Miért van az, hogy ha a bölcsiben sír a gyerek pár napig, az óriási lelki traumát okoz, de az egyéb bömböltetés belefér?
Biztos ráismertek melyik kérdésről van szó. De általában is itt az álláspont, hogy a bölcsitől sérül a gyerek, ha már 2 napnál tovább sír, azonnal vegyük ki.
Más kérdéseknél meg simán rávágjátok, hogy persze, vonjuk meg a gyerektől a cumit, éjszakai evést, szülők ágyában alvást, stb, Két-három napig bömbölni fog, de majd elfogadja, megszokja.
Hol itt a különbség?
Mivel jobb az, hogy anya ugyan ott van, de nem ad enni, ha kérem, mert neki nem kényelmes felkelni éjjel? De ha anya kénytelen munkába menni, mert pénzt kell keresnie, akkor ugyanezzel tönkreteszi a gyereket. Nem ellentmondás ez?
Linkelt kérdésben anyuka a zt tanítja a gyereknek, hogy ha ordít, akkor ő megy és "kimeneti " a bolcsibol. Nem kellene bemennie, csak és kizárólag akkor, ha a gondozonő behivja.
Te meg azt tanítod a gyereknek, hogy teljesen normális éjjel 2 évesen tej italt inni.
Egyik se jó. A te gyereked is leszokik pár alkalom után róla -először mondjuk azt kellene próbálni, hogy vizet adsz neki- és az ő gyereke is meg fogja szokni a bölcsit
Szerintem ezen az oldalon egyáltalán nem jellemző, amit írtál, hogy miket tanácsolnak. Nyilván van egy-két ember, aki arra bíztatja a kérdezőt, hogy hagyja sírni a gyerekét, de elenyésző. A te eseted, meg az a bizonyos bölcsis nem átlagos. 2 éves gyereknél már valóban nem természetes, hogy eszik éjszaka, nekem is az a véleményem, hogy le kell szoktani róla, már rég le kellett volna.
A másik anyukának meg nem érett a bölcsire a gyereke, ez teljesen egyértelmű. Nem 2 napja sír, hanem 2 hete, de úgy, hogy az anyuka még ott sem hagyta. Tehát nincs is honnan kivenni, teljesen elferdíted a kérdést.
Lehet, hogy nem jellemző, nekem mégis tucatnyian ezt írták. Ha lecsupaszítjuk a két választ: én hagyjam sírni éjszaka, ő meg ne vigye bölcsibe, nehogy sírjon. Hol itt a logika?
Bölcsibe beadod, a gyerek sír, délután értemész, rájön, hogy ez mindig így lesz, nem hagyod ott, aztán megnyugszik.
Éjszaka nem adsz neki enni, pedig lehet, hogy tényleg éhes (2 évesen nem lehet éhes az ember?), nem adok neki, rájön, hogy nem is fog kapni, mert az anyjának mindegy, egyszer majd abbahagyja.
Melyik is a "humánusabb" dolog?
"2 évesen nem lehet éhes az ember?"
De, lehet, nappal. Egy 2 éves, ha normálisan étkezik napközben, akkor éjjel nem lesz éhes. Itt vagy nem eszik normálisan a gyereked nappal vagy egyszerűen csak egy rossz szokást alakítottál ki nála. Ennek nem sok köze van a bölcsis kérdéshez.
"Mivel jobb az, hogy anya ugyan ott van, de nem ad enni, ha kérem, mert neki nem kényelmes felkelni éjjel? De ha anya kénytelen munkába menni, mert pénzt kell keresnie, akkor ugyanezzel tönkreteszi a gyereket. Nem ellentmondás ez?"
Igen, ellentmondás. De miből gondolod, hogy ugyanazok a válaszolók mondják? :)
Egyébként ilyet én nem olvastam, hogy azonnal vegyék ki a bölcsiből 2 nap után, szerintem legtöbben úgy gondolják, hogy elváláskor bizony normális, hogy akár hetekig is sír egy gyerek 10-20 percet, de abbahagyja. Van olyan, aki nem, őt ki kell venni, bármilyen ritka is az ilyen (de az nem 2 nap után derül ki).
