Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 1 éves gyereke ijedve...

Akinek 1 éves gyereke ijedve felébred a hangosra állított ébresztőórára hajnalban, mit tehet? Megszokja-e, és ha igen, meddig tart ez?

Figyelt kérdés

Már korábban, a gyerek előtt is úgy volt, hogy előbb meghallottam, mint férjem, akinek a füle mellett be volt állítva teljes hangerőre. Hogyan magyarázzam meg egy egyévesnek, hogy az a szerkezet zörög reggel, és miért kell hogy zörögjön, és az nem veszélyes, ne ijedjen meg, aludjon nyugodtan tovább, akinek még időérzéke sincs? Mikor várható, hogy megérti? Mit lehet addig is tenni?


Ha nincs óracsörgés, újabban végigalszik. Máskor, hétvégén és szabadság alatt is nyugtalanabbul alszik a reggeli órákban, mintha számítana az óracsörgésre, de amikor szabadságon volt, egyre inkább eltűnt ez a nyugtalanság! Majd újra dolgozik, újra felébred...stb, ezt figyeltem meg.

(Az már csak másodlagos probl, hogyha felébred, már nem tudok ált. visszaaludni, mert 6-7 között "normálisan" is felébred és felkelünk.)


Akik hasonló helyzetben voltak/vannak, mitől remélnek változást, ill. hogyan változtattak?


2010. jan. 25. 12:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha a férjed nem ébredne fel a halk rezgésre, Te írod, hogy felületesen alszol. Akkor Te ébredsz és kelted a férjed halkan. De ne riasszátok fel a gyereket hangos óracsörgéssel szerintem!
2010. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Bár felületesen alszom, azért nem merem vállalni, hogy én ébresszem férjemet, mert a közelmúltig még 3 órát is csak nagyon ritkán aludtam egyhuzamban, azaz a várandósság utolsó harmadában és a kislányom 15.5 hónapos koráig, és nem vagyok biztos benne, hogy felébrednék. (Ráadásul kislányom már 4 hónaposan is csak 9 órát aludt éjjel+nappal együtt, és más dolgok is vannak még.) Viszont köszönöm mégis, mert arra gondoltam, "kis erőt nyerek" így, hogy férjemmel külön alszunk, és majd ha kialudtam magam a többévszakos álmomból, lehet, megpróbáljuk ezt.


13.14-estől kérdezem: és nem volt még úgy, hogy mégis tovább aludtál, férjed emiatt elkésett? Mert azért ezzel átveszed a felelősséget is, vagy?

2010. jan. 26. 15:21
 13/13 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy felületesen aludTAM (míg nem volt gyerekem), de a várandósság, kisbaba gondolom mások alvásritmusát is megváltoztatja átmenetileg...
2010. jan. 26. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!