Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom megüt. Hogy...

5 éves kislányom megüt. Hogy szoktassam le róla? HOgy magyarázzam el neki, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Így: "ha még egyszer megütsz, letöröm a kezedet" *megüt* *csatt* (pofon)
2015. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éves, nem csecsemő, rendesen, magyarul magyarázd el neki, bár nem tudom, azért 5 évesen már ezt magától is kellene tudnia, de ha üt megmondod nem bántunk másokat, nem okozunk fájdalmat másoknak, neki se tetszene, ha valaki bántaná, és ekkor pl megcsípheted a kezét szemléltetve egy ilyen kis semmisség is mennyire tud fájni.
2015. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ezt azért tudnia kéne így ovis korban, hogy nem bántunk másokat (játszótéren, óvodában ezekkel a helyzetekkel találkozik az ember). Mondd neki, h nem szabad ez fáj, és pl ahogy előttem írták megcsíped, h tudja tényleg nem jó. Azért megütni nem kell, nem vagyunk a középkorban, h azt adjuk amit kapunk!!
2015. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

húúú,hát az első pont az ellenkezőét éri el.megütöttél-én is igy oldom meg a problémát.

na-ez a legrosszabb.fogd meg a kezét-és mond,hogy anyának ez fáj.-ha valami nem tetszik,mond el,-és segitek.egyébként milyen helyzetekben teszi?frusztrált,sikertelen,nem tud valamit megoldani?

2015. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyankor teszi ezt, ha valamit nem engedek meg neki. VAgy valami kudarc éeri.
2015. ápr. 27. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem konkrétan a kérdésre válaszolnék, csak egy megjegyzést írnék. Többen írjátok, hogy 5 évesen tudniuk kéne. Hát nem tudom, azért még nagycsoportban, sőt általánosban is vannak "verekedések". Nyilván érdemes tanítani, hogy ne tegye, de attól még ilyen korban nem mindig a kompromisszumkereső párbeszéd az elsőszámú problémamegoldó stratégia :)
2015. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!