Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamnak orrmandula...

2,5 éves kisfiamnak orrmandula műtétje lesz pár napon belül, mire kell figyelnem aznap, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 21:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kiváncsi, hogy ilyenkor az infúziót meddig hagyják bent, hogy viseli egy ilyen kisgyermek a műtétet, az ébredezést, mit lehet bevinni enni pluszban, tippeket kérnék szépen, hogy lehet átvészelni a napot...ottalvós buli, másnap jöhetünk csak haza. Köszönöm előre is!
2014. nov. 7. 21:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a gyerek ,annál jobban fogja viselni az egész cécót. Kisfiamnak 3 évesen volt orrmandula kivétele és fülbecsövezése. Amikor a nagyobb fiúk még ki sem keltek az ágyból és jajgattak a fájdalomtól, mi már sétálgattunk és jégkrémet majszolt a drága.
2014. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat is 2,5 évesen műtötték. Éhgyomorra kell menni reggel, kap egy bódító koktélt,az én fiam jót nevetett tőle. Kb. fél óra a műtét, utána nyűgös lesz, mert fáj neki. Engem nem engedett sehova. Sokat kell itatni.
2014. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi vihettünk meselemezt, azt nézte műtét előtt.

Amikor kihozták a műtőből már nem kapott infúziót, és mivel nem volt vele gond, amint ihatott ivott is, ki is vették a branült.

Az ébredés volt nehéz, mert fetrengett. Szóltak, hogy ne engedjem hanyatt feküdni csak oldalra. Ez kb 5-10 perc volt mire teljesen magához tért, aztán megnyugodott.

Mi nem vittünk kaját, mert késő délután hazajöhettünk.

2014. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A bódító nálunk is megvolt. Egyfolytában kacagott, hangosan nevetett. Kettőt látott belőlem és ki akarta nyomni a szememet, amit a homlokom közepén keresett.
2014. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Akkor állítják le az infúziót, ha iszik rendesen. Ennivalót szerintem ne vigyél, mert nem tudod, mit engednek. Kedvenc játék viszont jól jöhet, több is. Nekünk nehezen telt. Nem tudom, hol műtik, de ahol mi voltunk ott az anyukák széken aludtak, úgyhogy mi egy napra kértünk fizetős szobát, mert ott volt ágy nekem is.Ketten voltunk, a többi szobában 4-en, 5-en. Szóval ezt ajánlom mindenképp.
2014. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miskolcon fogják műteni. Gondoltam rá, hogy kis mesekönyveket viszek, de mostanában nagyon szívesen néz Bogyó és Babócát is, szerintetek jó ötlet lenne bevinni e kis laptopot?? Leírnátok, hogy Nektek pontosan hogy telt ez a bizonyos nap? Minden érdekel, szeretnék annyira felkészülni, amennyire lehet! Azt sajnos pl nem tudom, hogy én hol fogok aludni, erre sajnos a férjem elfelejtett rákérdezni (ő ment vele az anesztes vizsgálatra, mert én a tesóval maradtam itthon)...lehet hogy széken? Hú az jó buli lesz!!! És mikor tudnak majd jobban mozogni, úgy értem, mennyi idő elteltével lehet sétálni egy kicsit? Pizsamában volt a gyerkőc később, vagy melegítőben? Na, mindegy, minden érdekel!
2014. nov. 7. 22:16
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok megint. Régen volt, de úgy emlékszem, hogy 1-2 óra múlva már sétálhatott. A laptop jó ötlet de vigyázz nehogy ellopják! Összességében nem volt olyan vészes, előtte én is ideges voltam, de túléltük.
2014. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír. Az én kisfiam egy vidám kis örökmozgó, sosem bír megmaradni a fenekén, úgyhogy tuti be akarja majd járni az egész kórházat...a laptopra meg valahogy megpróbálok majd ügyelni...még írhattok, mert nagyon kiváncsi vagyok! :)
2014. nov. 7. 22:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Éjféltől nem lehet enni. Branült műtét előtt beteszik, távozás előtt kiveszik, ha kell fájdalomcsillapító, azon keresztül adják. Normál esetben semmilyen infúzió nincs. Ébredés után rögtön lehet inni és kell is, ha tud. Kisgyerek általában könnyen viselik, főleg a az orrmandula műtétet. Egyik fiaddal egykorú gyerek két három órával műtét után tömte magába a zsömlét és a sonkát kakaóval. Anyuka kérdezte a nővéreket, hogy mit vehet neki enni-inni, azt mondták, hogy bármit, tejes dolgok is nyugodtan mehetnek, a lényeg, hogy egyen a gyerek. Ha ébredés után nem szédül, nincs hányingere, mászkálni is lehet. Kórházakban cukros teát szoktak adni mandula műtét után, hogy a folyadék is meglegyen és a fokozott cukor bevitel.
2014. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!