Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két-vagy többgyermekes anyukák...

Két-vagy többgyermekes anyukák! Hogyan oldottátok meg azt, hogy a nagytesó (2 év körüli) ne vegye annyira a lelkére, hogy eltűnt az anyukája szülni?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök, és azt találtam ki, hogy már most néha más altatja el este. Egy darabig mondogatta, hogy "anya, anya", de aztán feladta, és elaludt. Ti is szoktattátok? Vagy nem is kellene? Csak úgy félek, hogy törést okozok a kis lelkében!
2010. jan. 27. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Ha normálisan neveled, és normális kapcsolatod van vele (nem a világ közepe, meg nem szerelmes vagy belé) akkor nem lehet semmi baj. Most figyelj, manapság az a divat hogy a gyerekkel semmit nem szabad csinálni mindenben alkalmazkodni kell hozzá, nem szabad rászólni, nem szabad neki sírni, mert mindentől összetörik a kis lelke... Szerinted ez normális? Akkor most nem lehet neked mégegy gyereked, neki testvére mert akkor egyedül kell hagynod? Hát azért nem kell ennyire túlzásba esni, ennyire a gyerektől függni! A legtöbb embernek van testvére és érdekes módon eddig mindenki túlélte, nem egy egyedi eset vagy aki még egy gyereket akar.

Amúgy szerintem jó ötlet amit csinálsz bűr ha nem vagy ott, előbb utóbb muszáj elaludnia, nem lesz tőle semmi bja ha egyszer nem úgy van valami ahogy neki "jó".

2010. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem a párommal volt a kicsi, utána 1 napig anyóssal. Semmilyen törést nem okozott neki. És persze a tesója "küldött" neki ajándékot, aminek nagyon örült. Még előtte vettünk valamit, amit szeretett volna és amikor hazajöttünk a kórházból megkapta, mintha a tesó hozta volna. :)
2010. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van. A nagyobbat megviselte kicsit, amikor az első tesója született, mert előtte nem aludt máshol, csak otthon, és a kórházas idő alatt apa nem merte bevállalni, hogy ő ellátja meg minden. (Nagyon rossz alvó volt a kiscsaj, éjjelente órákat volt fent.) Amikor a harmadik született már nem volt semmi gond, és végre apjuk is belejött a gyerekek ellátásába. :D


A "megviselte egy kicsit" annyiban jelentkezett, hogy szülés után jobban rám volt tapadva, nem ment a mamákhoz napközben sem pár hónapig, csak ha én is ott voltam, de semmi extra. Ha otthon lesz az apjával amíg te szülsz, és minden nap meglátogat, plusz még ajándékot is visz a tesó valami apróságot, tuti siker lesz. Ne aggódj, sokan vagyunk, akiknek született testvérünk, mégis normális ember lett belőlünk. 3-4 év múlva meg már nem is fog rá emlékezni, hogy te elhúztál pár napra. :D

2010. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!