Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért emelik ki az oviba,...

Miért emelik ki az oviba, iskolába készülő gyerekek szülei hogy sokba kerül a gyerek ruhája?

Figyelt kérdés
Ha nem jár közösségbe, akkor is kell neki ruha. Van persze pár plusz, tornaruha, tornacipő, de ez azért nem egy vagyon.
2015. aug. 20. 15:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
bankett van általános iskolában is? :O nálunk nem volt ilyen....csak érettségi elott....de én akkor se voltam ott, mert hulyeségnek tartottam.
2015. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%
A keringői ruhára értettem a menyasszonyit
2015. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
35%
Azt én sem tudom miért mondjàk,hogy sokban van,amíg kisbaba volt,meg később is kellett ruhàt venni,tehàt ruha mindig kell.
2015. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%
Iskolába/ovodaba minden napra másik ruha kell, otthonra nem
2015. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
56%
Hát otthon sem adom rà másnap ugyanazt ne viccelj màr.
2015. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Kb. kétszer annyi ruhát veszek a gyereknek mióta közösségbe jár. Természetesen itthon is minden nap tisztát adok rá, ha egész nap rajta van, de itthon nyomon tudtam követni a ruhák sorsát, míg a bölcsiben nem. Nem egyszer előfordul, hogy kimegyünk pulcsiban és 5 perc múlva levesszük. Hát én bizony az ilyet otthon többször is ráadom. Van, hogy egy egész hetet kibír így egy pulcsi. A bölcsiben meg nem tudhatom mennyit volt rajta. Minen nap kap tisztát. A többi ruhadarabnál ugyanez a helyzet. Ráadásul a mi bölcsinkben kb. 10 fokkal kevesebb van, mint itthon. 92-es méretű hosszú ujjú felső nekünk nem is kellett volna, ha itthon van a gyerek, így meg kellett minden napra egész nyáron (a legnagyobb kánikula kivételével).
2015. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy akkor kellett rengeteg ruhát vennem,amikor baba volt.Gondolom,mert gyorsabban nőtt.:)
2015. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Hm...Többe kerül, mert ahogy nő egy gyerek, úgy drágul a nagyobb méret miatt és lesz cikibb a turis és vágyott a divatos, másrészt az intézményekbe több váltóruha és benti- meg tornacipő is kell. Viszont, ahogy nő, elvileg egyre jobban tud is rá vigyázni - tehát, amíg bölcsibe a szobatisztaságra szoktatós időszak, majd oviba a leevés, összesarazás és elszakítás miatt is elmehet akár naponta több rendnyi, iskolában azért már egyre jobban ritkulnak ezek az esetek, nem is beszélve arról, hogy nem nő a gyerek ki 2-3 havonta egy méretet.
2015. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Mert mondjuk, ha itthon van a gyerekem, akkor egy ruha van rajta, míg ha elmegy az oviba, akkor van egy, amit reggel ráadok az oviba, ami ugye csinosabb, míg itthon megint átöltöztem itthoni ruhába. És mivel minden nap másik ruhát adok rá, így dupla annyi ruha kell neki hétköznapra. Plusz az oviba kell tornacipő, benti cipő, akkor egy cipő, amibe ugye jár az oviba, meg pluszba ami itthon van rajta, tehát cipőből is több kell. Itthonra az ember azért ráad olyan ruhákat, amiket oviba nem, tehát kisgatya, póló, zokni, melegítő együttes, csinosabb farmer vagy felső, póló, ezeket mind pluszba be kell szerezni ovikezdésre. Úgyhogy igen, nagyobb a kiadás. De ettől függetlenül nem panaszkodom, nyilván tudatosan vállaltunk gyereket, megvesszük neki, csak valóban többe kerül a gyerek ruháztatása, ha közösségbe jár, mintha nem járna.
2015. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vettem nekik ruhát az iskolakezdésre csak a tornafelszereléseket és szandált - cipőt! 3 lányom van 5.-es,3.-os és elsős. Azért nem kaptak ruhát mert amiket tavasszal vásároltam nekik azok szerencsére most is jók! Majd októberben elkezdett vásárolni a hűvösebb időkre, már 3. éve így csinálom! Nem hiszem, hogy nagy probléma ha szeptember első hetében nem vadiúj rucikban mennek iskolába! Persze ne gondoljátok, hogy agyonkopott ruhák, nem hordják itthon az iskoláit! :-)
2015. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!