Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos a kisfiam szopzik...

21 hónapos a kisfiam szopzik még és sajnos csak azon tud elaludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még délben is kér szopit,egyedül nem tud elaludni,képes egy órát is vándorolni a kiságyban,de nem alszik!Ti hogyan altatjátok?
2010. jan. 11. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Szoptasd még 16 éves koráig.
2010. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Ne adj neki, majd megszokja. Adj neki helyette mást, és mondd meg neki hogy már nem lehet...
2010. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Milyen kedves emberek vannak,köszi a segitséget lehet megfogadom!
2010. jan. 11. 22:31
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Most biztos jó le leszek húzva de nem érdekel túlságosan. Egyre több ilyen kérdést olvasok, hogy huszonegynéhány hónapos gyereket hogy tudnának leszoktatni a szopiról.


Én 9 hónaposan hagytam abba, mert már nagyon fájt a harapása, mellesleg pedig már mindent evett, és a tejtermékekkel sem volt gond.


Ilyenkor már nagyon nehéz, és a gyerek mindenképp drasztikusan fogja megélni, épp ezért csak fokozatosan lehet. Először csak azt a szopit kell neki "letiltani", ami a leglényegtelenebb.. pld. a reggeli, vagy a déli, ezt ti tudjátok. Adj neki (ha nagyon nem jön be semmi) cumisüvegből kakaót, és azon elalszik... Tudom, drasztikus, és rossz lesz, de nem tudsz mit tenni. Próbálkozni kell.

2010. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Fehérlófiát neveltél belőle. Nem normális hogy ennyi ideig szopik a baba. Melled nem néz még úgy ki mint egy teleszart zokni?
2010. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tök szép a mellem,te kedves ember!
2010. jan. 11. 22:45
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem azért ez túlzás, kedves 71%-os válaszoló... Még ha némileg igazad is van, de azért a stílust Te határozod meg, ahogy válaszolsz egy kérdésre...
2010. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Szia, sztem is egy kicsit túl belehúztatok a szopiba. Én azt hittem, a kisfiam majd egyszer magától abbahagyja és kész. Persze nem így történt. Így 18 hónapos korában (pedig imádtam szoptatni), mikor már csak az esti szopi volt meg, egy este nem adtam neki és helyette mesét olvastunk. Azóta se hiányolja. Fokozatosan hagyd el a szopikat és magyarázd el neki, hogy ő már nagyfiú és csak a pici babák szopiznak, de helyette milyen jó lesz pl. mesét olvasni. Este ha nyugtalan maradj vele, fogd a kezét, amíg el nem alszik, biztosítsd róla, hogy ettől te még vele vagy és nem veszel el tőle semmi olyat amire még ebben a korban szüksége lenne. Sok sikert!
2010. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Olvass vissza a témában, szerintem találsz hasznos válaszokat is. Este próbálja meg néhány napig apa altatni, mesélni neki. Napközben feküdj mellette, cirógasd álomba. Valami megszokott "rituálét" vezessetek be és gondolom néhány nap-hét alatt megoldódik:-) Sok sikert és kitartást:-)
2010. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 19 hónapos a kisfiam és nagyon cicis.Éjjel is többször cicin alszik vissza,ha felébred és délben is azon alszik el.Én ezt még nem látom kórosnak.Úgy érzem,hogy neki még szüksége van erre.Ha mindenképp szeretnéd,hogy most leszokjon,akkor szerintem a gyerekorvost kérdezd meg,hogy mit tanácsol.Ja,és nekem sem lócorognak a melleim kedves válaszoló.Ha az irigység fájna...
2010. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!