Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 1 éves gyereke ijedve...

Akinek 1 éves gyereke ijedve felébred a hangosra állított ébresztőórára hajnalban, mit tehet? Megszokja-e, és ha igen, meddig tart ez?

Figyelt kérdés

Már korábban, a gyerek előtt is úgy volt, hogy előbb meghallottam, mint férjem, akinek a füle mellett be volt állítva teljes hangerőre. Hogyan magyarázzam meg egy egyévesnek, hogy az a szerkezet zörög reggel, és miért kell hogy zörögjön, és az nem veszélyes, ne ijedjen meg, aludjon nyugodtan tovább, akinek még időérzéke sincs? Mikor várható, hogy megérti? Mit lehet addig is tenni?


Ha nincs óracsörgés, újabban végigalszik. Máskor, hétvégén és szabadság alatt is nyugtalanabbul alszik a reggeli órákban, mintha számítana az óracsörgésre, de amikor szabadságon volt, egyre inkább eltűnt ez a nyugtalanság! Majd újra dolgozik, újra felébred...stb, ezt figyeltem meg.

(Az már csak másodlagos probl, hogyha felébred, már nem tudok ált. visszaaludni, mert 6-7 között "normálisan" is felébred és felkelünk.)


Akik hasonló helyzetben voltak/vannak, mitől remélnek változást, ill. hogyan változtattak?


2010. jan. 25. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne zörgesd mellette. Szegény gyerek.... Fel lehet kelni telefon rezgésre is, és lehet külön is aludni ha van hely.
2010. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

aludjon külön a baba, vagy telefonra ébredjen a férjed...

nem is értem, hogy lehet ilyet csinálni.

hogy értené meg 1 éves baba?! meg ha meg is értené egy nagyobb baba, akkor is felébred arra az iszonyat csörgésre...

6-7 körül kel? az még éjszaka...

2010. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem szegény baba, mert van, aki keresi a jobb megoldást, hogy változtassunk!! :))


Sajnos még korábban, fél 5-kor csörög az óra, és nincs hely külön aludni. Nem én zörgetem, és nekem egy halk kis nootbooke volt beállítva, de a csörgés előtt szinte mindig felébredtem, amikor még dolgoztam, mert felületesebben alszom. Nem tehetek róla, hogy a férjem meg mélyebben alszik, de muszáj felkelnie!!


7 körül a napirendünk miatt is fontos felkelni, ezt nem részletezem, de így jut idő mindenre. Ha meg negyed 7-kor felébred, 7-ig talán visszaaltatni sem sikerülne.

2010. jan. 25. 12:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez van, csak mobil telefonnal. A kicsi hajnali 3 körül annyit ébred a saját ágyába a másik szobába, hogy már nem bírok mellette ácsorogni és áthozom magunk közé. 1/2 órán át pörög- forog, mire elalszik már 4 óra van A férjemnek meg 4:45-kor ébreszt a telefon. Én sem tudom mit csináljak, mert utána már csak vacakolunk, nem tudunk aludni. Fáradt vagyok, mert éjjel 5-6 alkalommal kelek a kicsihez. Abban bízok, hogy 2 éves kora körül, majd magától végig alussza az éjszakákat asaját ágyába.
2010. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nálunk kb pont így volt a közelmúltig, emiatt vezettük be a "napirendet", újra külön alvást 3 után is. Szerintem nincs olyan, hogy egyszer csak magától külön alszik, a (jó) szokásokra mi tanítjuk. Van ismerősöm, akit nem zavar, hogy közöttük alszik. (Ált iskolás kor körül legkorábban, és gyakran még 12 évesek sem akarnak külön, ha megszokták, ez az egész egyszerűen gyerekfüggő.) Zavarhatja elektromos dolgok közelsége, sólámpa is. Mi ezeket kiiktatuk + jó napirend, azóta átalussza csak ezzel az órával nem tudok mit kezdeni.

(Remélem, segítettem.)

