Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam elesett és...

4 éves kisfiam elesett és ijesztően hatalmas nagy púp lett a homlokán: mivel kenhetném be, hogy hamarabb visszahúzodjon és kevésbé fájjon neki?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jéggel
2010. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugye nem lesz maradandó agykárosodása ettől??
2010. márc. 12. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy az árnika kenőcs segít a duzzanatok visszahúzódásában!

2010. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
tudnád hány fogyatékos lenne a földön ha minden púp után agykárosodás lenne... :) kutya baja a gyereknek, csak jegeld.
2010. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A homlokon keletkező sérüléseket mindig komolyan kell venni, uis a homloklebeny felelős a viselkedésért, ill. a lebenyben zajlódó folyamatok ezért fontos vigyázni rá. De ha nem hányt és nem tapasztalsz fura viselkedést, nem lesz gond. Azért írtam, mert az írtad, hogy ijesztően nagy púp.
2010. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szigoruan jegeld! és 2orán át figyeld a viselkedését,ijenkor nem szabad engedni aludni!!
2010. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 16 hónapos körül lehetett, amikor egy esés miatt a homlokán egy kb. 3x3 centiméteres, és több, mint 1,5 centire kiálló, ijesztő nagy vérömleny lett a homlokán. Jeget tettem rá, és másnapra teljesen lelapult, persze a lila nagy folt még jó darabig látszott. De a jég sokat segített. Azóta 2 éves, van egy pici horpadásszerű heg a homlokán, de egyáltalán nem feltűnő, ami a látványt illeti. Mivel egy pár perces síráson kívül semmi más baja nem volt, és elég hamar megvigasztalódott, én nem vittem orvoshoz. Máskor is volt már a homlokán hasonló - de persze fele ennyire sem nagy - sérülés, azok mind nyom nélkül elmúltak.
2010. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a homlok egy ilyen terület: minden ütődés, sérülés nagyon erősen meglátszik és nagyra feldagad. Akkor is, ha nem olyan nagy az esés. Ugyanis a bőr vékony és a duzzanat csak kifelé tud dudorodni, mert alul a csont van.
2010. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!