Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a kisgyermek számára...

Melyik a kisgyermek számára legegészségesebb cukor-, ill. édesítőfajta szerintetek?

Figyelt kérdés

Míg baba volt gyümölcscukorral főztem neki. Majd az olvastam nem egészséges az se, így sima fehér cukorral csináltam utána. Ez nem tartott sokáig áttértem a nyírfacukorra. Most eritritet használok neki is, magunknak is. Teljesen össze vagyok már zavarodva ettől a rengeteg cukorfajtától. Ahány oldalt olvasok annyifélét írnak...Esetleg nádcukor?

Szerintetek melyik a legjobb, legegészségesebb? Illetve van-e egyáltalán jelentős különbség köztük? Mezei háziasszony vagyok, nem is sütők olyan sokat. Boltból egyáltalán nem eszünk sütit, csokit stb.


2014. jún. 27. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
xilit.
2014. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is eritritet használok vagy xilitet!
2014. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Stewia
2014. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi próbálkoztunk a Xilittel,hasmenése van tőle.Most Bio nádcukrot használunk.
2014. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyírfacukor semmivel sem jobb,mint a fehér cukor sőt a nádcukor sem, pont nem rég volt egy kutatás.
2014. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg utolso? Én vártam már mikor találják ki hogy a nyírfacukor sem egészséges :-). Pár évente kitalálják az ellenkezőjét. Én már feladtam eszünk ami jolesik..a műanyagokat probáljuk kerülni..bár sajnos azt is képtelenség :-(
2014. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondtam,hogy nem egészséges, csak az,hogy teljesen ugyanolyan, kb két hete olvastam róla,hogy valójában nem is cukor hanem cukor alkohol a barna cukor meg színezve van.
2014. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi csak mézet használunk (nem boltit, hanem ismerős méhésztől szerezzük be általában valami barter-ügylet keretében), illetve nádcukrot. Nem "barna cukrot", mert az valóban csak melasszal színezett sima fehér répacukor, hanem valódi nádcukrot. Annak az illata, tapintása is más, meg lehet ismerni.

2 és 4 évesek a gyerekek, csokit ők is max a nagyszülőktől kapnak. Sütibe, lekvárba, házilag készített édességekbe gyakran teszek cukor helyett szétturmixolt mazsolát, fügét vagy datolyát - remekül édesít, különös ízt ad a kajának és nem "üres" kalória, hanem van értelme is.

2014. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!