Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak egy gonosz...

Mit csináljak egy gonosz rossz 4 évessel?

Figyelt kérdés
Testvéremnél élek egy időre . A majdnem 4 éves fia rgy igazi fkalap. Gonosz, rossz, neveletlen. Ha bekattan akkor harap, csipked, kiabál,futkos köcsögösködik, kunyerál. Megütni nem üthetem, nem az enyém, rögtön menne sírni az anyjához. Hogy lehet fegyelnezni, hogy nehogy én legyek a bűnbak.

2015. júl. 31. 14:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%
talán költözz el a tesód nyakáról,akkor megszűnik a problémád!
2015. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%
Ha te eleve úgy állsz hozzá, hogy nem akarsz vele foglalkozni, téged hagyjon békén, akkor mi a búbánatnak költöztél oda a testvéredékhez úgy, hogy tudtad, van gyerekük? Húzz el onnan, és akkor nem fog zavarni a kisfiú. De ne haragudj, gusztustalan, ahogy beszélsz róla. Ha én lennék a testvéred, és tudnám, hogy így beszélsz a gyerekemről, már rég kivágtalak volna a lakásból.
2015. aug. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
49%
Unokatesóim is ilyenek voltak, 5 éves gyerek szemrebbenés nélkül k...ázott le, szüleinek visszakiabált. 1-2 atyai pofon (meg mondjuk néha én is elláttam a baját ha nagyon viccesnek hitte magát, pl rúgjuk le öcsit a hintáról focilabdával) után egészen kezesek lettek. Persze nem szabad túlzásba vinni de jó ha megtanulja az ilyen gyerek hogy van egy határ amit ha átlép annak következménye van.
2015. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha te a testvérem lennél és így neveznél egy 4 éves gyereket én olyan pofont lekevernék neked, hogy a lakásból repülnél és ki is dobnálak.

Tudtad, hogy van gyerekük és mégis odaköltöztél, akkor mit vártál, hogy majd a 4 éves gyerek fog alkalmazkodni az antiszociális nagybácsihoz?

Sok ilyen kisgyereket láttam, aki rosszalkodni, de ilyen jelszőt, nem mondhatsz egy gyerekre.

Kérdező hány éves vagy?

2016. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

21 vagyok. Azért elég jól el tudtuk okoskodni meg észt osztani de mikor egy gyerek a kezeivel elkezd marni engem én meg bemegyek a szobába a gyerek utánam szalad és veri rúgja az ajtót. Jajj egyem meg jó kis gyerek szeretjük én hülye barom bunkó pofont érdemlő meg mit merem kritizálni az angyalkát. Amikor odamegy és fellöki megüti a 2 éves testvérét a aranyoska annyira szeretjük.


Igaz látatlanba valóban nehéz véleményt adni de inkább maradtál volna csendben... Egyébként már rég véget ért a "nyaralás". Egy átlag 4 éves gyerek nem csinál ilyeneket szóval ennek tudatában mentünk oda okoska.

2016. febr. 14. 14:04
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha nem kérsz "ész osztást" akkor minek kérdezel és utána neki állsz személyeskedni?

Nem oktatott ki téged senki, csak elmondtuk a véleményünket. Tudom milyen egy rendetlen, nagyon rossz, kezelhetetlen 4 éves, de akkor sem hívom köcsögnek meg f-sznak. Amikor meg ovis voltam emlékszem rá, hogy ott is gyakran volt verekedés, lökdösés.

De 21 évesen neked kéne türelmesnek lenni, mert te vagy a felnőtt és ne egy 4 évestől várd el, hogy milyen fegyelmezett legyen.

Nyílván a tesódék felelősége a gyereknevelés, de a hozzállásoddal is van egy kis gond. Írtad, hogy inkább ne szóljon hozzád munka előtt. Itt az van, hogy még te sem vagy elég érett a dologhoz. Más is írta, a 4 éves fiú csak figyelmet ígényel és nem egy türelmetlen nagybácsit, aki ilyen ocsmányul beszél vele.

2016. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha neked lesz gyereked akkor is ilyen türelmetlen leszel és ilyen gyerekesen fogsz hozzáállni? Ha igen, akkor inkább ne vállalj gyereket.


4 évesnek még nincs felelősségtudata, idővel lesz, ezt igazán megérthetnéd. Még nagyon kicsi.

2016. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, én eddig olyan 4 éves gyereket láttam aki tudta hogy szánt szándékkal nem szabad bántani senkit, olyat láttam hogy nem tudta hogy amit csinál fáj, de amiket a kérdező írt az messze túllépi ezt a kategóriát.

Igen, egy 4 évesnek nincs felelősségtudata, de ez nem menti fel az alól hogy másokat bánt, direkt, és mivel rendszeresen csinálja valószínűleg élvezi is hogy fájdalmat okozhat.

2016. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem menti fel, de egy 4 évestől ne várjuk már el, hogy felelős legyen, nem biztos, hogy tudja, hogy rosszat tesz.

De ettől függetlenül a szülők felelősége, hogy foglalkozzanak vele. Az, hogy így állsz a gyerekhez, téged mínősít. Lehet, hogy amúgy igazad van, de ha így beszélsz az unokaöcsédről, akkor ne várd, hogy neked adjanak igazat.

2016. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!