Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól jártam el ebben a helyzetben?

Jól jártam el ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyukám napi szinten veszi az édességet a 17 hós fiamnak és a 2,5 éves lányomnak. Megérteném, ha napi 1-1 darab lenne, de hogy reggeltől estig a kezükben látok hol egy csokit, hol egy nyalókát, hol kekszet. Persze ennek az lett volna a vége, ha hagyom, akkor nem ennének rendes ételt. Úgy zajlik a dolog nálunk, hogy reggel megisznak ketten egy liter kakaót ébredéskor. Aztán fél 9 körül reggeli, mire anyum visszaér a boltból. De már az édesség a kezükben van. Tízóraira vagy gyümölcsöt esznek vagy semmit, mert sokat ettek reggel. Ebéd olyan 2 körül, akkor leves+ főétel, utána általában az apjukkal esznek mégegyszer az ebédből olyan 4 körül, majd vacsora 7 körül. Közben sajnos nem egyszer kapnak nasit is. Ma reggel megitták a kakaójukat, majd kaptak joghurtot, amit nem ettek meg. A reggeli virsli volt. Lányom akarattal cukorkát akart enni, de rászóltam, míg nem reggelizik, addig nem. Nem hallgatott rám, meg akarta enni a cukorkát, erre elszedtem tőle. Anyum rámförmedt, hogy ő többet nem vesz a gyerekeknek semmit. Nem szeretném, ha a gyerekek cukorbetegek lennének vagy étkezési zavaraik lennének.
2015. jún. 16. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Költözzetek külön, ne élősködj anyádon, ennyi.
2015. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Első válaszoló ez nagyon bunkó volt..
2015. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted, te vagy az anyjuk, neked kell a szabályokat felállítani! Anyud csak igazi nagymama, kényeztetni akarja őket, neki ez a dolga, nem a nevelés... szerintem ő is rájön, hogy emiatt felesleges megsértődnie! Mondjuk a reggeli fél liter kakaó nekem soknak tűnik, főleg egy másfél évesnél, de te tudod...
2015. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az anyukájuk, a te döntésed, a te felelősséged, hogy hogy eteted a gyerekeidet. Biztosan meg lehet beszélni az anyukáddal is a szabályokat. Egy nyugodt pillanatban ülj le vele és mondd el neki mit szeretnél, (pl. napi egy nasi ebéd után). Egyébként minden nap reggel fél liter kakaó legalább olyan egészségtelen, mint az édesség.
2015. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Huhh, hát én már a fél liter kakaón ledöbbentem.... Az rengeteg egy ekkora gyereknek, főleg ha a tápanyag nélküli bolti, kakaós "italt" adod neki. Vagy a tejnek nem nevezhető lötty + agyoncukrozott instant kakaópor, aminek szintén semmi köze a kakaóbabnak, ami a hormonkezelt, antibiotikumokkal teletömött "tejgyári" tehenektől való...

Csoda, hogy még eddig nem lettek cukorbetegek, fogaik rendben?

Tényleg bocs a kirohanásomért, de épp a minap volt fogorvosi szűrővizsgálat a gyerekem ovis csoportjában, a 23-ból 20-nak tele van szuvas fogakkal, és kb. 15 úgy el van hízva, mint állat... Pedig még csak 5 évesek!

2015. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok a fél liter, de már így szokták meg, ezért nem szeretném, ha pluszban teletömné őket édességgel. Tisztázom vele mindig a dolgokat, de sajnos van némi betegsége, amit nem hajlandó kezelni, de ez egy másik történet, ha olyan pillanatában kapom el, akkor a legkisebb szavamon is fennakad. Első, ez tényleg bunkóság volt, nem élősködöm anyámon, főleg, hogy 3 éven keresztül mi tartottuk el. Költözésről meg annyit, hogy éppen felújítás alatt van az új házunk, szóval max 2 hónap.
2015. jún. 16. 09:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, most már bolti tejet kapnak, azelőtt házi tehéntejet, plusz hozzá gyerekeknek való kakaópor, ami nincs tele cukorral. Fogaik pedig ápoltak.
2015. jún. 16. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!