Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám önálló...

Hogyan szoktathatnám önálló evésre 23 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés
Krémtúró, főzelékek, sőt a villára szúros ételek is mennek már, még ha fele az ölébe hullik is, meg maszatos az egész gyerek, inkább a "nekilátással", ill. a kitartással van baj. Vagy neki sem akar látni önállóan (persze, hogy kényelmesebb, ha etetem, ő meg mesekönyvet lapozgathat) vagy ha nekiáll is, és dícsérve is van, hogy milyen ügyes, rövid idő után átadja a kanalat. Mit tegyek? A gyerekek többsége már egyedül eszik ebben a korban???
2008. szept. 8. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 21 hónapos, és pont az a bajom vele, hogy mindent egyedül akar enni:( Persze ahogy írtad, ez sok maszattal jár, amint eltakarítom a reggelit, jön a tízórai, ebéd, stb, örülnék, ha legalább egy joghurtot megenne úgy, hogy én adom.

Ő kb 1 évesen kezdte kérni a kanalat, teljesen magától.

Talán próbáld ki, hogy együtt esztek, és eléteszed a kanalat, az ételt, míg mellette Te is egyedül eszel, és mondd neki, hogy a nagyok így esznek.

Én megpróbálnám hogy ha odaadja a kanalat, leteszem mellé, és ha nem kéri, hát nem kéri, majd eszik legközelebb. Néhány evés-nemevés után biztosan enne, persze nem kínoznám, kedvesen megbeszélném vele, hogy aki éhes, és ilyen nagy és okos, mint ő, az már egyedül eszik.

Nem tudom, etetőszékeztek még? Mert Dani utálta, így már régóta sima székről (ill bárszékről, az magasabb) eszik velünk együtt. A tisztán evés meg úgyis magától alakul ki, azt nem siettethetjük:(

Persze ha nagyon nem akar egyedül enni, az sem gond, hisz kicsi még, bár sokkal könnyebb, az tény, de ne aggódj, nem kell örökké etetned;)

Sok szerencsét és remélem segíthettem.

2008. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy odarakod elé, az ennivalót,meg az evőeszközt, és hagyod, hogy maga próbálja..csak így fog megtanulni egyedül enni. elöször biztos nemfog sikerülni,meg maszatos lesz, de az majd alakul.
2008. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy hülye a válasz és hogy ezzel nem igazán lesz senki kisegítve, de azt kell hogy mondjam, hogy: Türelemmel.


Azt hiszem érdemes lenne ide most néhány képet mellékelnem a gyerkőceimről, hogy hogyan is néztek ki ők maguk és hogy hogyan is nézett ki a környezetük, amikor önállóan enni tanultak...


Elég legyen csak annyit tanácsolnom, hogy amikor ezt elkezdjük, akkor ne a frissen tapétázott fal mellé ültessük a szemünk fényét és ne a frissen kapott, méregdrága "fellépő" ruháját adjuk rá....


Már akkor érdemes egy (baba)kanalat adni neki a kis kezébe és egy (baba)tányért elé tenni, amikor még csak mi etetjük. Később ebbe a tányérba kerülhet valamiféle étel is, de felesleges azt teletölteni pláne nem folyós, könnyen kiönthető étellel...


Hagyni kell, hogy a gyerek maga próbálja és nem kell felkapni a vizet, ha azt nem a leg"kultúráltabb" módon teszi. Hagyni kell, hogy kibontakozzon és finoman terelgetni a megfelelő irányba, sokszor megmutatni neki, fogni a kis kezét és úgy együtt megpróbálni.

Eleinte mi etessük és ez csak kiegészítése legyen az eseménynek és csak akkor hagyjunk rá több ételt, amikor már elég magabiztos és jól is megy neki.


Nem szabad túl sokat elvárni tőlük, és nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a gyerekek az ilyen kötelező programokat hamar elunják.


A nagyobbik lányom nagyon hamar tudott kanállal enni, de a villát utálta; a fiam meg kezdettől fogva jól használta a villát. A legkisebb (most 15 hónapos) pedig mostanság kapott először a kezébe műanyag kanalat, de most még csak játszani.


TÜRELEM és KITARTÁS!


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!