Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ön engedné, hogy a gyermeke...

Ön engedné, hogy a gyermeke Harry Potter könyveket olvasson?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném megköszönni a segítséget! A diplomamunkámhoz (ami a HP-hez kapcsolódik) lenne szükség a válaszokra. Lehet nyugodtan írni arról, hogy Ön olvasta-e már a Potter könyveket? Mi a véleménye róla? Milyen korosztálynak ajánlaná, ha ajánlaná? Gyermekének megengedné, hogy olvassa a Potter-sorozatot? Ha nem, miért nem? Kíváncsi vagyok a filmmel kapcsolatos véleményekre is.


Még egyszer hálásan köszönöm!


2010. jan. 11. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felsős koromban lvastam el őket, bár inkább a Gyűrűk uráért vagyok oda (azt utána olvastam). Előbb nem volt rá igényem, sőt butaságnak tartottam. Én megengedném a gyereknek, de túl fiatal korban szerintem nem az érdekelné, meg nem is értené.
2010. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olvasok HP könyveket, szerintem már túlzás a történet. A könyvnek csak az elejéig jutottam, és feladtam, filmen talán az első rész felét láttam, bőven elég volt.

Igaz még csak 9 hónapos a gyerekem, de ha azt mondaná 7 évesen, hogy vegyem meg neki, mert el akarja olvasni, megengedném neki.

Az egész csak egy szépen megformált fantáziavilág, számomra unalmas. A Gyűrűk Urát sem szeretem, a HP talán ahhoz áll a legközelebb.

Szerintem ha egy gyerek olvasni akar, akkor olvasson, amit szeretne, annyira kevesen olvasnak már...

Kötelezővé persze nem tenném az általános iskolában, de én semmi könyvet nem fogok neki megtiltani, én is olvastam Kinget(meg ami éppen a kezembe akadt) 14 évesen, mégis felnőttem, ez meg ahhoz képest csak "gyerekmese" :)

Támogatom, hogy olvassanak. Mindegy, hogy mit (persze bizonyos határokon belül), de olvassanak!

2010. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam a könyveket és láttam is a filmeket. Szerintem ez a "mese" inkább már a kamaszoknak, a 12-13 év körüli és e feletti korosztálynak való, az alatt én semmiképpen nem adnám oda a gyermekeimnek, mert egyszerűen még kicsik hozzá és talán még nem is értenék meg igazán.

Nekem egyébként nagyon tetszik mind a könyv mind pedig ahogyan ezt filmen megelevenítették.

2010. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megengedném, hogy olvassa, én is elolvastam mindegyiket, és nagyon szerettem őket. Mondjuk lehet, hogy a negyedik résztől kezdve lehet, hogy csak később adnám a kezébe, mert ott már vannak olyanok, ami esetleg megijesztheti, de az első két (sőt talán a harmadik is) rész szerintem még esti mesének is jó - a gonoszt legyőzi a jó, győznek a hősök:) A keresztfiam nagyon szerette (most 9 éves).
2010. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem szülő vagyok, de ismerem a véleményüket :) Mindketten olvasták, és jó véleménnyel vannak róla. Én 10-12 éves lehettem, mikor megjelent az első része. Minden részét olvastam. Jó volt, érdekes. Semmit nem változtatott az olvasási szokásaimon, előtte is imádtam a könyveket és most is. Szerintem nem igaz, hogy ez után minden könyv unalmas...

Az első részt én bármilyen korosztálynak ajánlanám (aki már tud olvasni). A gyerekeket nem kell félteni, ha nem érti még vagy nem tetszik neki, akkor leteszi. A többi részt meg szép sorban... :)

A film első 3 része egész jó lett, bár korántsem olyan teljes, mint a könyv. A többi rész egyre inkább eltér tőle. Ha lenne gyerekem, először a könyvet adnám a kezébe, csak utána a filmet.

2010. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam,és nagyon tetszett.A gyerekeim még kicsik,de remélem,érdekelni fogja őket is,mert nagyon jó dolognak tarom,ha az ember el tud merülni egy írott fantáziavilágban.(Kedvenc műfajom a fantasy.)Természetesen meg fogom engedni nekik,h elolvassák.A filmeket is láttam,tetszettek.

A könyvet általános iskolás kortól ajánlanám,szépen sorban a részeket.

2010. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 9-10 évesen kezdtem el olvasni és nagyon tetszett,azóta is előveszek egy-egy rész és elolvasom, ha kedvem tartja...mikor én elkezdtem olvasni, édesanyámnak is felkeltette a figyelmét és ő is elolvasta,mind a ketten imádtuk... nem értem, miért ne lehetne elolvasni egy gyereknek, hiszen rendkívül izgalmas és tanulságos (sok gyerek emiatt a könyv miatt kapott rá az olvasásra, ami szerintem nagyon hasznos dolog)

és egy HP könyvnél szerintem százszorta durvább,erőszakosabb műsorokat látnak a gyerekek a tv-ben, aminek semmi haszna, csak az agresszíóra épül

2010. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet megtiltani?Miért ne olvashatná?Attól,hogy nekem tetszik,vagy sem,neki lehet más véleménye.Én engedném.miért ne?
2010. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sok szülő, nevelő amiatt tiltja a Potter-sorozat olvasását a gyerekeknek, mondván túl erőszakos tartalmú, esetleg vallási ellenérzésekre hivatkoznak. Én erre azt szoktam mondani, hogy az olyan részeken, ami tényleg a szokottnál durvább, rajta van a korhatár jelzés.

Én szeretném, ha majd gyermekem lesz, sokat olvasson és ha érdekli majd, akkor Harry Potter-t is.

Sokan hivatkoznak arra is, hogy nem közvetít a könyv értékeket, azonban én például úgy látom, hogy pont ellenkezőleg.

2010. jan. 12. 08:37
 10/11 anonim válasza:
100%
Én a harry potter könyveket 3.os koromban kezdtem el olvasni, persze az első könyvvel kezdtem. Ennek a könyvsorozatnak meg van az a különlegessége, hogy minnél tovább halad a történet a könyvek egyre komorabbak, komolyabbak lesznek, és lehet, hogy habár valaki az első, második könyvet olvasta, az még nem megfelelően érett a mondjuk 5., vagy 6. részhez. Bár mivel én folyamatosan olvastam amikor kijött, 1-1 év különbséggel nem is igazán volt vele problémám. Amúgy se lett volna, de nem olvastam el a sorozat utolsó könyvét, mert már rég nem hasonlított azokra a kötetekre, amiket először olvastam.^^
2010. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!