.Kárt is tehetnek egymásban....

2010. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdés, amit feltettél engem is nagyon érdekel, mert az én fiam 19 hónapos és jön a jó idő, egyre többet megyünk a játszótérre is. Jó olvasni a tanácsokat, okosodtam ám belőlük. A bébiszitteres is nagyon tetszett, szeretem az ilyen megoldásokat, de ahoz még várnom kell, hogy egy ilyen szép mondatot megtanuljon, de mindenféle képpen megtanítom neki.

Viszont elmesélnék egy tegnapi játszóteres esetünket. A fiam a homokozó lapátjával játszott, amikor egy jóval nagyobb fiú ki szerette volna venni a kezéből. A fiam erre jobban magához szorította a lapátját és úgy ránézett a nagyfiúra, hogy az még egy lépést is visszahátrált. A nagyfiú meg rámnézett, hogy most mi tévő legyen. Én meg mondtam neki, hogy látod, nem szeretné odaadni neked a lapátot. Erről tudomást vett és odébb állt. Nagyon mókás látvány volt.

2010. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az én kisfiam is elmúlt 18 hónapos és szerintem is elég fontos ez a kérdés.Nincs testvére,Ő sem tudja még megvédeni magát(szóban, tettben) főleg ha szerencsére ritkán kerül ilyen helyzetbe.De mit tegyen az a gyerek akinek azt tanítják otthon , hogy "ne üss vissza" a másik szülő pedig azt hogy igen, kellő képen összezavarodik.Sajnos a mai gyerekek sokat tanulnak az agressziv mesékből és egymástól pl. az oviban, de szerintem a szülőnek KELLENE ODAFIGYELNIE A SAJÁT GYEREKÉRE nem pedig a másét okoskodva,kioktatva nevelni!
2010. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
1xű. a verekedés és az önvédelem 2 külön dolog! arra kel tanitani hogy védje meg magát, és ne verekedjen. bár ez minden korosztályba tanítani kéne. Az önvédelmi erőszak természetes reakció velünk született. viszont ami ezt tulépi azt nem árt kontrollálni kezelni.
2010. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!