Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek játszik a gyerkőcötök?...

Veletek játszik a gyerkőcötök? Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos, az lenne a kérdésem, mennyire játszik veletek a gyerkőcötök, vagy inkább egyedül elvan?

Nekem van egy lassan 3 éves kisfiam. Nagyon okos, gyorsan tanuló. Szeptembertől bölcsis lett, sokat fejlődik.

Viszont az a "gondom" hogy mikor haza ér nem játszik velem, úgy kell rá erőltetnem magam, hogy legózzunk vagy olvassunk vagy valami. Ha játszik, akkor inkább egyedül valamit szöszmötöl, de leginkább meséket néz. Már próbáltam mindennel lefoglalni, de nem igazán sikerül.

Nem tudom mit csináljak, olyan rossz érzés látnom hogy egyedül játszik. Mindig oda ülök mellé, de nem foglalkozik velem :(

A kapcsolatunkat nagyon jónak mondhatom, nem hiszem hogy azzal lenne a gond. Vagy ne erőltessem rá magam? Adjatok tanácsot légyszi!


2015. márc. 6. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha csak szöszmötöl,meg meséket néz,biztos nincs még olyan ami annyira lekötné. lassan jöhetnek a társasok,szerintem akkor majd akar veled játszani :-) meg a jó idő, a homokozás
2015. márc. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se szerettem mással játszani, idegesített ha anyukám odaült mellém, hogy mit játszok. Csak egyedül szerettem játszani. Normális ember lettem :)
2015. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányom egészen 4-5 éves koráig jól elvolt egyedül. Néha nekem is furcsa volt a helyzet.

Utána viszont állandóan játszani hívott! Nem volt egy percem se, amikor ne akart volna valamit játszani velem. Ekkor kezdtem el értékelni, hogy milyen jó is volt, amikor eljátszott egyedül. :D

2015. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet amúgy, hogy a bölcsiben együtt játszik a többiekkel és otthon meg már nem akar valaki mással játszani , hanem egyedül. Nem?
2015. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! :))

A bölcsiben együtt játszik minden kis barátjával, ott nagyon jól el van.

Lehet hogy unalmas vagyok neki?

2015. márc. 6. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gondold ennyire túl a dolgot.

Ilyen időszaka van. Lesz ez másképp majd!

2015. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer.

Igen, lehet hogy sokat kattogok rajta. De mit csináljak ha ő egyedül el van, csak üljek és nézzem,ne piszkáljam hogy "Gyere játssz anyával".?

Csak ilyen, hogy is mondjam? Kicsit m,indig meg szorul a szívem ha egyedül látom :(

Olyan hülye vagyok...:(

2015. márc. 6. 11:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ha játszani akarok vele akkor elkezdek magamtól valamit és előbb-utóbb csatlakozik, mert érdekli h anya mit csinál.
2015. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki és csináld a dolgod!
2015. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de még kiscsoportban sem játszanak együtt a gyerekek. Egymás mellett játszás van, ami azt jelenti, hogy odaül, de magában játszik. Ez élettani folyamat, középső csoportban kezd el kialakulni az együtt játszás.
2015. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!