Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos a kisfiam szopzik...

21 hónapos a kisfiam szopzik még és sajnos csak azon tud elaludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még délben is kér szopit,egyedül nem tud elaludni,képes egy órát is vándorolni a kiságyban,de nem alszik!Ti hogyan altatjátok?
2010. jan. 11. 22:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
A "teleszart zoknis" válaszolónak üzenem, hogy akinek úgy néz ki a melle, annak szopi nélkül is úgy néz ki, akinek meg szép, annak meg szopival is szép.Látszik, hogy gőze sincs a témához. Én a kisfiamat két éves koráig szoptattam, akkor szoktattam le, bekentem körömrágás elleni ecsetelővel (Rossmannba lehet kapni), megérezte az illatát és már nem volt kedve többet cicizni.Sokat puszilgattam, simogattam azokban a napokban, hogy ne legyen nagyon rossz neki... Azt hittem, nehezebb lesz, de 1-2 nap alatt elfogadta, igaz, cumit kért helyete. Nem bántam meg, hogy sokáig szoptattam, mert egészséges, erős baba volt mindig. Most egyéves múlt a kislányom, ugyanúgy cicvel alszik, napközben is folyton szopizni akar. A védőnő szerint még nyugodtan szoptassam, még kicsi, de most nem szertném megvárni, míg két éves lesz.Ha lemegy ez az influenza időszak, megpróbálom megint az ecsetelős verziót. Nem én vagyok az egyetlen, akinek ez vált be.Olyat is hallottam, aki leragasztotta, és mondta, hogy anyának nem jó, fáj...Ezt is megértik a gyerekek.
2010. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
....ja, és a WHO szerint két éves korig ajánlott a szoptatás.Vagyis ennyi idősen abszolút normális.
2010. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is pár nap múlva lesz 21 hónapos a kisfiam, és pont ugyanúgy vagyunk, ahogy ti!

Három dolgot tudsz tenni:

1. Drasztikusan leszoktatod, azaz nem adsz neki egyáltalán cicit és másképp majdcsak elalszik, pl. babakocsiban, ölben, apával, stb. (Ez szerintem elég kegyetlen módszer és nagyon megviseli őket). Ennek az enyhébb(?) változata, ami a nagyszüleink idejében volt szokás: elvitték 2-3 hétre elválasztani a gyereket, például valamelyik a nagymamához.

2. Szép fokozatosan választod el. Azaz először csak egy szopit nem adsz neki, aztán még egyet elhagytok, és végül azt, ami a legnehezebb (pl. esti). Ez sem könnyű, én már próbáltam egy ideig, de beteg lett és ezért visszatértünk a régi rendhez.

3. Hagyod, hogy akkor választódjon el, amikor ő is akar majd. Ez persze nem holnap lesz :-) De végülis, ha nincs, ami sürgessen, akkor ráértek :-) Én lehet, hogy végül ennél maradok, mert ha dolgozni megyek, napközben már úgysem lát, legfeljebb délután nem alszik, csak este. Így sem mindig alszik el délután.

Szóval így állunk mi is. Ha mégis sürgős és végleges az elválasztási szándékod, akkor megpróbálhatod, hogy valaki más (pl. férjed) altassa el. Sok sikert kíván egy együttérző másik 21 hónapos kisfiú anyukája!


(Annak a néhány primitív válaszolónak, akik még egy értelmes mondatot sem tudtak leírni, üzenem, hogy elég ciki, hogy az irígység milyen sok mocskot kihoz belőlük!)

2010. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
A "Fehérlófia" válasz szülőanyjának biztos olyan a cicije, mint amilyenről írt! Különben honnan tudná, milyen az... :-)
2010. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó előtti vagyok. Még annyi, hogy egy ismerősöm körömrágás elleni keserű ecsetelővel kente be a cicijét, és azt mondta a kisfiának, hogy "anyának nagyon fáj a cicije, azért kell kenegetni". A kisfiú ekkor 2,5 éves volt, és 2 hétig kérdezgette, hogy "nem gyógyult még meg?", aztán szép lassan elfelejtette.
2010. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Honnan veszitek hogy aki csúnyát ír az rögtön irigy rátok? Nem lehet hogy csak nagyon nem jön be neki az ahogy ti csináljátok és ezt kifejezi a maga módján?
2010. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

A kérdés nem az volt, hogy bejön e valakinek amit csinál hanem az, hogy hogyan tudná leszoktatni és ehez tanácsot kért!!! Aki tud neki segíteni az válaszoljon aki meg nem az ne írjon sértő megjegyzéseket, mert a kérdezőnek nem biztos, hogy jol esik!

Az én lányom úgy szokott le a szopiról, hogy este az apja altatta és akkor nem kereste a cicit igaz akkor még csak 14 hónapos volt. A fiam most pont ennyi idős és vele fogalmam sincs hogyan álljak neki a leszoktatásnak, mert ő nem alszik el az apjával.

Az egyik ismerősöm mesélte pont tegnap, hogy ő úgy szoktatta le a két éves fiát, hogy amikor kérte a cicit azt mondta neki, hogy elromlott a tej és savanyú. Minden szopi elött bekente ecettel amikor nem látta a gyerek. Azt mondta kétszer probálkozott még és többet nem kért belöle.

2010. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segitett,és eggyütt érzett velem!
2010. jan. 12. 23:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia,megkérdezhetem,hogy mi történt veletek,leszoktattad,vagy abbahagyta magától?

Amúgy ledöbbentem,hogy ennyi buta ember van,akik ide irnak, pedig fogalmuk sincs a szoptatásról! Szakemberek szerint LEGALÁBB 2 ÉVES KORIG!!! ajánlott szoptatni! És a legjobb hagyni,hogy magától válassza el magát!

2011. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!