Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától aludt...

Hány éves korától aludt egyedül az EGYKE gyereked?

Figyelt kérdés

Azért emeltem ki az egyke szót, mert akinek tesója van és közös a szoba, ott nyilván nincs egyedül a kicsi.

Nálunk hál Istennek nem a mi ágyunkban van, de addig ott kell lennem vele a szobájába, amíg el nem alszik. 4 éves, és tudom hogy még kicsi, de tekintve, hogy én néha hamarabb álomba szenderülnék mint ő, így elég fárasztó.

Azt is tudom hogy gyerekfüggő ki mikor válik le a szülőről, de érdekelne, hogy kinél mi a tapasztalat? Vagy esetleg nem is volt ilyen probléma?


2014. nov. 20. 09:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

6 lesz januárban. még együtt alszunk, az én ágyamban.

voltak próbálkozások a különalvásra. van saját szobája és saját ágya is, de nagyon rossz volt neki, amikor pár hónapig egyedül aludt. folyton fájt a hasa esténként, későn aludt el, kialvatlan volt, és éjszaka vagy hajnalban átjárt hozzám. láttam, hogy rossz neki, úgyhogy most együtt alszunk. rossz ezt mondani, de utálok együtt aludni már, mert ha felkelek mellőle, ő is felkel, késő éjjel vagy hajnalban is akár, márpedig én nem akarok 10 órát ágyban tölteni... jó összebújni, és biztos hiányozni fog ez a része, de nagyon várom már, hogy legalább az estéim és hajnalaim felett én rendelkezzem. most kapni fog egy cicát. nem az alvás miatt, hanem mert mindketten szeretnénk. állítólag ha lesz cicája, szívesen alszik majd a saját ágyában. én bízom benne, elég nagy és értelmes már, hogy hinni lehessen neki.

2014. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: amúgy nálunk mindenféle alvási szokás volt már. Másfél évesen a saját ágyában aludt egy ideig, de ott voltam vele, míg el nem alszik. Később is voltak ilyen időszakok, de beleőrültem ebbe a várakozásba, olykor 1-2 órát is bent kellett vele lenni, éjszaka meg úgyis átjárt.
2014. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 4 és fél éves koráig külön szobában aludt, kis esti mese cd-ről, kis éjjelifény és működött. De utána annyira felerősödtek szorongások, hogy nem akart egyedül aludni (egybenyíló szobák, pár lépésnyire voltunk), félt, láttam hogy nem csak hiszti.A nyáron lett 5 éves, akkor összebútoroztuk az ágyakat a kis szobába, sokáig vele együtt feküdtem le, mert egyedül nem akart maradni. Most kb 3 hónap után enyhül ez a dolog, és képes újra a meselemezével elvonulni aludni, és mi még fent maradhatunk. Remélem így marad, és akkor visszarendeződik minden.
2014. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
5 éves, fél éves kora óta alszik a saját szobájában. Sose kellett vele ottmaradni, altatni. Beálltunk egy rendszerre, fürdés-öltözés-mese-még összebújás 2 éves kora után, azóta is ez megy, egy kistesóval kiegészülve. Leraktuk, betakartuk és kész. Volt egy időszak, amikor rendszeresen felkelt, még egy puszi, korty víz, pisilek 3x, de ez is elmúlt már. A kicsi is egyedül alszik el egy másik szobában.
2014. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
6os: igen, külön szobában egyedül alszik, csak az elalvással vannak gondok.
2014. nov. 20. 11:50
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én 4,5 éves fiam nem egyke mert van egy 2 éves öccse akivel egy szobában alszanak de még én is kellek neki az elalváshoz!Majd megérik rá és leszokik róla!

Amúgy utánna már kitudok jönni tőle ha elaludt!Szerencsére ez 5-20 perc alatt meg is történik!

2014. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Onnantól, hogy hazahoztuk a kórházból. Most 2,5 éves, soha semmi gond nem volt ezzel.
2014. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Nem kell altatni (sosem kellett), mese és kijövök(vagy az apja, változó, hogy éppen kinek kell mesélni). Köszön, hogy "Szia" és onnantól teljes csönd. Ő ilyen :)
2014. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 éves koráig aludt el egyedül születésétől, addig soha, de soha nem altattam, akkor kezdte igényelni. Most 3, még mindig ott vagyok vele, de én szeretem ezt a pár percet. :)
2014. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

mi 3,5 éves koráig aludtunk egy szobában.

10 hónapos korától alszik el egyedül, tehát jóéjt puszi és kimentünk a nappaliba, majd mikor mentünk mi si aludni, akkor már jó ideje szundizott (saját ágyba aludt mindig). aztán 3,5 éves korában 2 szobásból 3 szobásba költöztünk, lett külön hálónk és gyerekszoba, azóta már ugye nem is megyünk be hozzá, ugyanúgy elalszik egyedül. ő soha nem igényelte a közös alvást vagy elalvást, persze hétvégén van, hogy estig együtt tv-zünk (most a játék határok nélkül-t megnézheti velünk), el is alszik rajta és akkor ott marad reggelig :) 5 éves

2014. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!