Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megoldanátok velem egy "háztar...

Megoldanátok velem egy "háztartási szöveges feladatot"?

Figyelt kérdés
Adott egy család: apa, anya, kamasz gyerek. Ételre havonta 50 ezer forintot költenek, mindenki otthon van, otthon eszik. Apának jön egy munkalehetőség, de egész nap távol kellene lennie (reggeltől estig). Így aztán neki csomagolni kell élelmet egész napra. Mennyivel növeli ez meg havonta az élelemre költendő pénzét a családnak?
2010. aug. 2. 13:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem ács, reggel 6-kor indul és estig dolgozik, sokszor sötétedésig is. az előző napon főzött kajából szoktam neki pakolni, ami ugye egész éjjel a hűtőben van, délben még fogyasztható, annyi idő alatt nem romlik meg. (persze mondjuk nem madártejről van szó...) reggelire szokott venni kenyeret, zsemlét, kiflit, valami szalámit, csak 15-20 dekát, paprikát, paradicsomot, halkonzervet, májkrémet, szalonnát, sajtot, körözöttet, mikor mit kíván, és üdítőt. ezzel együtt, amit vesz, napi szinten 400-600 ft-ot költ maximum. de még ha 1000 ft-tal is számolsz, átlag 20 munkanap esetén is 20 ezer ft megy el. és egyébként otthon is enne valamit, szóval szerintem ez nem plusz kiadás, csak nem a többivel együtt fizeted ki.
2010. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

14:06 vagyok

még annyit, hogy a szabadban dolgozóknak sokkal problémásabb télen megmelegíteni az otthonról hozott főtt kaját, mint ilyenkor hidegen tartani! az építkezéseken nemigen van gáztűzhely... a férjemék egy kiszuperált régi mikrót szoktak hordani, azzal melegítenek.

2010. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
Az en parom is reggeltol estig dolgozik, minden nap fozok es masnap azt viszi a munkahelyere. Semmivel nem kerul tobbe, csak maceras a fozes, sosem tudom mit fozzek mert egy csomo kaja csak frissen finom. De meg lehet oldani.
2010. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Én is így gondoltam, ahogy leírtátok. Nem rólunk van szó, de az "anya" úgy rámripakodott, amikor azt mondtam, hogy ez jó lehetőség, hogy hát értsem már meg, hogy a fizetése felét elhurcolná enni, akkor meg minek dolgozna... Na ez így nekem kicsit sántított, ezért kérdeztem a véleményeteket. Mert az nem igaz, hogy ha otthon van, akkor a kaja neki ingyen van.
2010. aug. 2. 16:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy "anya" csak nem akarja hogy apa elvallalja a munkat mert akkor alig lenne othon es ez csak egy urugy nem?

Nekunk sem a legjobb hogy a parom reggel 7tol este 10ig dolgozik (2 munkahely), de csak addig fogjuk csinalni amig megszuletik a baba, mert igy az egyik fizeteset felre tudjuk most tenni. Jol jon ha van egy kis sporolt penz.

2010. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!