Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hós kisfiam nagyon ragaszko...

15 hós kisfiam nagyon ragaszkodik hozzám, nagyon igényli, hogy mellette legyek. Lent részletezve. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sokszor eljátszik a szobájában akár fél órát is, főleg ha a tesója is itthon van (mármint nem oviban). Megfigyeltem, hogy mikor vannak el együtt, és ehhez alakult a napirendünk, pl. ebéd után, mielőtt lefektetem őket másfél órát úgy eljátszanak, hogy csak be kell rájuk kukkantani, de semmi közbeavatkozás. Reggeli után ugyanígy. De a nap többi részében követ mindenhová, a szobában eljátszik, de ott kell lennem, és ha kijövök, azonnal utánam jön. Sokat játszom velük, imádják, ahogy bábozom. Anyukám szerint ez a baj. Anyósom meg egyszerűen csak ki van akadva, hogy nincs el nélkülem, hogy állandóan csak belém bújna, ha náluk vagyunk. Sógornőm szerint (cinikusan) ez csak szoktatás kérdése.

A közös játék szerintem normális, nem hiszem, hogy rosszat tennék vele, hogy együtt játszom velük. Nem hiszem, hogy ez lenne az ok.

A másik, miféle szoktatás. Nem az a természetes, hogy együtt vagyunk? Olyan nagy dolog, hogy igényel engem? Hiszen csak 15 hónapos.

Ami viszont tény, egyik nap rábíztam negyed órára anyukámra, amit az első perctől az utolsóig végigsírt, mire megjöttem, már csak hüppögni volt ereje :( Hogyan folytassam? Tényleg szoktatnom kellene a hiányomhoz? És ha igen, hogyan? Negyedórákra, hosszabbra?

Ráadásul kb. 4 hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Félek a bölcsis beszoktatástól is, hiszen csak másfél éves lesz, és rettegek a gondolattól, hogy egész nap sírni fog nélkülem.

Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 9. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normálisan viselkedik a kicsi. Az én fiam is ilyen volt.Kinőtte.Más tészta a bölcsi.Valóban meg fogja viselni, de ha dolgozni kell, hát dolgozni kell. Szegény majd megszokja. A maradék időben gondolom veled lesz amennyit lehet.Rugalmasak a kicsik, csak nehéz elkezdeni.
2010. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális, hiszen Te vagy vele egész nap. Ne törődj a rosszmájú megjegyzésektől, ez csak irigység. Én is a bölcsis dillemában vagyok, nekem is be kell majd adnom, de azzal nyugtatom magam, hogy ott lesz még egy csomó gyerek, és talán így hamar beszokik az új környezetbe, a sok újdonságtól talán nem lesz "ideje" sírdogálni. Legalábbis nagyon remélem:)
2010. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem a nagyobbik fiam ott aludt anyukáméknál napokig is, aztán kórházba került, végig ott voltam vele, de azóta nem igen marad el, sírni nem sír, mert már ahhoz nagy, de folyamatosan keres, boltba sem mehetek el, inkább elkísér.

Aztán elkezdtük az óvódát, én is izgultam, hogyha a nagyszüleivel meg az apukájával nemigen marad el ott majd hogy fog, és semmi gond nem volt. Jó az első két hónapban volt sírás reggel, meg nem akart menni, de ott az oviban nem sírt. Két hónap után meg már szívesen megy, de érdekes itthon továbbra sem marad el nélkülem.

2010. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!