Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezhetném az 1...

Hogyan fegyelmezhetném az 1 éves gyermekem? Élvezi, ha bánthat és ez nagyon rosszul esik!

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam, eddig minden rendben volt. Még alváshoz szopik, éjjel, ha felkel, akkor magunk közé veszem, mert onnantól nagyon éberen alszik és ha visszateszem, 15 percenként felébred. Én alapvetően nagyon nyugodt természetű vagyok, de azért a hangomat emeltem már fel jó párszor. Nem tudom mivel váltottam ki azt, hogy nevet azon, ha nekem valami rossz. Nagyon kétségbe vagyok esve. :(


A legzavaróbb, hogy reggel, amikor felébred, elkezd rugdosni. Ha finoman megfogom a lábát, akkor annál inkább. Mondom neki, hogy ne, ez fáj anyának, nem érdekli. Ha lefogom a lábát vagy próbálom elterelni másfele, akkor nevet és annál inkább. Tényleg fájdalmas és most újra terhes vagyok, még nincs pocakom, de annyira ideges vagyok, amikor a hasamat rugdossa, hogy sokkal agresszívebben reagálok. De semmi nem használ. Olyan jó lenne, ha hozzám bújna, de ott tartok, hogy véget vetek az együtt alvásnak. Csak nem szeretem a durva (sírós) módszereket és eddig semmi nem vált be.


Ugyanez a helyzet napközben, gondol egyet és megüt. Hiába látja, hogy fáj, sírok, mondom, hogy ne, akkor nagyon gonosz fejjel röhög és csinálja tovább. Honnan jön belőle ez? Biztos, hogy nem látott ilyet tőlünk. Nagyon szomorúvá tesz, úgy érzem tehetetlen vagyok.



2015. jún. 22. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez most nagyon nehéz helyzet, több dolog is eszembe jutott, mint hasonló cipőben járónak....


Hidd el, és ez a legfontosabb, hogy akármilyen "gonosz" fejjel nevet is a kicsid, nem gonosz ő és nem gonoszkodásból csinálja mindezt, hanem azt élvezi, hogy van egy új tudománya, amivel eddig ismeretlen reakciókat vált ki. Ahhoz még kicsi, hogy teljesen felfogja, hogy fájdalmat okoz, hiába mondod. Ha képes vagy rá, inkább ne sírj. LÉgy nagyon határozott, ne büntetésből, hanem a tettei természetes következményeiként add elő szerintem, hogy ha újra megrúg, akkor sajnos ki kell szállnia a közös ágyból. Ha megüt, akkor sajnos anyának távolabb kell mennie tőle, ahol nem ér el. nehéz megtalálni a határt, hogy semmiképp ne szeretetmegvonás legyen, de arra rá kell ébrednie, hogy az ütés és rúgás semmilyen formában nem elfogadható. A plüsseit se engedd ütni soha.


A legfontosabb, hogy ez nem személyes dolog, tehát nem arról van szó, hogy a te gyengédségedre erőszakkal válaszol, nem is jellemhiba nála, ő továbbra is nagyon jó gyerek, aki felfedezett valami újat, és most ezt a helyzetet kell a helyes irányba terelni. Nem te váltottad ezt ki nála!!!!! Ez fontos!


az nagyon érthető, hogy a pocakban lévő baba miatt még érzékenyebb vagy és persze jogos, hogy még annyira sem tűröd a rúgásokat.

2015. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Mivel meg nincs gyerekem ezert ezeket átélni meg nem éltem át Szóval olyan tanácsot nem tudok adni, amit mar kipróbáltam es bevált


A kiságya hol van a ti ágyatokhoz képest?


Ha nem 1 szobában akkor fogd meg es rakd át a saját agyába amikor rugdos

Es esetleg akkor is fogd meg es rakd be az ágyába , amikor megut, ha magyarázatra nem érti meg azt, hogy ezt nem kene, nert faj a másiknak


Es ha sír az ágyaban hat sír...


Esetleg ha nem akarod hallgatni amikor sír, akkor napközben menj ki a házból es ha van bebifigyelo akkor azt vidd magaddal, így megis hallod, hogy mit csinál :)

2015. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy azért is nehéz időszak ez, mert kb. ilyenkor van egy változás: eddig nagyjából kiszámítható volt a baba reakciója, simogatásra, gyengédségre megnyugvással, mosollyal válaszolt, amit adtatok neki, azt adta vissza:) Kb. mostantól kezdi felfedezni azt, hogy ő Tőled független személy, néha nem egyezik a kívánsága a tiéddel, néha ki akar próbálni más utakat, mint amiket mutattatok. eddig titeket tükrözött vissza, ti voltatok a fókuszban, most fokozatosan elkezdi önmagát középpontba helyezni, a saját akaratát, ötleteit, stb. Sokszor lesz még olyan, hogy egészen mást csinál, mint amit tőletek láthatott. Ez mind jól van így, és nem ellenetek van, nem rosszaságból, csak lassan elkezdődik majd a leválás folyamata (azért még nem azonnal:)
2015. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam.
2015. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!