Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek a gyerekek...

Mikor kezdenek a gyerekek figurákat, alakokat rajzolni? Hogyan tudnám tanítani a rajzolást a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nemsokára 3 és fél éves, szeret festeni, színezni, de egyenlőre még csak pacákat, vonalakat, köröket rajzol.

Itthon folyton elöl vannak a rajzeszközök, minden nap alkot is. Oviban is szoktak festeni, ragasztani. Szülőin mondták, hogy színezésben, ragasztásban ügyesek a gyerekek, de a figurális rajzolás még nem nagyon megy senkinek De arról nem beszéltek, hogy hogyan lehetne ezt fejleszteni. illetve hogy kell-e egyáltalán?


2010. márc. 8. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem kell. Hagy, hagy rajzoljon örömből. Majd az oviban fejlesztgetik. Az is bőven elég.
2010. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nagyon szeretnéd rávezetni, lehet kapni foglalkoztató füzeteket. Rá van írva hány éveseknek ajánlják. Az én fiam sokáig nem rajzolt "értelmes" dolgokat, és én olyat vettem, amiben pontokat kellett összekötni, vagy labirintusban eligazodni. Szerintem jók, mondjuk az én fiam szerette csinálni, nem erőltettem.

2010. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ilyen foglalkoztatókat már vettem. Akkor ezeknek tényleg lesz hasznuk?
2010. márc. 8. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem nagyon szereti, sokfélét kipróbáltunk. Később már vettem számolósat, olyat, ahol a képek között különbséget kell keresni...van sokféle. Már nagyon szépen rajzol, magától elkezdte a betűket összeolvasni, számokat ad össze. 6 éves, szeptemberben megy suliba. De arra mindig vigyáztam, hogy csak akkor vettük elő, ha neki volt kedve.
2010. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne tanítsd rajzolni. Az ilyen korú gyerekek magáért az élményért, az alkotás öröméért festenek/rajzolnak, nem ábrázolni akarnak. Ha feladat lesz belőle, elvész a felszabadultság. Értékeld, milyen színeket párosít össze, milyen jó hullámok (pl.) lettek a papírján. Az én kisfiam is hasonló korú, azt pl. nagyon szereti, ha ő rajzol vmit vagy pacázik, és én "belelátok" valami konkrétat. :)


Később se azt rajzolja majd, amit lát, hanem amit tud. (pl. a szekrény átlátszó lesz, benne a ruhák, stb).

2010. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!