Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerekesek, mennyi időtök...

3 gyerekesek, mennyi időtök marad külön-külön a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Főleg kis korkülönbségeseknél érdekelne, ahol max. 3 év van a gyerekek között, mennyire tudtok mindenkivel foglalkozni, és mennyire nagy a váltás ilyen szempontból a kettőhöz képest.
2014. aug. 8. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Három gyerekem van, a legnagyobb 2 éves volt mikor született az első, 3,5 mikor a második kistestvér. Azt hittem, nem lesz akkora váltás, mint az egy és két gyerek között, de tévedtem. Nem csak az a különbség, hogy több gyerekre kell figyelni, a tennivaló is sokkal több lett, mindenre sokkal kevesebb időm jutott, gyerekekre is, házimunkára is. Sokáig csak akkor tudtam egyikükkel külön foglalkozni, ha valaki segített, és vigyázott a másik kettőre. Hétvégén igyekszem külön programot szervezni hol az egyik, hol a másik naggyal, mikor Apa itthon van. Anyukám is segít néha, csak elég messze lakik, 3-4 hetente jön másfél napra, olyankor is szervezek néha külön programot. Egy időben járt hozzám egy segítő az Otthon Segítünk Alapítványtól hetente egyszer, olyankor is tudtam külön foglalkozni egy gyerekkel. Mostanában, hogy a legnagyobb már nem alszik ebéd után, mikor a kicsik alszanak, vele tudok foglalkozni egy keveset. A kisebbek is jobban eljátszanak már, úgyhogy napközben is tudok például mesét olvasni csak az egyiknek. Igyekszem megállapítani, hogy melyik gyereknek van éppen jobban szüksége a külön velem töltött időre, és úgy szervezni, hogy neki mindenképpen jusson legalább pár óra. A Te gyerekeid mekkorák? Te hogy oldod meg?
2014. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Nekem 15 hó van közöttük, a picúr most lett 1 éves. Nekem segítségem van, mert Anyu közel lakik és már nyugdíjas, és a páromnak is rugalmas a munkaideje, csak nekem az elég durva, hogy mivel saját vállalkozásom van, nem hagyhatom abba a munkát, mert nem lenne hova visszamenni, így addig tudok dolgozni, amíg a nagyobbik bölcsiben van, Anyu meg itt, aztán meg éjjel, és így is rendszeres, hogy 3, max. 5 órákat alszom, megszakításokkal. És így is látom, főleg a nagyobbikon, hogy nagyon örül, amikor picit kettesben tudunk maradni, nyilván a picúrom ebbe született bele, de ő is nagyon matricázik sokszor. Nagyon szeretnék még egy babát, csak félek, hogy egy totál hulla anyukával, aki egyszerre próbál mindenkivel foglalkozni, nem lenne nekik túl jó :( Szóval ha dolgozom, akkor pénz lenne a harmadikra, de félek, hogy osztanám be az időmet, ha nem dolgoznék, akkor meg pénzünk nem lenne.
2014. aug. 8. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!