Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiam a kistestvér...

3 éves fiam a kistestvér születésével teljesen visszaesett a szobatisztaságban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amúgy sem volt még teljesen szobatiszta. A délutáni és az éjszakai alváshoz is használtuk még a pelenkát, de a kistesó születése óta már napközben is pelenkáznom kell. Ezt ő kérte, és nem is engedi, hogy pelus helyett bugyit adjak rá. A védőnő és a gyerekorvos azt javasolta, csak várjak és bízzam rá, mikor fog szólni, hogy ismét a WC-be szeretne pisilni, kakilni? Már 3 hónapja várok. Másnak van ilyen tapasztalata? Mennyi ideig tartott ez a „kistesó miatt újra pelust kérek” időszak?
2010. jan. 17. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális reakció, légy vele türelmes, nehéz lehet most neki, hiszen eddig minden figyelmed az övé volt.

Próbálj meg hetente pár órát csak vele tölteni, ha Apa otthon van, ő vigyázzon a kicsire, Ti meg menjetek el 1-2 órára, hogy csak kettesben legyetek.

Hidd el, vissza fog állni a normális rend egy idő után.

2010. jan. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vond be őt is a kicsi körüli teendőkbe.Ha odaviszi pl. a pelust,akkor dícsérd meg,hogy milyen ügyes nagyfiú,mennyit segít neked stb.

Ha 3 évesen még ahhoz szokott,hogy éjjel van rajta pelenka,akkor emiatt sem idegenkedik a pelenkázástól.Valószínű,hogy nyáron kényelmetlen lesz neki a pelus,és leszokik róla.

2010. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szeretné magára felhívni a figyelmeteket, hogy Ő is van. Eddig csak vele foglalkoztatok, most egy kicsit kevesebb idő jut rá, ezért féltékeny a testvérére. Nagyon okos dolgokat írt az előttem válaszoló, valóban kell szakítani időt arra, hogy egy kicsit csak vele foglalkozzon valamelyik szülő. Én azt is megoldásnak találnám, hogy az ő kis értelmi szintjének megfelelő segítséget kérnék tőle. "Gyere segíts anyunak egy kicsit, hozol pellust a tesódnak? Ki fogja nőlni, de nem szabad elhanyagolni őt sem.
2010. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém, is így volt, csak ő nem a kistesó miatt lett újra pelusos, hanem,mert megijesztették:((

Igaz valamivel fiatalabb, és éjszaka még néha volt a pelusban, de most nappal sem szól,nemhogy éjjel:(

Nekem is ezt tanácsolta a védő-és doktornő,hogy várjak ne erőltessem,most 5 hónap után jutottam el addig,hogy néha ráül a bilire,nagyon néha heti max.:2x.De bele nem pisil, csak elmondja hogy ide kell pisilni,és üldögél rajta egy darabig....de hát majdcsak újra megtanulja szépen lassan.

2010. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!