Szerintem túlzol. Arról nem beszélve, hogy nem kell minden tanácsot elfogadni vadidegen emberektől. Ha kérdést teszek fel, akkor megpróbálok pontosan fogalmazni, a lehető legtöbb infót adni a helyzetről és a válaszokat mérlegelem.
Lecsupaszítva is a narancsot és a citromot hasonlítod össze. A kettőnek semmi köze egymáshoz, bár én sem az egyikért, sem a másikért nem hagynám sírni a gyerekem. Mindkettőt meg lehet oldani anélkül.
De az, hogy otthon a tejért sír, vagy idegen helyen azért sír, mert otthagyta az anyja, az egyetlen ember, akiben bízott, igencsak más helyzet.
Vagy neked egyforma, ha azért sírsz, mert belerúgtál az ágy sarkába és kegyetlenül fáj, vagy azért, mert egy fontos embert elveszítettél az életedben? Másfajta minőség, másfajta súly az ember életében. A tejről le lehet szokni, néhány este alatt, megfelelő, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett. Az más kérdés, hogy milyen bizalmi egyensúly alakul ki egy olyan szülővel, aki képes volt otthagyni valahol egyedül órákra, amikor féltem és nem éreztem magam biztonságban, és ezt ő nem vette komolyan. Sosem bíznék meg benne többé igazán, és ezt lehet szépíteni, meg megindokolni... de nincs értelme, mert a lényegen nem változtat. Bizalomvesztés lesz, még ha nem is sír többé a gyerek, akkor is.
Abban nem veszted el a bizalmad, aki nem ad neked enni, amikor te kérsz? Akár azért, mert éhes vagy, akár azért, mert megnyugtat? Mi van, ha rosszat álmodott, megijedt valamitől, és épp az a hülye tej nyugtatná meg, anya meg közli, hogy ez van, éjjel nincs evés.
Én nem érzem, hogy akkora különbség lenne a két helyzet között, ha nem bagatelizálod el.
A beszoktatásnak sem az a lényege, hogy odahajítod a gyereket, te meg elmész, ő meg nem tudja, mi van. Akkor valamit nagyon rosszul látsz.
"Ha jól értem, az nevelés, hogy nem kap tejet éjjel, de az már kínzás, ha arra próbálod rávezetni, hogy esetleg anya nem ül mellette a nap 24 órájában."
Nem, rosszul érted az egészet. :)
Kezdjük a te tejes problémáddal. Nekem tökmindegy, hogyan szoktattad a gyereked, de nyilván ez neked probléma, mivel kérdést teszel fel róla. Kapsz válaszokat. Én azt tanácsolnám neked, hogy adj neki többet enni lefekvés előtt, mivel egy 2 éves már rendesen tud enni, a tej itt egy szokás. És nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, a gyereket a tej nyugtatja meg. A helyzet nyugtatja meg, amit megszokott, ehhez kapcsolódik, hogy pont tejet szokott kapni. Ha nem erre szoktatod, akkor mondjuk egy rongy lenne, de valójában a jelenléted az, és azok a dolgok, amiket megszokott. Leszoktatni pedig fokozatosan kell. Bemész, mert hívott (az nem kínzás, ugye?), majd elmondod, hogy vacsorázott, esetleg vizet adsz neki. Sír, de nem azért, mert gonosz anya nem jött, hiába hívta és elveszti a bizalmát, hanem azért, mert nem az ő akarata teljesül. Ez pont olyan, mintha nappal nem kap nyalókát és ezért ordít a boltban.
Beszoktatás: a gyerekek nem egyformák, az elválás folyamata sem egyformák zajlik le. A gyerek nem hülye, mindent megért, ha a szintjén kezeled. Megérti azt is, hogy érte mész, nem tűntél el, de ez is egy folyamat. És igen, bizalom az alapja, hogy tudja, amit mondasz, az úgy van. És nem kínzás a beszoktatás, de van olyan gyerek, aki erre nem alkalmas, bár nagyon ritka.
Tehát a hasonlóság annyi, hogy az a cél, hogy tudja, hogy vagy és leszel is neki. A többi mind különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!