Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme annak, hogy az...

Van értelme annak, hogy az óvodában aludjon a kislányom?

Figyelt kérdés
Novemberben kezdtük az óvodát, eddig ebéd után elhoztam. De úgy gondoltam, hogy februártól ott fog aludni, mert azt gondoltam, hátha úgy érzi lemarad valamiről, kilóg a sorból ha csak ő jön haza délben. De már hónapok óta nem alszik nappal, gondoltam hátha az oviban majd elalszik. Hát nem így lett, az óvónő szerint nagyon szenvedett, hogy két órán kersztül csendben kell feküdnie, amit el is hiszek. Szerintetek próbálkozzunk még, ma volt csak a második nap, vagy felesleges, mert mindig csak szenvedés lesz számára. Csinálnak még valamit délután vagy csak uzsonna és sorban mennek haza? Ti mit tennétek?
2010. febr. 2. 21:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amikor én óvodába jártam, anyukámnak nem volt lehetősége hazavinni ebéd után. Nekem is ott kellett feküdni csendben, mozdulatlanul, csukott szemmel és alvást színlelve, amíg a többiek aludtak, és én is nagyon szenvedtem tőle. Szerintem vidd haza, csak a rosszról marad le. Azt az óvónő tudja megmondani, hogy csinálnak-e valamit délután.
2010. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van, itthon nem alszik egyáltalán, ott pedig igen. Ezért én ott hagyom, mert kell neki a pihenés.

Deha a te lányod csak szenved, én nem hagynám elhoznám, mondjuk ezt a hetet kivárnám, aztán ha nem megy nem erőltetném. Meg te látod kell e neki az alvás vagy nem.

Azt hogy csinálnak e valamit nem tudom mert ébredés után elhozom.

2010. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vidd haza,de a mi óvinkban nem kell feküdnie,hanem átviszik a tornaszobába azokat,akik már nem igénylik az alvást.
2010. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nincs a délutáni altatásnak max az hogy a gyerek éjjel vagy este majd nem tud aludni...


A csontok éjszaka nőnek leginkább nem pedig azalatt a két óra alatt délután..


Hozd haza vagy ahogy ő szeretné, csak ne erőltess rá valamit csak azért mert ez a "rend" ..

2010. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám ott ha szenved. Az én lányom is csak délig van, de még soha nem emlitette, hogy ott akarna maradni, bár náluk nem ő az egyetlen aki hazamegy ebéd után. Amugy én ugy tudom, hogy miután felkelnek már csak uzsonna van, utána meg sorba mennek haza. A foglalkozások inkább délelött vannak.
2010. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért még próbálkozzatok vele. Adj neki legalább egy-két hetet. Nálunk sem akart aludni a fiam, de ha korán fektettem este, akkor reggel korán is kelt.

Ha az oviba is oda tudtok érni korábban, akkor több ideje lesz elfáradni.

Uzsonna után már szinte csak játszanak óvónői felügyelettel, de kötetlenül. Azóta a fiamnak sokkal több barátja van, mióta reggelente és délutánonként többet tud velük játszani. Eddig csak beestünk reggelire, így csak a közös programon vett részt, ebéd és hazajövetel. Most már ő kéri, hogy ne túl korán menjek érte.

2010. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáteszem, hogy a délutáni alvásnál nem igazán az alvás a lényeg, hanem inkább a fekvés a gerincoszlop pihentetése miatt ami az ilyen kicsiknél még nagyon fontos. Amikor gyakorlatra jártam még a bölcsibe én sem értettem miért kell annak is feküdni aki nem akar aludni és akkor az ottani gyogypedagógus felvilágositott erröl. Minden gyereknek más az alvásigénye, az én lányom 3 éves, de még most is alszik minden délután 1,5-2 órát, van aki meg már 2 évesen sem akar.
2010. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Persze ez a korán feküdt, korán kelt, csak addig volt érvényes, amíg nem aludt az oviban. Onnantól későbbre tettük a lefekvést, viszont reggel ébresztetem.
2010. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok gyors választ! Amit az egyik válaszoló írt, hogy így többet tudott játszani a gyerekekel, jobban összebarátkoztak, na ezért gondoltam én is, hogy ott kéne maradnia. Amúgy is egy nagyon félénk, visszahúzódó kislány, én is azt gondoltam, talán így jobban barátkozik majd, de lehet, hogy tévedek. És a csoportban mindenki ott alszik, csak pont ő legyen a kivétel? Viszont azt semmiképpen nem szeretném, hogy csak nyűglődjön. Ha belegondolunk nekünk felnőtteknek is sok ha két órát csendben kell várnunk például az orvosnál és közben semmit nem tudunk csinálni. Hát még az ilyen piciknek! Maga lehet az örökkévalóság. Én is úgy gondoltam, hogy még ezt a hetet meglátom, bár szerintem ha már hónapok óta nem alszik, pedig ma kifejezetten korán kelt és fáradt volt és mégsem hajlandó, akkor ez nem fog változni. Az unatkozást meg nem lehet megszokni. Vagy igen?
2010. febr. 2. 22:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányaim oviba kerültek,nem akartak aludni,az óvónénik hetekig az ölükben altatták el őket,azóta megszokták az ovit,és már megy egyedül is.:)Nálunk aki szépen alszik,egyrészt felteheti a jelét az alvómaci mellé,másrészt mondhat verset délután.Alig várják,h megmutathassák,milyen szépen tudnak aludni.:)Hagyj neki még egy kis időt,mert a pihenés kell,hátha elalszik majd.A fiam lassan 6 éves,itthon évek óta nem alszik,de az oviban igen.:)

Amikor a nagyfiam oviba került,eleinte el akartam hozni ebéd után,de az óvónénik mondták,h inkább maradjon,h tudjon játszani délután a többiekkel.Nagyon szeretik,sokszor rám szólnak,h ne menjek olyan korán értük.:)

2010. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!