Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Üssön vissza, ha bántják?

Üssön vissza, ha bántják?

Figyelt kérdés

Másfél éves a fiam, egy hasonló korú kisfiú mikor már harmadszor vágta kupán, akkor az anyukája odajött és közölte a fiammal, hogy: ne hagyd magad, ha bántanak üss vissza!!

Ez volt az első ilyen eset, hogy bántották, szegénykém eléggé kiakadt, de én is, legfőképpen azon, hogy miért nem a saját fiával akar beszélni az esetről..

Más anyukáktól is ezt hallom, hogy az óvodában is meg kell hogy védje magát, tehát verekedjen a gyerek.

Mi a helyes reakció ilyen esetben, ti mit tesztek, mit mondotok a gyereknek? Ha nem vagytok ott vele és ez történik, akkor mit csináljon, hogy ne szálljanak rá?

Én nem csapkodok se a kezére, se a fenekére, és örülnék, ha ő sem lenne agresszív.


2010. márc. 14. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, magyarázátok el neki hogy ha valaki bántja azt nem szabad hagyni.

Ha a gyerek a vasalóval játszik rászólsz, ha magára akkarja rántani adsz neki egy pofont.

A gyereknek is el kell ezt magyarázni, ha piszkálják szóljon hogy hagya abba ha nem használ üssön visza.

Ettől nem lesz erőszakos csak megtanulja megvédeni magát.

2010. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ilyen pici gyerekeknél még a felnőtt (szülő, óvónő) dolga megvédeni a gyengébbet a verekedőstől, illetve megmagyarázni a verekedősnek, hogy ezt nem szabad. Normális óvodában az óvónők odafigyelnek a gyerekekre, és nem hagyják, hogy püföljék egymást. Rég rossz, ha egy háromévesnek kell megvédenie magát. Másféléves babákat meg egyszerűen szét kell választani, ha az egyik agresszív.
2010. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem egy másfél éves még nem biztos, hogy megérti azt, hogy "védd meg magad, add vissza a pofont". Sokan még nem is beszélnek ebben a korban, így elmondani sem tudják, mi történt velük. A bölcsödei gondozónő (és azon kívül a szülő) feladata, hogy megvédje a kis csibészeket egymástól.


Én biztos rászóltam volna a másik kisfiúra, hogy nem-nem!! nem szabad verekedni. simgatni szabad (és megmutatom hogy kell). A gyerekeket a saját szintjüknek megfelelő szinten kell tanítani.

2010. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én elmagyaráznám a verekedős kisfiúnak,hogy ha verekedik az fáj a másiknak és fejezze be,mert akkor nem játszhat a gyerekemmel. Nekem azt senki ne mondja,hogy verésre verés a válasz. Az ilyen szülő ezzel védi meg saját magát,mert nem tudja megnevelni a gyerekét.
2010. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az én fiamat is sokszor elpüfölték játszin, szomszéd agresszív kifiú a társasház homokozójában, aztán oviban. Sokáig eltűrtem, és én is ejnye-bejnye nem szabaddal elintéztem. De betelt a pohár, hogy az én pici fiam nem képes megvédeni magát még 4 évesen a két éves gyerektől. Aztán megtanítottam neki, hogy védje meg magát. Azóta az önjelölt kis pókemberek nem szórakoznak vele, ha mégis akkor elrendezi velük. És ez így jó, mert nem vagyok vele az oviban, az óvónő meg úgyis letagadja, hogy megint nem figyelt a gyerekre. Ja, és nem lett agresszív, csak a vadállatkák már nem rajat játszák el az otthon látott idióta mesékben látott szerepeket. Itt kezdődik a probléma, mikor a pici gyerek azt néz, amit akar. Lásd: cartoon network. Természetesen ezt nem nézheti! Pedig lassan sulis lesz.
2010. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Hivatalos babysitter vagyok. Ha egy gyerek csak megpróbálja kupán vágni a védencemet, azonnal lecsapok. Elmondom a kis ellenfélnek, hogy nem szabad ezt csinálni. Másfél éves gyerekek elég kicsik még. Nem kell a hosszú szónoklat, mert azt nem értik. Megkeresem a hozzá tartozó őrszemet és szólok neki, hogy a gyereke megpróbálta az enyémet verni, figyeljen oda.

Egyik kisbarátomat 2 évesen kaptam a kezeim közé. Ma már 9 éves...Későn kezdett el beszélni és ha a homokozóban valaki elvette a dolgait csak nézett rám nagy kétségbeesett szemekkel...eltartott egy darabig míg megértette, hogy nem leszek mindíg ott neki, mikor ilyesmi történik, úgyhogy megtanítottam a következőre - ami könyörtelenül bevált mert még egy hülye lopós felnőttet is helyrerakott a gyerkőc.

Ha valaki valamidet elvesz odamész és ezt mondod: Elnézést, de ez az én játékom és játszani akarok vele...ilyenkor a döbbenet jött, mert a gyerek nem volt bunkó de nagyon határozott...így indult ma meg már nem kell többé félteni.

2010. márc. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
23.04 Teljesen egyetértek nálunk is így volt, én azt mondtam neki, hogy Ő sohase kezdeményezzen verekedést ne így oldja meg a gondjait, de ha ütnek igenis üssön vissza sajna nem védi meg senki más. Most elsős és egyáltalán nem tartozik az agresszív gyerekek közzé sőt, de már megtudja védeni magát hála égnek!
2010. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, most még kicsi, persze hogy én védem meg, de nem tudom mi lesz majd az oviban. Ha visszaüt a gyereketek, akkor mi szokott történni? Meglepődik a másik, vagy addig verik egymást, míg az óvónők szét nem szedik őket?

2010. márc. 15. 21:36
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Én az ovis lányomnak azt mondtam, ha bántják nem kell visszaütni, hanem szóljon az óvónéninek.

Olyan probléma is volt már a játszótéren, hogy ismerős kislány és a lányom is egyszerre akartak menni a lányom rollerével. A lányom felkapta a rollert erre a másik kislány megütötte. A lányom visszaütött. A kislány anyukája másokkal beszélgetett és csak az tűnt fel neki hogy a lányom megütötte a lányát. Rögtön kezdte, hogy mert az oviban is csak bántja a kislányt stb... Így arra tanítottam a lányom ha lehet ne üssön vissza, ennek a gyereknek főleg nem, még ha bántja sem, inkább szóljon az óvónőnek. Ez bevált. Egyébként hallottam, hogy pont ezt a kislányt arra biztatják otthon, ha valaki megüti jól verje el. Számomra teljesen elfogadhatatlan ez a hozzáállás.

2010. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
15.04 de örülök, hogy ezt leírtad! Erre gondoltam én is, hogy szóljon az óvónőnek, csak egy fiú esetében hogy néz ez ki? Nem fogják még ezért is szekálni, hogy árulkodós, nyuszi stb? Én nem verem őt semmiért, még ha a vasaló után nyúlkál akkor sem kap pofont (atyaég, van olyan gyerek, aki ezért kap?!) és a tv-t sem kapcsoljuk be mellette, érdekes, nem is verekszik.....
2010. márc. 17. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!