Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet abból baja 4 éves...

Lehet abból baja 4 éves kisfiamnak, ha csak lány barátai vannak?

Figyelt kérdés

Az oviban 4 nagyon jó barátja van, mindegyik lány. 1 fiú volt, akivel nagyon jóban volt, de ők egy éve ovit váltottak. Néha összejárunk, de ez havi 1-2 alkalomnál nem több. A kislányokkal nagyon szeretik egymást, nekem nem is volt semmi problémám, de egyre többen mondják, hogyha ennyire lányok között szocializálódik, akkor nem lesz meg benne az a fajta "férfi önbizalom", hogy fiúkkal is egyenrangú, jó kapcsolatokat tudjon majd kialakítani (pl. mindig elnyomják majd, csak második lesz, nem tud kiállni magáért). A csoportban még 6 fiú van, de egyik felé sem nyit, azt mondja "verekedősek", ami nem igaz, ismerem őket, és az óvónőket is kérdeztem, nem vad egyik sem. Szerintem a "verekedőst" arra érthette, hogy fiúsabb játékokat játszanak...

Amúgy nem babázik, nem tart teapartikat, nem öltözik tündérjelmezbe:) De az igaz, hogy visszahúzódóbb, csöndesebb, érzékeny lelkű fiú. Lehet ez baj? Arra gondoltunk, hogy beíratnánk valamilyen csak fiúknak tartott sportra,pl. karate, hogy ismerjen meg több fiú barátot, illetve kicsit szocializálódjon fiúk közt is. Szerintetek igaz, amit mondanak? Ha lányok közt "nevelkedik", akkor nem lesz erős kiállása később? Nem tud egyenrangú partnerként vitatkozni egy fiúval, mert kevesebb önbizalma lesz?


2014. nov. 29. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az öcsém oviban állandóan babázott a lányokal, és az óvónéni rászólt, hogy nem lesz ez jó, kisfiúk nem babáznak. A tesóm onnantól dömperben tologatta a babákat, mert a dömper fiús játék.

egy iszonyat nagy kvapecér lett a srácból, szóval kiismerte a női lelket már viban :)))

2014. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez a dömperes-babás sztori nagyon tetszett!:)

Igen, mi is ezen nevetünk, hogy legalább nagy nőcsábász lesz!

2014. nov. 29. 21:16
 3/13 anonim válasza:
Ez természetes dolog. Én is így kezdtem, aztán el is kezdtek rám tapadni a lányok. Volt később egy suliváltásom, akkor kicsit megtorpant a dolog, de ahogy magamrataláltam, egyből helyreállt a régi rend. :))) Vannak akiknél már ilyen kis korban előtör az ösztön, így legalább már most tudhatod, hogy hatalmas nőcsábász lesz a kis krapekból. :D A srácokkal nem feltétlenül lesz sokkal zárkózottabb, de logikusan kicsit nehezebben fog nyitni, (talán szándékosan is, ezzel több teret hagyva magának a lányoknál) viszont szerintem ebből sem lesz baja. Szóval nyugi, minden rendben lesz. Én rettentően büszke lennék, ha lenne fiam és így viselkedne már 4 évesen. :DD
2014. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát az tény, hogy szó szerint tapadnak rá a csajok, mert a 4 kislány egyfolytában ölelgeti, puszilgatja, ha reggel meglátják, sikítva körbefogják:) Amúgy ilyenkor is adja a zárkózottat, hogy neki nem kell a lányok szeretgetése, ők csinálhatnak bármit, ő zavartan néz egy pontot...talán ezt az "elérhetetlen" fiút szeretik benne:) De játszani nagyon szeret velük!
2014. nov. 29. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes. A fiúk verekősebbek, durvábban játszanak, ő meg lehet, hogy felfedezte, hogy a lányok szeretgetik, nyugisabbak, miért ne menne oda játszani, ahol puszikat kap? :D Okos gyerek! :) A világon semmi baja nem lesz tőle! :)
2014. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én fiammal is hasonló volt a helyzet, csak nála nem az oviban volt ez, neki az oviban 2 fiú barátja volt akik közül eggyel még most is nagyon jó haverok, igaz a család is jóba van egymással, tehát nagyrészt családbarátok vagyunk. Persze a fiam ovis korában barátkozott egy lánnyal is akivel szintén jóba voltak szinte a gyerekkorát élte át vele, ő is családbarát tulajdonképpen, de a barátság már véget ért vagy 10 éves más okok miatt.


