Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérnék jó tippeket arra, hogy...

Kérnék jó tippeket arra, hogy hogyan szoktathatnám be 2 hónapos kislányomat a kiságyába?

Figyelt kérdés
Eddig velünk aludt, ráadásul mindig cicin alszik el.
2010. ápr. 15. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem este szoptasd meg, aztán tedd be az ágyába, ha alszik, ha nem, és minden ébredésnél ugyanígy tegyél. Azt még nem várd, hogy átaludja az éjszakát, ahhoz még pici.

De nem aggódj, ha még nem megy.

Nekem a nagy lányom kezdettől vidáman aludt a kiságyban, a kicsi, akivel elvileg ugyanúgy csináltam a dolgokat, nem volt hajlandó, csak 4-5 hós volt, mire beszokott, most már ő is megtanulta, szóval kitartás, és türelem, én nem erőltettem, de kitartóan próbálkoztam. :o)

2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor már félálomban van, tedd be a kiságyba. Ha felébred és sír, akkor vedd ki, simogasd, nyugtasd meg, majd mikor ismét félálomban van, tedd vissza. Ha megint felébredne és sírna, akkor megint nyugtatás, és vissza. Eltarthat egy ideig, akár másfél órát is, de egyre rövidül majd ez az idő. Megszokja és megtanulja, hogy a kiságyban alszik, és nemsokára már ha beteszed félálomban, magától szépen el fog aludni.
2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Míg elalszik, addig maradj a kiságya mellett. Énekelj neki, beszélj hozzá.

Én be szoktam csapni egy picit és a fejére teszek egy pelust és mikor elalszik, akkor leveszem.

2010. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindhárom válasz okés! Szopi után büfi, ott már szenderedik, akkor nagyon finoman be a kiságyba. Ha sír, simizd, halk dudolászás, ha ordit, ki kell venni megnyugtatni. Fog az menni, elhatározásod kérdése:)
2010. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg gyengéden paskolni a popsiját, vagy oldalirányba ringatni. Az én kismanóm is így aludt el, miután már nem aludt el a cicin. Nálunk mindig szól a babazene elalváskor. Tettem elé egy játékot, azt elnézegette, amikor meg már átfordította a fejét, mindkét oldalon volt egy játék. Ő szeretett babakocsiban aludni és a paskolás olyan lehetett, mintha babakocsi lenne alatta, szerintem. Nekünk bevált, szépen elhagytuk a paskolást és most már magától elalszik.
2010. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, már ma kipróbálom!
2010. ápr. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!