Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél természetes,...

2 éves gyereknél természetes, hogy ennyire ragaszkodik az anyjához?

Figyelt kérdés
Mostanában ha magára hagyom, rögtön hisztizni kezd, csak akkor eszik, ha én etetem, mástól nem fogadja el az ételt, nem hajlandó mással játszani. Ha el kell mennem valahová nélküle, bébiszittert hívok, a szomszéd lányt, akit nagyon szeret a gyerek. De mostanában már vele se hajlandó játszani, ha én nem vagyok ott. Normális ez ebben a korban?
2011. márc. 3. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
bocs, én nem a kérdésedre fogok válaszolni, de érdekelnek majd a hozzászólások, ugyanis én most írtam alá a munkahelyemen, hogy két évesen bölcsibe adom a lányomat és visszamegyek dolgozni. Akkor ez csak elméletben menne ilyen könnyen?
2011. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha két évesen visszamentem volna akkor ma lelki beteg lenne gyerekem,ez nem túlzás.Még az apja sem nagyon boldogul vele.Majd elnövi,mi nem erőltetünk semmit.Tudom,tudom jöhet a sok komment erre.Mi baba barát módszereket alkalmazunk,nem tűröm az olyan megjegyzéseket,hogy a gyerek rabszolgái vagyunk.
2011. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, nálunk is van most egy ilyen periódus. Nálunk inkább úgy jelentkezik, hogy nem tűri, hogy másokkal beszélgessek, ha hívok gyereket játszani hozzá kiborul, csak vele foglalkozhatok, teljesen kisajátít. Kérdeztem erről egy ismerősömet, aki óvónő, megnyugtatott, hogy ez 2 évesen természetes, majd lecseng. Már azt hittem, én neveltem félre. Azt mondta, a fiúknál erőteljesebben jelentkezik ez a dolog. Neked is fiad van?
2011. márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen,ez természetes.Nálunk is igy van,de én annyira nem veszem a szívemre.Ha apa itthon van,de csak tőlem fogad el valamit,mindig mondom neki,hogy apa is megtudja csinálni,én most mosogatok,de ha megvárod én is oda adom,ilyenkor már jó az apa is.Nem lesz lelkiisérült nyugodj meg.van a családban olyan anyás gyerek,hogy 2 és fél évesen a wc-re menés is komoly dolog,de a bölcsibe simán ott marad,semmi anyás megjegyzése nincs.Az anyás időszaka csakis otthonra vonatkozik.Nyugodtan hagyd apára vagy a szomszéd kislányra ha programod van,nem lesz semmi baja.és ki fogja nőni.
2011. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kislány, nem fiú. Az a baj, hogy nem szeretem úgy egyedül hagyni mással, hogy ordít, mert a szomszéd kislánynak is kellemetlen lehet, ha egyedül hagyom a síró gyerekkel. Múlt héten annyira sírt, mikor készültem elmenni, hogy inkább magammal vittem a táncórámra, pedig sose vittem még, de nem volt szívem otthon hagyni.
2011. márc. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!