Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért emelik ki az oviba,...

Miért emelik ki az oviba, iskolába készülő gyerekek szülei hogy sokba kerül a gyerek ruhája?

Figyelt kérdés
Ha nem jár közösségbe, akkor is kell neki ruha. Van persze pár plusz, tornaruha, tornacipő, de ez azért nem egy vagyon.
2015. aug. 20. 15:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
18-assal egyetértek. Én nem tartok külön itthoni ruhàt,cipőt.A régieket nem hajlandó felvenni itthon,de vigyáz a ruhàira.
2015. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%
Oviban azért kell bentre ruha, plusz 2 szabadidő ruha, váltó cipő, ami iskolában nem kell. Nekem nem okoz gondot negvenni, mert ga akció van veszek pólókat, pulóvereket, de biztos van olyan, akinek ez egyszerre sok. Miért kell leszólni a másikat?
2015. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
55%

A gyerekruha, ha normálisat akarunk, sehol nem olcsó, csak ha akciós. Most a Tesco-ban a leárazott póló pár száz forint, ugyanez a póló 3 hónapja még 2.000 Ft volt.


3 hosszú ujjú most feléért kapható. Sok családban ez nem mellékes.


Aki nem ad használt ruhát a gyerekre, nem fogad el kinőtt ruhát, az vagyonokat is elkölthet ilyenkor.


Én kaptam a fiamra ismerősöktől, de így is sokat veszek.


A 2 nagylányról már ne is beszéljünk... Ott már van hatása az osztálytársaknak is.

2015. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

te is másba mész dolgozni meg más ba vagy otthon

te engednéd a gyereket a szomszédtól kapott szét hordot ruhában suliba

2015. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én sem oviban,sem itthon nem vagyok híve az ócska ruhànak,jobb a közérzetünk ha itthon is rendes ruhàban vagyunk.Azonkívül bàrki jöhet vàratlanul.Mi így szoktuk meg valahogy.
2015. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
40%
Egy fehér ing minimum 1100ft fekete nadrág 1800ft ,cipö 4000-5000ft szandál szintén ennyi ,és bizony huzos összegrk ezek föként ott ahol nem egy gyerek van .fehér inget és fekete nadrágot nem lehet turiba kapni ,a cipö szandál árak pl decatlonos árak ,kb ennyibe kerül .torna cipö 3000ft a decatlonba ,ami kényelmes és még szép is kinaiba 1500ft sima fekete egyszerü tornacipö .ezek csak iskolába valo dolgok .ugyhogy ne szold le az embereket ha nem tudod mennyibe kerülnek csak az iskola vagy ovodába kellö dolgok .
2015. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
55%
Most nem azért 26-os: de amiket felsoroltál az nem egy vagyon! A Kérdező pedig nem szólt le senkit. Egyébként meg amikor valaki gyereket tervez azt nem tervezi be, hogy fog majd a gyerek közösségbe járni,ahová bizony vannak kötelezően beszerzendő dolgok? A másik meg az, hogy ezek amiket felírtál (26-os) azok simán kijönnek a családi pótlékból. Tehát a szülőnek ezek alapján plusz költsége nincs is, hiszen ha nem lenne gyerek nem kapna csp-t.
2015. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
37%
Ezek tényleg nem olyan túl dràgàk.A fehér blúzt pedig a hét màs napjàn is rà lehet adni a gyerekre,enyém ovis,úgy csinàltam,hogy nem csicsàs,nem habos-babos blúzt vettem hanem csinos,egyszerű darabot,így bàrmikor ràadható,nem csak a szekrényben àll.:)
2015. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Akik szerint az ünneplő felesleges, mert csak iskolába kell, azoknál soha nincs családi ünnep, soha nem járnak temetésre, esküvőre, ballagásra, a gyerek pedig soha nem megy versenyekre (pl. szavalóversenyre ki kell öltözni),szóbeli felvételizni, vizsgázni, soha nem szerepel sehol/lép fel sehol (pl. városi ünnepeken) soha nem megy locsolkodni húsvétkor/vár locsolókat, Karácsonykor is kopott szabadidőben vannak otthon és színházba se teszik be a lábukat véletlenül sem illetve senki se és jár templomba az ünneplő ellenzői közülmeg amúgy se vesz részt soha semmilyen ünnepségen sulin kívül?

Ráadásul a legegyszerűbb fehér blúz egy farmerrel hétköznap is felvehető, anyukám mindig rám adta, ha már látta, hogy következő alkalomra úgyis kinőném.

De egy egyszerű fekete szoknya is elhordható bármilyen felsővel, ha már kezdené kinőni a gyerek.

Csak nem kell csicsásat venni és kész.

Fiúknak is nem csak a fényes fekete anyagból lehet nadrágot venni, hanem mondjuk egy matt fekete kordbársonyt és az is elhordható hétköznap egy színes pulcsival. Fehér ing is felvehető pulcsi alá póló helyett ha mennek valahova vendégségbe. Ünneplő cipőből is lehet kényelmeset venni, ami máskor is hordható, nem csak a papír kínai létezik.

2015. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek, hülyeség az egész.

Pont olyan hiszti, mint az ünnepek (karácsony, húsvét, szülinap stb) előtt, amikor sírnak az emberek, hogy miből lesz habzsi-dőzsi, de azért egész évben 2000 Ft-ot sem tennének rá félre... Ja, csak szidják az aktuális kormányt, hogy miért nem küldik hamarabb a csp-t, mert abból mennének pl. majálisozni...

Az iskolakezdési hisztit sem értem. Persze, pénzbe kerül minden, de azért nem egy olyan eget verően hatalmas összegbe, ami romba döntené a háztartást, na meg ugye ez is egy jóval előre tervezhető kiadás, vagyis lehet rá apránként félretenni pénzt és úgy nem fáj annyira.

Nekem 3.-ba megy a nagyobbik gyerek és most sem költöttünk többet 15e Ft-nál, pedig nem a legolcsóbb cuccokat vettem neki, csakis jó minőségűt kap mindenből. Amikor elsőbe ment, akkor is max. 25e Ft volt az egész (nekünk már ingyenes a tankönyv).

De ha tudom, hogy az a 15/25e Ft egyszerre nagyon fáj egy hónapban, akkor rakok félre havonta 1-2-3e Ft-ot és úgy máris nem olyan sok.

De persze egyszerűbb sírni, tudom...

2015. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!