Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lanyommost 2hetmulva megy a...

Lanyommost 2hetmulva megy a bolcsibe. Mennyi ido mig megszokja?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a lányodtól függ, meg a bölcsödétől. Kolléganőm kisfia első nap ott akart maradni, második nap már teljes napot volt, és sírt, amikor az anyja haza akarta vinni (nem akart hazamenni).


Barátnőm kislánya meg már 3 hónapja jár, és még mindig nagy sírások vannak reggel...

2010. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így látatlanba tényleg nehéz megmondani.

Általában 4 féle beszokás lehet, legalább is én ezt figyeltem meg:

1. Még kicsiként kerül be (1-1,5 év) és teljesen elvarázsolja a környezet, a sok játék, a sok gyerek. Boldogan jön minden reggel, szinte sosem sír, élvezi a dolgot. Ez ideálisan hangzik, de anyának ez nem olyan jó, mert szinte féltékeny lehet, és a szíve szakad meg ekkora babát beadni.


2. Eleinte nagyon tetszik neki a dolog, szórakozásnak véli az egészet, az első 2-3 hét vidáman telik, majd mire mindenki megnyugodna, hogy milyen könnyen ment, addigra jön rá, hogy ez állandósult dolog, ide minden nap jönni kell, és akkor kezd el tiltakozni az egész ellen.


3. Amit anya elmegy sír, de játékkal, énekkel elterelhető. Az első hetekben sírva válik el, de megvigasztalódik, és szépen beilleszkedik a közösségbe. Majd kb. 2 hónap (vagy kevesebb) elteltével elmarad a reggeli sírás is.


4. Amint anya ott hagyja hangos sírásban tör ki, nem enged magához közel senkit, tombol, üvölt, nem lehet elterelni, egész nap sír. Ez hosszú hetekig így van, mikor egy pillanatra elterelődik a figyelme, akkor is a robbanás határán van, és amint visszatér saját magához, megint sír. Nagyon hosszú és nehéz folyamat vele a beszoktatás, de általában ő fogja a legjobban szeretni a bölcsit.


Általában a 4. a legritkább, és a 3. a leggyakoribb.

Sok mindentől függhet: gyermek vérmérséklete, alaptermészete, kötődése stb stb.



Kérlek majd ha eszedbe jut pár hónap múlva a kérdésed, írd meg a te gyermeked is beleillett-e valamelyik leírásba?!


Egy bölcsődei gondozónő, akinek gyermeke az 1. csoportba tartozik.

2010. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok, hú de profin leírtad, 2. válaszoló! :))


Hol vagy gondozőnő? Bp-en? Nálatok van várólista? Nálunk (Zugló) nincs, és nem is értem, hogy egy csomó helyen van.. és ahol nincs, ott vajon miért nincs?


Bocsi a kicsit off-ért...

2010. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon változó. Az én fiam nem egészen két évesen ment bölcsibe, a beszoktatás 2 hét volt, ebből az első héten még én is bent voltam vele. Az első egy-két napban még olyan kis bizonytalanka volt, aztán már nem ült mellettem egész nap, jött ment játszott. Második héten már fél napokat nélkülem volt bent, utolsó két napban már egész nap. Utána volt az kb egy hétig, hogy amikor vittem reggel, és mentem el, akkor nyüszögött (nem sírt), de már ahogy vitték be és mutatták neki a játékot, rögtön abba is hagyta a nyafit, és ahogy mondták, napközben sem sírt. Egy hét után már úgy vonult be, mintha egész életében oda járt volna. Ha beteg, akkor is hisztizik néha, hogy menni akar. Pláne, hogy a bölcsi mellett van a gyerekorvos, és meg van sértve olyankor, hogy arra megyünk, de ő nem mehet be.
2010. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen gyerek függő. Mennyire anyás? Hagytad e már esetleg nagyszülőknél pár napot egyedül? Ha annyira nem "bújos" akkor nem hiszem, hogy gond lehet.
2010. jan. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat.majd irok,hogy mi volt.ott szokom hagyni nagyszuloknel nemszok utanom sirni.15honapos pont ma.
2010. jan. 28. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Profi volt a gondozónő válasza,annyi kiegészítés,hogy ha az anyukán látja és érzi a gyerek,hogy nincs baj,jó helyen hagyja,akkor kevésbé viseli meg,mintha együtt sírnának.Amúgy az én kisfiam a 2. csoportba tartozik és mostmár imádja a bölcsit 22 hósan kezdtük.
2010. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

23.15-ös

Győrben voltam gondozónő, most gyes mellett szülőfalumban dolgozom családi napköziben. Győrben is telt ház van mindenhol, és természetesen várólista. Ez pusztán attól függ, hogy mekkora a bölcsi kihasználtsága. Ha többen jelentkeznek, mint ahány gyermek felvehető akkor van, ha kevesebben akkor nincs.

2010. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elso heten sirdogalt,de most mar orromel megy.
2010. márc. 9. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!