Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul? 15 hós...

Mit csinálok rosszul? 15 hós kisfiam nagyon hisztis!

Figyelt kérdés
Végül is mindig is az volt...semmivel nem köthető le a figyelme ill. rövid ideig.Szinte dühromahai vannak.. Itt vagyunk körülötte 3-an (apa, tesó, én)mégsem jó neki semmi.Már nagyon ingerült vagyok a fáradságtól és az állandó monoton "semminemtetszik"től.Párommal is egyre több vita van ez miatt, tegnap már megkaptam, hogy "idegbeteg "vagyok és ezért sír.Tudom, hogy néha felemelem a hangom, de azért mindennek van határa. Az én türelmemnek is...
2010. febr. 3. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
De most te a válaszodban kimagyarázod, azt amit a kérdésedben leírtál? És pár napra rá már maga vagy a tökéletes anya, aki csak a gyerekének szenteli magát és megérti, hogy miért ilyen a babája? Meg annak tűnhetsz idegbetegnek, akinek nem ilyen a gyereke, de ezt a kérdésed szerint a párod mondta rólad Akkor most neki a kicsi nem a gyereke? Mert valóban kivülállóként nehéz megítélni milyen anya is vagy tulajdonképpen de a saját párodnak sincs rálátása, holott sokat törödik a gyerekével? Nem értem én ezt.
2010. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami, (még mindig uccsó vagyok)

Szóval, amikor ideges vagy, akkor azt a ygerek is látja. De gondolom rájöttél már, hiszen neked ő a harmadik már. Úgyhogy én inkább nem osztom az észt tovább, mert úgy tűnhet, mit akar itt ez, neki szerencséje van. Nem egészen. Igenis nagyban a mi akaratunkon múlik, hogy ha idegesek vagyunk, azt hogyan vezetjük le. Javaslom, hogy semmiképp ne a gyerek előtt. Mint ahogy előttem írta vki, ha tőled ezt látja kicsi"anyának semmi nem jó, hiszen mindig ideges", neked meg monoton az egész, akkor ez a szitu teljesen érthető. Sajnos magadra kell erőltetned a kedvességet. Nem azt írom hogy dícsérd meg ha hisztizik, inkább hagyd magára. Van ismerősöm aki "idegbetegséggel" nevel(ne vedd magadra, csak nem tudok jobb hasonlóságot), szóval, ha sír a gyerek, mjár üvölt vele. Amitől aztán órákig csak bömböl a kölök. Na, én akkor megfogadtam, hogy soha nem fogok üvölteni vele. Meg kell értenie a szép szót, különben túl kiabál engem. Ha nem hallja, akkor ott hagyni, és megvárni míg lehiggad, és teljesen más irányba terelni a dolgot. Pl ha hisztizik mert nem ehet csokit, akkor amikor lehiggad, semmiképp ne emlékzetessük a hiszti OKÁRA.

Egyébként még egy dolog jutott eszembe:

Lehet hogy az a baj, hogy ti szórakoztatjátok inkább, és ő ezt élvezi, de ha neki kéne játszani, akkor az nem megy? Mert ilyet is láttam már. Vagy meg az is lehet gond, amit kiemeltél, hogy MINDIG kell emllé valaki. Ha mindig minden kívánsága teljesül, megszokja, és utána az első NEM katasztrófa. Vagy meg simán az ingerültséged kihat rá is. Nem okoskodni akarok, félre ne érts, csak segíteni szeretnék, hiszen te kérdezted, mit csinálhatsz rosszul.

2010. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

13:20 és 13:31-es válaszokat írtam én.

Még annyit, hogy azt is láttam, h egy szülő MINDENT tilt a gyereknek, és TÖK hisztis. Változatlanul, tartom a véleményemet, hogy senki nem születik hisztisnek, a körülmények tesznek egy gyereket kiegyensúlyozottá. Ha sokat figyelsz a ygerekedre, egyébként akkor nem értem, hoyg miért nem tudod, mi miért nem tetszik neki. Talán már túl fáradt vagy,és nem tudsz tisztán gondolkodni, csak elborul az agyad ha sírni kezd. De én mindig próbáltam megelőzni a sírást, és szépen meg tudja értetni, hogy mit szeretne. Ha csokit akar, és nincs, akkor nem idegesen mondom neki, hanem (miután eldugtam persze), megmutatom neki KEDVESEN, hogy látom, kicsim nem tudok adni, nincs. És különben is megfájdul a kis hasad tőle, mert már ettél. Közben persze hogy sír, de ez normális. De ha a sírásra dührohammal reagálnék, akkor kb 2 óra múlva is ordítana(mert ezt láttam másoknál!!), és a végén azt se tudja miért sír. Meg sztem olyan nics h semmi nem tetszik neki, ezt egyszerűen nem hiszem el. ENNEK OKA van. Nem kiegyensúlyozott a gyerek, ez látszik sajnos. És ezen csak ti tudtok változtatni.

2010. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az a kérdés jó anya a kérdés feltevöje. De a válasz:Igen biztos jó anya !!!!!!!!!!!!!!!!

3 gyerek után a sok monotom 24 órás szolgálatban kimerült.

Az, hogy jó anya bizonyitja érdekli a gyereke és tanácsot kér NEM ITÉLETET.

Az, hogy fáradt és kicsit fásult bizonyitja a válasza a tanácsot is bántásnak veszi és védekezik.

Pihend ki magad kérlek! Apuci vagy nagymami elvan a gyerekekkel, te meg el otthonoról feltöltödni. Sok sikert.

ÉS JÓ ANYA VAGY szerintem

2010. febr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!