Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányast érdemel a kisfiam, ha...

Hányast érdemel a kisfiam, ha másolnia kell a feladatot a tábláról?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy a felmérő témazáró, dolgozatot - amit a gyerkenek kellett írnia, (első osztályos) olyan módon kellett megoldani, hogy a táblára írt feladatokat sorba le kellett másolni, majd megoldani. Az elkészűlt dolgozat láttán látható volt, hogy a másolás miatt sokkal-sokkal roszabb eredmény jött ki, mintha a feladatokat megkapta volna egy paíron. Ez nyílvánvaló, még egy laikusnak is egyértelmű, ha a dolgozatot megnézi.
2010. febr. 9. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez ismerni kéne a dolgozat célját,mert lehet,h fontos volt az is,h le tudja-e írni a feladatot a tábláról.Nem ismerjük a tanító néni elgondolását,őt kéne megkérdezni.Milyen tárgy volt?

Nálunk papíron kapták a feladatokat matekból és magyarból is félévkor,de pl magyarból már fontos a másolás,sőt,tollbamondás is van.

2010. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Értem a kérdést, és szerintem az nem feladat, hogy hibátlanul másolja le a gyermek a táblát. A tanítónéni feladata, hogy a feladatsort papírra írja, és fénymásolja le. Egy elsős gyerekkel nem íratunk dolgozatot tábláról, főleg nem alig félév után. Hanyast pedig nem kaphat, azaz jegyet, mert százalékot kaphat és azt átszámíthatod magadnak, hogy az milyen jegy lenne, de szöveges értékelés van alsóban, elvileg, vagy ez a tanítónéni még jegyet is ad? Nem a gyermekeddel van a gond, nyugodtan tedd szóvá! Ha a feladatot nem kell másolnia, biztosan más eredményt ér el, kérd, hogy írja meg mégegyszer a felmérőt, de ne másolja a feladatot, hanem tanítónéni vegye a fáradságot és tegye elé!

Üdv: egy anya és pedagógus

2010. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, milyen felmérő és milyen feladatok egyébként?
2010. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem igazán tudom, a helyes választ, de a véleményem az, hogy egy első osztályos gyereknek nem kellene a tábláról másolnia, hisz még írni, olvasni is alig tudnak. Az én lányom volt már elsős:) és mindig feladatlapon kellett másolniuk a példákat.Általában a tanítónéni elmondta nekik a feladatokat is, de mint az előttem válaszolók írták, nem tudhatjuk, hogy mi volt a célja a tanitó nőnek és milyen módszerekkel dolgozik:(

2010. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Matematika volt.
2010. febr. 10. 07:27
 6/7 anonim ***** válasza:
én a pedagógus anya vagyok, matematikát nagy bűn volt másoltatni, nyugodtan szólj!!!!! Egyébként elsőben még magyart is, más a tábláról való szavak másolása egy elsős gyermeknek, mert azzal szokhatja a másolást, de egy komplett feladatsort lemásoltatni pedagógiai hiba!
2010. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szólok a pedagógusnak, mert eztán fénymásol a tanár, - az igaz -a többi gydermek élvezi, az enyém meg szivatva lesz. Mondván, hogy amúgy is hülye a gyerek. Inkább gyakorlok vele, ha tudok és ha lesz időm.
2010. febr. 12. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!