Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe csak szeptembertől...

Bölcsibe csak szeptembertől veszik be a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az én kislányom februárban született. Sajnos csak két évig maradhatok vele itthon, viszont nagyon sajnálnám már szeptemberbe bölcsibe adni. Beadhatom februárban is?
2010. jan. 17. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bölcsiben folyamatos felvétel és beszoktatás van. Februárban is beadhatod, de nem árt hónapokkal előtte megbeszélni az intézményvezetővel a beiratkozást.
2010. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk (Zugló) csak szeptembertől mehet. Májusban kell beíratni, júniusban értesítenek hogy felvették-e, és szeptemberől lehet vinni.


Én próbáltam egyezkedni velük, hogy csak márciustól vinném, majd leharapták a fejem, hogy mit képzelek, majd szeptembertől márciusig fenntartják az üres helyet??? Mikor háromszoros a túljelentkezés? (nekem a március lett volna jobb).

2010. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nem csak szeptembertől. Az én lányom márciusi és ő mehetett márciustól. De előtte szóltam egy évvel a helyi bölcsibe. De tán városban még előbb kell!!! De az adott intézményben kell megkérdezni, hogy ott hogyan szokás. De már jó most szólni, hogy két évesen be akarod íratni, mert már lehet így sem lesz hely. Ez komoly!!!!

Ha meg addig mégis otthon tudsz valahogy, valamiért maradni, akkor szólsz időben és akkor szólnak a várólistán lévő anyuka egyikének.

De ha most Ăşgy lĂĄtod hogy mindekĂŠppen megy majd bĂślcsibe mindenkĂŠpp mĂĄr most intĂŠzkedj!!!

Szerintem lehet februártól is menni más bölcsibe is, csak előre kell szólni.

Majd Ă­rd meg mit intĂŠztĂŠl!!

Azt amúgy kalkuláld bele, hogy lehet beteges lesz az elején vagy jó négy öt hónapig, egy hét bölcsi, két hét otthon, stb. ami nagyon nehéz időszak. Úgyhogy ennyiből lehet nem is lenne baj előbb kezdeni a bölcsit. Legalább két éves kora előtt valamivel.

Ha a régi munkahelyre mész vissza dolgozni, akkor biztos megengedik már előbb.

De ha esetleg nem a régi helyre mész vissza és még bizonytalan mi lesz, akkor is kérdezd meg hogy lehet e olyan lehetőség hogy legalább délig bevidd, habár otthon vagy, de míg munkát keresel, legalább a kicsi is megszokná nélküled, meg hát a betegséghez is megedződne.

2010. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
HĂĄt remĂŠlem el lehet olvasni, nem tudom miĂŠrt Ă­rta Ă­gy a gĂŠp.
2010. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom lehet-e februárban vinni,de az biztos,hogy már most jobb ha elmentek megkérdezni! Mi tavaly aug.végén ahogy kinyitottak nyári szünet után mentünk,és idén szept.-re már 30iknak van a várólistán a kisfiam!
2010. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok én is zuglói vagyok. Nálunk is (Patakparti bölcsi) csak szeptembertől lehet vinni, de a vezetőnő azt mondta, hogy najó októbertől is vihetem beszoktatni. Lányom decemberben született, most decemberben lesz két éves, és én decembertől szeretném vinni, ha felveszik egyáltalán (én is mennék vissza dolgozni, muszáj). Nem engedték a decembert, kerekperec kijelentették hogy szeptember vagy október eleje. (és kész. Pedig milyen jó lett volna, mert decemberig kapom még gyed-et).
2010. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és bölcsisnéninek tanultam, nagyon sokat voltam bölcsiben gyakorlaton. Most képzeld el, hogy mondjuk 12 kisgyerek mind szeptemberben kezdené a bölcsit. Minimum 2 hétig van szülős beszoktatás, és akkor a 12 kisgyerek, a 12 szülő és a 2 gondozónő ott nyomorogna a csoportban? Hogy lehetne így rendesen beszoktatni? Egyszerre csak egy kisgyereket lehet beszoktatni. Már csak ezért sem lehetséges, hogy mindenki szeptemberben kezdjen. Nálunk Veszprémben legalább is így van. És évközben bármikor kezdheti a gyerek a bölcsődét.
2010. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és nálunk nincs olyan hogy várólista. Elmentem tavaly feliratkozni rá... csak néztek mint borjú az új kapura...
2010. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
bocsi közben jött egy hozzászólás.. szóval utolsóelőtti vagyok.
2010. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg az első Zuglói vagyok. Úgy látszik a mi kerületünk az anyukák "akadályoztatásában" is élenjár :((
2010. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!