Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul? 15 hós...

Mit csinálok rosszul? 15 hós kisfiam nagyon hisztis!

Figyelt kérdés
Végül is mindig is az volt...semmivel nem köthető le a figyelme ill. rövid ideig.Szinte dühromahai vannak.. Itt vagyunk körülötte 3-an (apa, tesó, én)mégsem jó neki semmi.Már nagyon ingerült vagyok a fáradságtól és az állandó monoton "semminemtetszik"től.Párommal is egyre több vita van ez miatt, tegnap már megkaptam, hogy "idegbeteg "vagyok és ezért sír.Tudom, hogy néha felemelem a hangom, de azért mindennek van határa. Az én türelmemnek is...
2010. febr. 3. 17:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, dührohamai.
2010. febr. 3. 17:55
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna.Rólam is azt mondják idegbeteg vagyok,mert kiabálok...de ha egyszer nem ért a szép szóból(mert szépen próbálom először).Nálunk is ez a helyzet.Csak azt tudom javasolni:KITARTÁS!!!
2010. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan ebben a cipöben jártam. Te megad adtad meg a választ "Már nagyon ingerült vagyok a fáradságtól és az állandó monoton "semminemtetszik"től.

Nálam ez segitet

2 nap gyerek és házimunka nélkül

Vitamin föleg magne B6

Mikor én lenyugodtam a fiam sem volt olyan fárasztó de lehet, hogy csak én birom jobban.?!

2010. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne körülötte hanem vele legyél mindennap legalább 1 órát. Az irod idézem :Már nagyon ingerült vagyok a állandó monoton "semminemtetszik"től A gyerek ugyan ezt érzi anyunak seminemtetszik.

És csatlakozom az elöttem szolóhoz pihend ki magad és menj el a pároddal gyerekek nélkül legalább havi 1x pár órára vagy amihez kedved van. Neked is jár szabi.

2010. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Biztos hogy oda figyelsz rá ő mit szeretne? Mert szerintem nem. Nem neked kell kitalálni, hogy mit csináljon egy ennyi idős gyerek. Lehet hogy nem is kell még lekötni a figyelmét, nem tudom egyébként tizenöt hós gyereknek mennyi időt kell eltöltenie egy dologgal, de ha azt nézem hogy 7 éves korra érik el a negyven negyvenöt percet, akkor nem lehet olyan sok, max pár perc.
2010. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korszak van. Azon kívül, hogy következetes vagy, nem tudsz mást tenni, mint megvárod, hogy vége legyen.
2010. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is inkább a 21:24-es hsz-val értek egyet.

Olyan nincs, hogy egy gyerek "mindig is hisztis volt"-mert most ilyen korszaka van. Mióta? 15 hónapja? Ugyan már.

Azt kérded mit csinálhatsz rosszul. Pont az idegeskedést, a veszekedést. Ezt látja. Gondolom neked is vannak kisebb rohamaid. Ha igen, inkább menj egy másik helyiségbe, ahol kitombolhatod magad, hogy a kisfiad ne lássa. Aztán ha lehiggadtál, menj vissza. Nálam ez bejött. Mindenképpen ki kell magad pihenned, és valami vitamint magadhoz venni, aztán újult erővel, valami más módszert kitalálni. Neház így jó tanácsot adni, hiszen nem látjuk a mindennapjaitokat. Csak te fáradt, ettől ideges, emiatt nincs annyi türlemed a gyerekhez. Leülsz vele játszani? Úgy értem játszol te is? Mutasd meg neki, mi mire való. Kezdj el játszani ha kell, magadnak. Megfigyeli mit csinálsz, de nem fog magától rájönni. Ha a kezébe nyomsz egy játékot és ott hagyod, persze hogy nem köti le a figyelmét. Ebben a korban inkább szórakoztatod azzal ahogy te játszol, aztán ő is felfedezi a dolgokat. De gondolom erre nincs idő. Nem tudjuk mennyi idős a testvér. Apa tud-e foglalkozni kisfiaddal. Egy gyerek nem hisztisnek születik, hanem ilyenné válik. Kiatrtást, és sok sikert, és ne könyveld el, hogy az én gyerekem ilyen, változtass a körülményeken. Megvár a mosogatás, ha leülsz 20 percre a gyerekeddel játszani. Ráadásul téged is kikapcsol. Kell hogy legyen rá időd.

2010. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze én sem vagyok tökéletes, mint ahogyan senki sem az!

Eddig arra voltam büszke, hogy mintaszerűen nevelem a gyerekeimet, sokszor kapok elismerő szavakat a két nagyobbat illetően is , hogy milyen jólneveltek, segitőkészek, szófogadóak stb.

Leülök játszani a fiammal, nem csak a kezébe "nyomok" valamit, figyelek arra, hogy mit szeretne, sőt szerintem az a baj, hogy nagyon is.Lassan egy kis zsarnok lesz:)

De elfogadom, hogy most ilyen és tudom, hogy lesz könnyebb is.

Ja ..és szerintem akinek nem ilyen a gyereke, fogalma sincs milyen ez a helyzet, persze úgy tűnik, tojok rá a gyerekre, meg idegbeteg vagyok, de nem igy van.

Barátnőmnek olyan a gyereke, hogy leteszi egy helyre és órákig elül, eljátszik..nem szeretném ezt sem, de valami arany középúttal kibékülnék :)

2010. febr. 5. 09:33
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló kérdéseire a válasz (bocsi az elöbb lemaradt):

tesók 15 és 9 évesek. Van időm a kicsivel leülni és játszani, más dolgom sincs, a házimunkát úgy igazitom, hogy neki jó legyen. Párom itthon van hetek óta, mindig megoszlik a figyelem .Igényli is ,hogy valaki MINDIG foglalkozzon vele.

És a gyerekeknek is más-más a természetűk, tehát van olyan, hogy az egyik hisztisebb a másik higgadtabb.

Nekem mind3 úgynevezett "többemberes" kisbaba volt, a Tiéd valószinű nem ilyen (ha van egyáltalán).De köszönöm válaszod:)

2010. febr. 5. 09:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó hsz vagyok.

Akkor talán pont azért lehet hisztisebb, mert sokan vanank körülötte? Nem lehet hogy mindenki máshogy foglalkozik vele, és ettől kicsit zavart? Úgy értem, ha mindneki máshogy kezeli pl a hisztit. Egyébként 22 hós kisifam van :)

Szóval, már több szülőtől is hallottam, hoyg nem tesz jót ha sok ember "ugrálja körül", mert nem ugyanúgy foglalkoznak vele. Amit anya nem enged, megengedi apa vagy a mama, papa.érted, mit akarok mondani?

Valóban, nálunk senki nincs, így hárman vagyunk, a család messzi, ami ugye rossz is, de ebből a szempontból meg jó. Apával ugynazokata szabályokat követjük, ugyanúgy kezeljük a hisztijét. Talán ez a tika, nem tudom. Mikor 2-4 hós koráig nonstop sírt,mert hasfájós volt, na akkor én méár válni akartam, szóval tudom, hogy ki vagy. Próbálj meg mondjuk MagneB6-ot szedni, az feltölt, nem leszel olyan ideges sem, és persze ki kéne valahol kapcsolódnod, család nélkül:)

Ha esetleg megbántottalak, ne haragudj, de ahogy írtad, tényleg úgy tűnt, mintha csak idegeskednél, és nem is ülnél le a gyerkőc mellé. Kitartást neked, és tényleg pihend ki magad!!!

:)

2010. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!