Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőmék egy szobában és...

Barátnőmék egy szobában és egy ágyban alszanak a kisgyerekükkel aki 2éves, és tévé is van a szobába amit a fenőttek este néznek, így a gyerek is csak 10után alszik el, szerintetek ez így normális?

Figyelt kérdés
Barátnőm panaszkodik,hogy nem tudja mit csináljon mert az egèsz napos munka után,ő is csak este tud kikapcsolodni ès tèvèzni kicsit,nem szeretne fèl9kor a sötèt szobába ülni a gyerek mellett. Szerintetek mi lenne a megoldás? Nem nagyon tudok neki mit mondani.
2015. márc. 1. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem is kell neki mondani semmit, mert nem a te dolgod meg akkor sem ha panaszkodik. Majd megoldja o maga. inkabb mint, hogy sertodes legyen. Altalaban kioktatasnak veszik ha tanacsot adsz. Ha meghalgatod mikor pamaszkodik az eleg es mond neki, hogy nem tudod mi lenne jo. Jobb ha maga oldja meg. Persze a megoldas egyszeru, mert masik szobaban lenne a kicsi helye, de ha nem raktak at masik szobaba akkor nyilvan nem is akarjak atrakni, ha meg csak egy szoba van, akkor az nem megfelelo korulmeny egy csaladnak. Ott mar el kell gondolkodni a koltozesen kibovitesen. De en a helyedben nem osztogatnek tanacsot, mert altalaban nem jol sul el. De te tudod.
2015. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Két megoldás van: vagy a tévé költözik ki a másik szobába vagy a gyerek. Ha nincs másik szoba, akkor a tévét ki lehet költöztetni a konyhába, bár ott meg biztos nem olyan kényelmes. De ezeket tényleg csak akkor érdemes megpendíteni neki, ha komolyan a megoldáson gondolkodik (bár szerintem ha annyira akarná, ezek valamelyike már neki is eszébe kellett volna, hogy jusson).
2015. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

nem kell ülni a sötét szobában a gyerek mellett, már réges rég meg kellett volna tanítania az önálló elalvásra, a gyerek érdeke, mind pedig majd a bölcsiben is, ott sem lesz sem anya, sem tévé.


amúgy meg a tévében látottak káros a gyerek szellemi fejlődésére. 6 éves korig kellene mellőzni.

2015. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
várja meg, míg elalszik a kicsi, aztán bekapcsolja újból halkan.
2015. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom mit lehetne neki mondani, de a gyerek nem a tv miatt nem alszik előbb. Legalábbis az enyém 8kor alszik hang nélkül és magától, pedig a nappaliban van a kiságya és ott van a tv is, amit az apja néz. (A gyerek nem lát rá, az igaz.) Tehát ott vagyunk körülötte, nem is csendben sötétben, mégis alszik 1 évesen (és 4 hósan is), amikor alvás idő jön és reggelig, nélkülünk. Szóval ez igazából gyerektől is függ, de ha nekik így nem jó, akkor valamin változtatni érdemes megpróbálni. Lehet találgatni, miken.
2015. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

lepontozóknak

[link]

2015. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

A TV villogása mellett én se tudok mélyen aludni, hiába nincs hangja. Kétlem, hogy egy gyereknek jó lenne a villogó fény.


Mondom ezt úgy, hogy tévére alszom el, de volt, hogy elfelejtettem beállítani, hogy kikapcsoljon és nagyon nem voltam kipihent, sőt, hajnalban felébredtem rá.

2015. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vigyék át a TV-t a másik szobába vagy a konyhába vagy akárhova, de ne nézzék ott, ahol a gyerek alszik, ez csúnya dolog.
2015. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ket gyerekem van, a nagy 6 eves a kicsi 2.

A nagynál még tv kikapcs, altatgattam 1-1,5 órán keresztül az éjjeli fénynél, mire elaludt, na ettől 2 év alatt besokalltam. Utana már belapcsolva hagytuk a tv-t, legalább nem kukultam meg mellette, ő pedig elaludt, de nem később, vagy nehezebben mint egyébként.

A kicsivel már eleve nem csináltam a tv-ből problémát, nekünk van tv a

gyerekszobában is, ez nem azt jelenti hogy nonstop tv vagy mese, de

reggel ébredéskor nézik, meg este mikor melléjük fekszek, mivel

magukban nem alszanak el, es mesét olvasok nekik, közben szól a tv.

A nagy 10 perc utan, 9 körül be is ájul, a kicsi meg mivel napközben alszik este fél 10 vagy 10 mire elalszik. Namost negyed kilenctől fél10-10 ig nem ülök velük a kukasötétben, bocsi. Lehet ezen megbotránkozni.

2015. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Az igaz, hogy ne adj tanácsot,mert sértődés lesz belőle.

De nekem mindig nagyon megvan a véleményem az ilyenekről. Nem tud lemondani a tévéről? Te jó ég! 6 éve be sem kapcsoltam, amióta megszületett a lányom, és nem is hiányzik. Mi ez a nagy függőség? Ennél komolyabb dolgokról is lemondtam már a gyerekek kedvéért.

Anyámék csinálták ezt, ott is nagyon megvetettem a mostohaapámat. Este 10-kor még ment a krimi, és a gyerek is nézte. Aztán lerobbant az autónk, és a gyerek torkaszakadtából ordított, hogy felrobban, és meghal mindenki. Ezt anyámék nagyon viccesnek találták, szerintem siralmas volt. Minek ilyenekkel izgatni a gyereket? Mi nappal is csak mesedvd-t nézünk, még reklámot sem láttak a gyerekeim, pláne nem éjszaka.

2015. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!