Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kislányomat, hogy apukáját ne kicsimnek, hanem apának szólítsa?

Figyelt kérdés
Kislányom előtt véletlenül kicsimnek szólítottam az apukáját kb fél éve. Azóta próbáltam már nem foglalkozni vele, másként hívni apát. de semmi. Egyébként nagyon édes, hogy egy picike kis lányka kicsimnek szólít egy 2 méteres nagy darab embert, de mindenki furán néz ránk. Hogy szoktathatnám lev róla?
2009. nov. 23. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Itt ne várj választ mert csak kioktatást kapsz. Én is ma hasonlót tettem fel, erre úgy lehurrogtak, hogy csak lestem.

A kérdésedre a választ én se tudom sajna, elvilg majd kinövi. Addig meg ez van:(

2009. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Épp a múltkor volt egy kérdés, most hirtelen nem találtam, a lényege, hogy szólítjátok egymást, ha már van babátok. A többség nem tartotta helyesnek, ha állandóan apának és anyának hívják egymást, csak a gyerek előtt hívják így egymást. Talán ők tudnak segíteni, hogy ők, hogy oldják meg.

Biztos a szó hangzása tetszik a kislányodnak, talán valami becenév szintén megtetszene neki, ha az apa szót úgy hallaná.

2009. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Majd megunja. Én kb. egy évig drágámoztam anyámat, pedig amúgy mindig anyának hívtam, apámat meg apának. Amúgy a szüleim a keresztnevükön hívták egymást mindig, aztán mégis úgy tanultam meg, hogy anya, apa. Csak egyszer mondta apukám, hogy drágám, és akkor megtetszett. Aztán meguntam. Meg pár hétig mamámat is hívtam a keresztnevén, mert akkor tudatosult bennem, hogy mi is a neve, aztán visszatértem arra, hogy nagyi. A te lányod is meg fogja unni majd. Szerintem annyit lehet csinálni, hogy amikor az apjának azt mondja, hogy kicsim, akkor az apja visszakérdez, hogy mit szeretnél mondani apának? Vagy ami drasztikusabb, hogy addig nem is hallgat oda, amíg nem apának szólítja.
2009. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Én nem hiszem, hogy erről le tudnád szoktatni. És nem si értem, hogy miért kéne!? Ha én ilyent hallanék, biztos hogy egy nagyon nagyot mosolyognák rajta! Nem értem miért kell ezen csodálkozni.
2009. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Aranyos lehet.A keresztlányom egyszer hivta az apját,mondta apa,az nem figyelt,mondta neki Sanyi,de apa csak nem figyelt,majd elkiabálta magát"kicsim".Lett nevetés,ez tetszett neki.Egy ideig igy szolitotta az apját,majd teljesen magátol leszokott.Szerintem ne mond neki,hogy ezt ne mondja.Elfogja felejteni.
2009. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. nov. 24. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon megragadta. :) Aranyos! Furcsa, hogy ha mindig apának hívod előtte, ő nem így hívja már azóta. Egyébként ha nagyon zavar mondd el neki, hogy a szerelmesek hívják így egymást, a kislányok apának hívják az apukájukat. De hívhatja apucinak stb.-nek is. Én anyut Drágámozom, Anyácskázom. Igaz kiskoromban csak anya volt, apu meg apu.
2009. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!