2010. jan. 25. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk este szépen elalszik. De éjjel 00:30-kor hajszál pontosan ébred és utána 1/2-1 óránként folyamatosan. Nagyon nehezemre esik mellette ácsorogni, de gondolom ez vezet csak valahova, mert ha mindig kiveszem akkor úgy is fog maradni. Amúgy már sokszor végig aludta az éjszakát, de most kb 1,5 hónap óta katasztrófa. Együtt alszik egy szobában a 8 éves nagy tesóval, aki miatt nem hagyhatom sírni, mert reggel suli van. Szerinted konkrétan mit kéne csinálnom, hogy ne keljen 1/2 óránként Elég kötött és jól bevált napirendünk van. És bocsi, hogy én kérdezek!!!
2010. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát nincsenek nagy tapasztalataim, első gyerekünk... Az jutott eszembe először, ha már tartósan átaludta az éjszakát, hogy

1./olvastam a "fejlődési ugrásról", de szerintem ez nem tart 1.5 hóig, csak pár nap, vagy:

2./azt hiszem a Hartmann sávok okozhatnak 0-3 között alvászavarokat. (Nálunk az elalvástól a felkelésig volt ez ami nálatok.)


Viszont ha nem tartósan csak hébe-hóba fordult elő, hogy átaludta, akkor ugyanaz, ami nálunk volt (bár nálunk átaludt éjszaka nem fordult elő a közelmúltig).


Egy altatásról szóló könyv azt írja, hogy fel kell venni, megnyugtatni és visszafektetni, ezt eljátszani amíg alszik, ez a lényege. Nálunk nem egészen így ment, mert nem is akart egy idő után már hozzám jönni, akkor hogy tudtam volna megnyugtatni? Arra jöttem rá, hogy a lényeg, hogy megtanulja, hogy a végén úgyis az lesz, hogy belefekszik és alszik, mindegy, mi van addig. És nem lehet pl kimenni és sírni hagyni, ott kell lenni, hogy tudja, vele vagy a nehéz pillanatokban, kicsit simogatni, míg megnyugszik, de ne ehhez kötődjön mégse az elalvás...stb. Figyelni, hogy jó szokást taníts, pl ne azt, hogy lámpafénynél vagy ringatásra aludjon el, hanem ami hosszú távon is működik, vagyis csak beletenni és magától rájöjjön, hogy magától tanuljon visszaaludni.


Lehetne esetleg átmenetileg, hogy a nagyobb gyerek máshol aludjon? (Nappaliban, vagy hozzátok áthozott ágy.) Ő könnyebben visszamegy talán (?), és ebben a korban meg is érti (?)... de ezeket Te jobban tudod, így van-e.

2010. jan. 25. 19:38
 8/13 A kérdező kommentje:

Ma éjjel úgy oldottuk meg, hogy a férjem lement a nappaliba aludni, ami viszonylag messze van. Viszont ezt nem találom hosszú távon megoldásnak, mert az a normális szerintem, ha apa+anya alusznak együtt és a gyerek(ek) külön.

Biztos sok férj van még, akik mélyen alszanak és valahogy fel kell kelniük! Örülnék, ha írnának olyanok, akik hasonló helyzetben voltak és megírnák: hogy sikerült megoldani?

2010. jan. 26. 10:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia.Mi ugy oldottuk meg hogy az en telefonom van beallitva hogy koltson reggel ,de csak rezeg ,de ugyis altalaban epp hogy megmoccan a telefon egybol felkapom es lekapcsolom es en koltom a ferjem mert o termeszetesen nem halja meg.,es igy meg sosem koltotte fel a lanyunkat ez igy van miota megszuletett,16 hos.Minden jot Kivanok.
2010. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, most nem volt időm végigolvasni a kommentjeidet, csak gyorsan reagálnék. Lehet, hogy már leírtad. Miért kell teljes hangerőre állított vekkerre ébredni? Szerintem arra nemcsak a gyerek ijed fel. A férjem a mobilját állítja be, inkább csak rezeg, de nem zenél és nem csörög. A gyerek még egyszer sem ébredt fel rá. 20 hónapos kislány anyukája.
2010. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!