A fiam is inkább lányos játékokat játszott, mi akkor nagyon gyanakodtunk arra hogy lányos viselkedése lesz, mivel amikor kezdte az iskolát, jobbára lányokkal barátkozott ott, amit még a tanárnője is megjegyzett hogy ez nem fog működni mert átvette a lányok viselkedését is ezzel. De mondták hogy ne szóljunk bele ameddig nem lesz komolyabb a dolog, mert simán kinőheti ezt az időszakot meg minden. Meg persze a másik lány barátja is képbe volt még, és szinte csak egy szem fiú barátja volt akkor. Aztán ugye másodikos korában már akadtak gondok mivel tornaórán is a lányokkal volt el mindig és amikor felhozta a témát hogy ugyanolyan kék ruha kell neki tehát tornadressz akkor rettenetesen megijedtünk hogy kezd baj lenni, meg ugye akkor 1 hónapig helyettes tanárjuk volt aki a napközis tanár volt egyben meg a fiam járt is napközibe mert sajnos csak így lehetett megoldani azt hogy felügyelet alatt legyen mert munkám miatt sajnos csak délután fél négyre tudtam elmenni érte, a férjem dolgozott az akkor nagyobbik fiamra meg nem mertem úgy rábízni aki akkor már 15 éves volt, így is örültem hogy suli után képes volt ellátni magát otthon mivel ő a mai napig nem képes önállósodni teljes mértékben, szerencsére alkalmas a munkára és semmi gond nincs vele mert olyan helyen dolgozik ahol folyton felügyelik és mindig magyaráznak neki, mert sajnos neki ilyen betegsége van, de visszatérve a kisebbik fiamra, ugye a napközis tanárnőjük többször kapta rajta hogy egy kis játék, pihenő szobába ahol nem volt úgy szem előtt a fiam felpróbált több lány ruhát is, már nem emlékszem ezekre pontosan, de volt hogy az egyik lány barátja oda adta neki az egyik szoknyáját, harisnyáját, meg kapott tornaruhát is, amit később a szülei is megjegyeztek hogy kérik vissza, de szerencsére ők is voltak olyan megértőek hogy óvatosan álltak a dolgokhoz mert akkor a fiamnál már erős gyanú volt arra hogy ő meleg, és transzvesztitizmus

hajlamai vannak, mivel ő titokba hordta haza ezeket a ruhákat és már itthon is rajtakaptuk a férjemmel, hogy ő ezeket viseli a szobájában. Meg persze a tanárnéni is szóvá tette hogy vigyük gyerek pszichológushoz vagy valami, mert ő szerinte ez így nem mehet tovább főleg hogy az ottani fiúk is cikizni, csúfolni kezdték, ami miatt voltak problémái fiamnak, amiről persze sokáig nem tudott a tanárnő meg semmi, és a fiam nem merte nekünk elmondani hogy szekálják. Aztán később kiderültek ezek is persze, el is vittük gyermekpszichológushoz aki megmondta hogy a fiamnak ez egy ilyen időszaka valamilyen szinten korán érő típus, érdeklődik a lányok iránt és ezzel a dologgal ő azt akarja elérni hogy olyan legyen mint ők hogy befogadják maguk közé, de azt is mondta hogy ő inkább más úton is vonzódik hozzájuk, mert volt amikor beszélgettek kettesbe és a fiam mondta hogy tetszik neki a lány barátja.


Persze szerencsére nagy segítséggel a fiam elkezdett a fiúkkal is barátkozni, szerencsére a cikizések is eltűntek nála mert ott ugye megszűnt egy másik általános iskola és kerültek új osztálytársak az osztályba és ugye akkor talált fiú barátokat is, persze a lány akivel nagyon barátkozott még akkor is, ő valahogy fiúsabb viselkedésű lett, és ő végül 4. osztály végén elköltözött a szüleivel messzire, családi okok miatt, a fiamnak akkor nagyon hiányzott, többször sírt miatta, és akkor változott meg teljesen, egyre fiúsabb viselkedésű lett, még több fiú barátja lett az osztályba, és akik cikizték ők is már jobban barátkoztak már vele. Amikor 8. osztályos lett már kamaszkorba is jócskán benne volt, és akkor ugye megint kezdődött nála a lányokkal való barátkozás de már inkább a szerelem terén. Mire eljutott a ballagásig már volt barátnője, aki 1 évvel volt nála idősebb, és őt a barátai által ismert meg akikkel együtt lógtak, javarészt bicajoztak meg focizni jártak el, és akkor ismerkedtek össze.

