Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme annak, hogy az...

Van értelme annak, hogy az óvodában aludjon a kislányom?

Figyelt kérdés
Novemberben kezdtük az óvodát, eddig ebéd után elhoztam. De úgy gondoltam, hogy februártól ott fog aludni, mert azt gondoltam, hátha úgy érzi lemarad valamiről, kilóg a sorból ha csak ő jön haza délben. De már hónapok óta nem alszik nappal, gondoltam hátha az oviban majd elalszik. Hát nem így lett, az óvónő szerint nagyon szenvedett, hogy két órán kersztül csendben kell feküdnie, amit el is hiszek. Szerintetek próbálkozzunk még, ma volt csak a második nap, vagy felesleges, mert mindig csak szenvedés lesz számára. Csinálnak még valamit délután vagy csak uzsonna és sorban mennek haza? Ti mit tennétek?
2010. febr. 2. 21:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Maga lehet az örökkévalóság"

Na ez az. Egész másképp múlik az idő egy kisgyereknek, mint nekünk.

2010. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kiskoromban én se tudtam aludni az óvodában. Borzalmas volt. Tényleg egészen másképp telik az idő. Ha most kéne pár órát ledőlni, abszolút nem zavarna. Akkor viszont olyan volt, mintha legalább egy fél napot kéne jóformán mozdulatlanul végigfeküdni.
2010. febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Óvónő vagyok (azaz voltam). Szerintem, ha meg tudod oldani, vidd haza délben, nem marad le semmiről! A délután nálunk így telik: ebéd, utána mosdó (wc-zés, fogmosás, mosdás), aztán alvás. Alvás után uzsonna, majd játék. De a legtöbb gyerekért már uzsonna alatt megérkeztek a szülők, vitték őket haza (3 óra körül). Csak azok maradtak 4-ig, 1/4 5-ig, akiknek a szülei 4-ig dolgoztak, nem tudtak hamarabb jönni. Délután már nincs semmilyen foglalkozás, azokat délelőtt tartják az óvónők, hogy senki ne maradjon le semmiről. Egy kisgyereknek iszonyú szenvedés lehet 2 órán keresztül nyugodtan feküdni, csendben lenni. Nem mindenhol lehet megoldani, hogy a nem alvók egy bizonyos idő múlva felkelhessenek, átmehessenek egy másik terembe, hisz felügyelet nélkül gyerek nem maradhat... Mi se tudtuk megoldani sajnos,mert nem volt rá ember. Szóval szegényeim 2 órán keresztül szenvedtek az ágyakon... ugye, felkelni nem engedhettem őket, mert zavarták volna az alvókat, így én általában engedtem, hogy az ágyban csendben könyvet nézegethessenek, játszhassanak...de a fekvés és s muszáj csendben maradni akkor se jó...
2010. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na ehhez mit szóltok!? Reggel a kislányom magától mondta, hogy ő ott szeretne aludni és fog aludni. Mondtam neki jó, próbáljuk meg, bár tudom, hogy úgysem fog aludni. Mondtam reggel az óvónéninek, hogy még megpróbáljuk, hogy itt maradjon, mert ő kérte, erre az óvónéni bár udvariasan, de vöröslő fejjel közölte, hogy zavarja a többieket, mert motyog és énekel és ne aludjon ott. Azt hiszem ezt szó szerint nem mondta ki, de ez volt a lényege. És ha ott akar maradni akkor maradjon csöndben, valamit valamiért! Én erre mondtam jó akkor elhozom, mert nem akarom, hogy majd a gyereken csattanjon, de úgy felháborított és bánt! Hogy lehet egy 3 éves gyereknek megmagyarázni, hogy valamit valamiért?! Rosszul gondolom? Iszonyatosan kiborultam, mert úgy beszéltek róla - a dadus is ott volt- mintha valami égedelem rossz gyerek lenne, pedig sajnos túl csendes is, csak nem álmos.
2010. febr. 3. 09:25
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát ilyen óvónői hozzáállással én is hazahoznám...

Szerintem, ha még holnap is ott szeretne aludni, legyél erőszakosabb az óvónővel. Kérd meg, hogy tegyetek egy próbát. Ha "pedagógiailag" levezeted neki, szerintem ciki lesz ellentmondania.

2010. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hogy álltok?

Hazahordod még?

2010. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi az érdeklődést! Igen, hazajön ebéd után, szerintem egyenlőre így is marad, talán majd jövőre újra megpróbáljuk.
2010. febr. 26. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!