Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étel lallrgiás Gyerek anyukája...

Étel lallrgiás Gyerek anyukája! Tanácsokat kérhetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves mult. egy éves korában derült ki , hogy ellergiás a tojásra. Két éves korában jött hozzá még a tej a tojás és a banán. Terhelés nélkül minden eredménye negatív lett. Orvos utasitásra el kelett kezdenem terhelni. De az égvilágon semmilyen utasitást nem kaptam. Evett is tojásos tésztát, meg olyan palacsintát amiben volt tojás. Ugyan olyan pöttyös lett mint mikor 2 évesen a korházban terheltük tojással. Tegnap hivtam a rendelőt és az aszisztens nagy volakban közölte ,hogy hogyan kelett volna el kezdeni. először csak olyan keksz félét ami nyomokban tartalmaz tojást aztán két tojásos tésztát és így tovább. nagyon szivesen fogadnám ha valaki adna tanácsot. Eddig teljesen be tartottuk a diétát. és most össze vagyok zavarodva azt sem tudom , hogy főzzek , mit ehet a gyerek. nagyon köszönöm előre is! Nagyon fontos lenne!

2015. máj. 30. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
De, ha nem tudod mit kell csinálni, akkor miért nem kérdezted meg az orvost? Vagy miért nem csináltad úgy, ahogy a kórházban csináltátok 2 éves korában? Azért józan paraszti ésszel belegondolva is nagyon rossz ötlet volt palacsintával próbálkozni. Most nem tudhatod, hogy csak a tojás, vagy a tej és a tojás is okoz a problémát. Egyébként szerintem csak azért kell minimális mennyiséggel kezdeni, hogy nehogy nagyon súlyos legyen a reakció, ha allergiás a gyerek. Mostmár mindegy mennyit adtál neki, kiderült, hogy allergiás a tojásra és lehet, hogy a tejre is. Amire allergiás azt nem eheti, nem kell tovább kísérletezni otthon. Beszélj az orvossal.
2015. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi! Az a gondom, hogy csak telefonon mondta el a doki, hogy minden negetív. És le is rázott. csak annyit mondott, hogy mindent fokozatosan vezessek be neki. Semmi részletes tájékoztatást nem kaptam. És időpontot adott augusztusra.

A palacsintát mandula tejjel készitettem. Azért annyira H.. nem vagyok, hogy .2 éve diétázik a gyerek mindent az égvilágon ugy főzök, hogy ehessen ő is. Mindent házilag készitek. A bölcsiben eszik meg itthon. nem egyszerre gondoltam bevezetni neki mindent.

Segitséget kérnék valakitöl, hogy , hogyan is kellene! mert a neten sem találtam semmit. Gondoltam hátha van itt valaki aki hasonlo cipőben jár vagy járt!

2015. máj. 30. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy kérdésben azt írod, hogy a tej és tojásallergiás gyerekedet el kell kezdeni terhelni és te adtál neki palacsintát, akkor nincs ember, aki azt fogja gondolni, hogy mandulatejjel készítetted. Azt meg továbbra sem értem, hogy miért nem csinálod úgy, ahogy a kórházban terhelték.

Egyébként, ha az orvos azt mondta, hogy mindent fokozatosan vezess be, akkor elmondta, hogy mit kell csinálni. Mint a kisbabáknál, egyesével óvatosan kis mennyiségekkel kezdve és ha bírja akkor egyre többet. A tojást már kipróbáltad, arra allergiás, tehát azt ne adj neki. Most próbáld ki a tejet egy korttyal. Ha azt bírja kaphat másnap kicsit többet, ha nem bírja, akkor azt sem ihat egyáltalán. Utána jöhet a banán egy falattal.

2015. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos mindkettőre allergiás sajnos még. Tiszta pötty a tejtöl is.

2015. jún. 4. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de még kicsi, hátha kinövi. Én is tej és tojásmentesen étkezem és nekem még van néhány étel ezeken kívül is, pl. magvak, paradicsom, zeller, narancs, alma. Ráadásul még cukorbeteg is vagyok, így azt a diétát is tartanom kell. Alig tudom kitalálni, hogy mit egyek.
2015. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hu, akkor neked sem könnyű! Étterembe el tudsz menni egyálltalán?

Nálunk ugy látom javul a helyzet. Iszonyu pici adagokat kap. egy reggelre megint kezdett pözzyösödni de vissza huzodott neki. Nem kentem be semmivel. Hátha így fokozatosan bevezetve hozzá szokik a szervezete. Ha meg nem akkor meg már tudom mit kell csinálnom. Mejd csak ki növi.

2015. jún. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!