Mi akkor már kezdtünk megnyugodni hogy megtört a jég, és amikor a fiam középsulis lett, akkor szakított is a lánnyal, de aztán fél év után bulizósabb lett, i elengedtük mert megbízható volt, nem itta le magát hányásiig 1-2 üveg sört engedtünk neki, cigizni mai napig nem cigizik, pedig már 23 éves. Akkor már nagyon csajozós lett, majdnem 3 hetente hozott haza egy új lányt és persze voltak új barátai is, jófej társaság voltak, amolyan bulizósok, de nem az extrém változata amolyan olyan társaság volt akikkel javarészt sportolni jártak el, meg kirándulni meg ilyenek. Akkor örültünk igazán hogy a fiamnak végül is ez az időszak jót tett nála, mert akkor megismerte milyenek a lányok, és valahogy ő a fejükbe lát, akkor rengeteg barátját hozta össze lányokkal, 16 évesen már elég tapasztalt volt, és érettebb is a korához képest. Még nem volt 17 éves, de akkor ismerte meg a barátnőjét aki már 18 éves volt, 2 évvel idősebb a fiamnál, nagyon kedves és aranyos lány mi egyből megkedveltük, és akkor fiamnál elmúlt a csajozós időszak, és a lánnyal a kapcsolata olyan komoly lett hogy még a mai napig is együtt vannak! Sosem vesztek úgy össze hogy szakítottak, vannak fix baráti köreik is, barátkozik persze lányokkal, de már nem úgy mint régen, egyszerűen elvan a kedvese barátnőivel is ha arról van szó, de fiú barátai is vannak. Munkahelyén szinte nőkkel van együtt 30-50 korosztállyal leginkább mivel ő olyan részlegen van egy gyárba ahol leginkább nők dolgoznak, a fiam ott gépbeállító, és karbantartó, de nem szakad meg benne sokat beszélget velük is, meg hülyéskednek is mivel régebben én is ott dolgoztam, és ismerem is majdnem mindet, tudom hogy milyen a társaság, na meg persze a raktárba is szokott helyettesíteni, ahol férfiakkal is együtt van leginkább az ő korosztályával, meg persze korabeli lányok is vannak arrafelé. Persze a barátnőjével aki már a jegyese nagyon komoly a dolog, már tervezik az összeköltözést is, igaz már 3 éve élnek együtt, itt nálunk mert mi nagyon kedveljünk a lányt és a szüleivel is nagyon jóba vagyunk, de itt nagyobb a hely és csak így tudnak félretenni több pénzt arra hogy rendbe hozhassák a lány nagyszüleinek a házát ami még sajnos lakatlan mivel 10 éve nem lakott benne senki és gyakorlatilag a falak kivételével teljesen nulláról kell felépíteni mindent, a tető, a nyílászárók meg a szennyvíz elvezető már teljesen meglett csinálva még az idén nyáron, meg a fal szigetelése is már félig elkészült, a házat időnként befűtik a cserépkályhával hogy lehetőleg ne menjen semmi tönkre benne és minden másnap kiugranak körbe nézni, nem rég csináltatták meg a villanyhálózatot is ami nagyon sok munkájukba tellett és abba mi is besegítettünk, na meg a lány szülei is sokat segítenek a munkákba.

