Itt komolyan mindenki csak kölesgolyót ad a gyereknek?
Annyiszor olvasom, hogy ez sem jó, az sem jó. A joghurt rossz, a túró rudi nem túró, a virsli, a párizsi, stb. Itt mindenkinek ennyi ideje és pénze van, hogy nem a boltban vesz húst, a kertben termeszti az összes gyümölcsöt és nagy ívben kerül mindent, amiben cukor van? Mégis mit esztek?
Tényleg csak így a jó?
Bármily hihetetlen, az üzletek, áruházak polcain is élelmiszer kapható, és sok olyan is, ami nem káros, nem minden adalékanyag méreg, csak mert E betűvel kezdődik. Azért mert valamit nagyobb mennyiségben készítenek, és nem 2 literes kis edényben, attól még ugyanaz az eljárás, és nem minden gyártó tömi tele tartósítóval, állományjavítóval, ízfokozóval, csak körbe kell nézni. Egyébként a piacon sem garantált, hogy nem agyonpermetezett, műtrágyázott gyümölcsöt, zöldséget veszünk Mari nénitől.
Mi is megpróbáljuk kerülni a szemmel láthatóan nem minőségi élelmiszert (ez pl a hústermékeknél főleg az árban mutatkozik meg), de szerintem egy 80%-os hústartalmú 2500 Ft/kg árú virsli nem valószínű, hogy a szemét kategória.
Valóban az a legjobb, amit egyik válaszoló leírt a saját háztájiról, és ha ismerőstől szerzi be azt, amit ők nem termelnek meg, mert ott valóban tudni, lehet, miben, mi van. Sajnos ez csak kevesek számára elérhető, így a többségnek marad a piac, a szupermarket, és az odafigyelés.
Mi egyébként odafigyelünk az étkezésre, és valóban nem veszünk pl parízert, egyéb vegyes felvágottat, mert nem szeretjük. Jó minőségű szalámit, húsos szalonnát, sonkákat, virslit szoktunk enni. Tojás zöldség combóból is elég változatos reggeliket, vacsikat szoktunk enni. Ezen kívűl a sajtokból is 3-4 félét váltogatunk, így ez is bővíti a reggeli, vacsora kínálatot. Természetesen szokott lenni mézes, lekváros kenyér is(idén először készítettem lekvárokat, sima, diabetikus kivitelben is), vagy tejberizs, tejbegríz. Párommal mindketten cukorproblémákkal küzdünk, így csak xillit van itthon, és az étrendünk is kicsit más, mint a picúré, de nem gondolom, hogy neki szüksége lenne a mi diétánkra, így az ő étrendjében több szénhidrát van.
Tízóraira, uzsonnára a kislányom általában gyümölcsöt, natúr joghurtot, túrót kap együtt, külön, darabolva, pépesítve, egyszer-egyszer keksz is kerül bele.
Persze ő is kap néha egy kis nápolyit, vagy egy egy Dörmi kismackót, de ezek tényleg elvétve vannak. Sós nasit, bolti pékárut nem igazán veszünk.
Valóban nem veszünk mi sem bolti nasikat, kész joghurtokat, túrókrémeket, pudingokat, és készételeket, de nálunk ez a diétánk miatt évek alatt alakult ki, hogy alapanyagokból főzünk, készítünk el sok mindent. Ám nem kell túlzásba esni, valóban manapság kicsit túllihegik a mit lehet, mit nem lehet enni, a mindenben méreg van, dolgot, kezdünk átbillenni a ló túloldalára.
Szerintem az arany középutat kell megtalálni, és mindennek a lényege a mérték.
Én is úgy érzem, hogy nem azzal érek el bármit, ha tiltom a gyerektől az élelmiszerek nagy részet, hanem ha megtanítom, miből mennyit és hogyan érdemes enni.
Nem szeretem, ha nassol, de időnként nekem is jól esik megenni egy darab csokit vagy pudingot, neki miért ne engedjem meg?
Édes leveket nem iszik, azt mi sem szoktunk.
Bár az én fiamnak egyébként is érdekes ízlése van, mert a hagymás ízesítésű rágcsát és a kovászos uborkát szereti. Ma meg ebéd helyett csak a zöld salátát kérte. Néha csak nézek :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!