Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megoldanátok velem egy "háztar...

Megoldanátok velem egy "háztartási szöveges feladatot"?

Figyelt kérdés
Adott egy család: apa, anya, kamasz gyerek. Ételre havonta 50 ezer forintot költenek, mindenki otthon van, otthon eszik. Apának jön egy munkalehetőség, de egész nap távol kellene lennie (reggeltől estig). Így aztán neki csomagolni kell élelmet egész napra. Mennyivel növeli ez meg havonta az élelemre költendő pénzét a családnak?
2010. aug. 2. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. A doboz, amibe csomagolod, egyszeri költség.

Nem aznap, hanem előtte nap megfőzöd és becsomagolod neki, elviszi magával.

2010. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha elvállalná a munkát, 50 ezerrel lenne több a családnak havonta. De azt mondják, nem éri, meg, mert vagy 30-40 ezerbe kerülne neki a kaja, amit elvisz magával. De szerintem ez hülyeség, mert otthon is eszik, a kettő különbsége szerintem max. 10-15 ezer forint lehet. Nem nagy igényű, szendvics, esetleg otthonról dobozolt főtt étel tökéletes neki.
2010. aug. 2. 13:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az rohadt sok, annyiból egy család is kijön havonta :D
2010. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetosege hutobe rakni, illetve megmelegiteni, akkor csomagolhatsz neki azt, amit otthonra keszitesz es akkor nem none a koltseg.
2010. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság biztos nem kajálná el a keresete nagy részét,sztem vállalja el meg kell ragadni minden lehetőséget ami egy kis többletjövedelmet hoz.Amugy meg főzz 2 személyre otthon amit ő enne meg annak az árából tudsz csomagolni,idővel belejössz ebbe is és sztem max 10000-nél nem lenne több a kiadás.
2010. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem tudom, hogy hűtő van-e, de vegyük a legrosszabb lehetőséget, hogy nincs, és szendvicset kell rakni egész napra. Ugye, akkor is max. 10 ezerrel nőhet az összeg havonta?
2010. aug. 2. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem eget rengető a különbség.lehet hogy talán reggelizni még tudna otthon.tízóraira és/vagy uzsira 4-5 szendvics(gondolom kenyér meg egy kis felvágott mindig van otthon),ha egyáltalán igényli.ebédre ételhordóba vihet főtt ételt.nem írtad mikorra érne haza?de ha legkésőbb 7-8-ig akkor meg már otthon vacsizna.szóval mondjuk ha napi 500 ft elkölt kis gyümölcsre,nasi akkor tényleg max havi 10-15 ezerrel több.így még mindig sokkal jobban kijöttök,marad nektek bőven plusz.
2010. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy rúd téliszalámi (750g 2200 ft) ami nem romlik meg, ez biztos sokáig elég, akár 1 hónapig is, 1 kg kenyér 160 ft.. Egyen meg naponta max. 1 kg kenyeret hozzá, egy hónapra ez kb. 5000 ft. Ez nem olyan sok pénz. 10 000 alatt is simán kijön egy hónapban. Ráadásul azt se lehet mondani, hogy olyan rossz kaját kap :)
2010. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hűtő be kell szerezni egy hűtőtáskát, 2000 ft körül lehet kapni, és csak egyszer kell megvenni :)
2010. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is max 10 ezerrel növelné meg a kajára szánt pénzt, úgyhogy vállalja el nyugodtan. Ha nem tud főtt kaját vinni, mert nincs hűtő, vihet kolbászt, szalámit, paradicsom, paprika, ilyen-olyan szendvics, de még sült hús, sült oldalas, fasírt is kibír pár órát hűtő nélkül. Emiatt nem kellene elszalasztani a munkalehetőséget.
2010. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!