Szerencsére a fiam olyan szinten megismerte akkor a lányok gondolkodását hogy azóta minden nővel jól kitud jönni, sokan meg akarják kapni, de amilyen lányos volt a viselkedése annál férfiasabb is lett, mert ő szinte egy ezermester nagyon sok mindenhez ért, ma már az internet világába is sokat tanul, fotózgat is hobbi szinten, meg kreatív dolgokkal is foglalkoznak együtt a barátnőjével, tud kötni, varrni is amin meglepődtem bár csak varrni szeret akkor is csak a saját ruháit rakja rendbe, meg persze jól is bánik a varrógéppel amit nem csak kezelni, de szerelni is tud, olyan szinten hogy sokan hívják őt, még egy hivatásos varrónő is már hívta őt hogy nézze meg a nagy teljesítményű ipari gépüket is, mivel nem szakképzett így nem is számlaképes így nem tudta elvégezni a javítást csak alkatrészt szerzett hozzá, és ő hívott egy megbízható embert aki megjavította nekik és a bevételen meg feleztek. De ezen kívül is ért a női dolgokhoz is nagyon sok mindent tud, a parfümökről, a barátnőjének egyik hobbija a műköröm építés amit ki is tanult, de nem dolgozik benne mert sokkal jobb munkahelye van, de szabad idejében sokat foglalkozik vele a barátnői körmeit szokta megcsinálni hobbiból, és a fiamat is betanította erre hogy amit a lány nem tud magának megcsinálni arra megtudja kérni a fiamat. Ez elég furcsa ugyan, de ők ilyenek, imádnak új dolgokat tanulni és használni a kreativitásukat. Persze vannak még olyan női dolgok amiket a fiam nem tud már elviselni, de ennek ellenére utólag örülök hogy a gyerekkora így alakult egy bizonyos szinten mert nagyon hamar rátalált a párjára aki már élete párját jelenti, nagyon komoly a kapcsolatuk és imádják is egymást. Ellentétbe a nagyobbik fiammal aki már 28 lassan 29 évesen még mindig velünk él, 2 fiú vagy is férfi barátja van, de ő itthon ülő, visszahúzódó típus, és nem mer kezdeményezni a lányoknál. A kisebb fiam barátnőjéhez még mindig alig mer hozzászólni, ezért nem is olyan jó a viszonyuk, elvannak de nem látni rajtuk hogy olyan jóban is lennének. de tudom az idősebb fiamról hogy nem a saját neméhez vonzódik mivel gyakran nézi a lányokat, meg sokakat próbálna megismerni de mindig beparázik ettől, az öccse már 1000 féleképen próbált segíteni neki, de reménytelen az eset.

2014. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

elgondolkoztam azon amit írtál.


most komolyan, vetítsd le ezt az egész életére, ne csak a sulis időszakra. kivel lesz többet a gyereked, fiú haverokkal vagy a feleségével?

szerintem ha igaz is, bár nem hiszem, akkor se számít annyit, mint hogy a nőkkel legyen jó a kapcsolata. hisz ott leszel te, a párja, esetleg még lánya is lesz... :D

tudom, messzire mentem, de nem értem miért kéne fiúkkal veszekednie :)

enyém középső csoportos, barátnője van :) édesek, puszilkoznak, virágot vesz a csajszinak, leányzó csokit hoz neki, randit is szerveztünk nekik annyira szerelmesek :D

2014. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Küldjétek el ilyen hagyományőrző-náci palánta képzőbe.

Nehogy már lányok között ragadjon rá valami, legyen csak állat, mint a rendes férfiak.

2014. nov. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Természetesen nem azt szeretném, hogy egy bunkó paraszt váljon belőle, és azt sem írtam, hogy a lányoktól ne tanulhatna hasznos, jó dolgokat. Mondom, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ez a helyzet rossz lehet, csak mostanában hallottam több embertől negatív megjegyzést. Az egyikük ötvenes nő, 24 éves a fia. Ő győzködött leginkább, hogy nem jó, ha csak lány barátok vesznek valakit körül, mert az ő fia ovi óta csak lányokkal barátkozott, és úgy nőtt föl, hogy emiatt gyengébbnek tartja magát a férfiaknál. Tehát nem tudja rendesen érvényesíteni az akaratát, hagyja magát elnyomni mindenben, kevesebb az önbizalma. A lányoknál pedig rögtön barát zónába kerül, mert nem férfiasan lép föl velük szemben, nem a pasit látják benne azonnal, hanem egy havert.
2014. nov. 30. 14:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam márciusban lesz 4 éves. Már a bölcsiben is a lányok társaságát kereste. Most ovis, és itt szinte csak lányokkal játszik. ...mert a fiúk durvák!! Ő is érzékeny lélek. :)

Itthon autózik, vonatozik és dínó lázban ég - semmi babázás, semmi csajos megmozdulás. Én nem erőltetném a fiú társaságot/fiús sportot, mert még jobban ellenszegülhet...

2014. dec. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!