Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérlek írjátok le miben volt...

Kérlek írjátok le miben volt más a második babával? Bövebben lent

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, férjemmel szeretnénk még gyereket. Nagyon szeretem a babám és élvezem az anyaságot, a szoptatást, az összebújva alvást mindent az egész egy csoda. A második babával is ugyanilyen? Vagy csak az első gyereknél lehet kiélvezni igazán az egészet? Amíg a kistestvérel a kórházba voltatok álandóan szomorkodtatok hogy mit csinálhat a nagyobb? Mire számítsak? Leírnátok nektek milyen volt?
2010. jan. 4. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apróságot írnék:a nagyfiam 1,5 éves volt amikor a kisebbik született,és még fél évig tandemszopiztak.Fantasztikus volt,ahogy a pici és a nagy együtt szopiztak,azóta sem felejtettem el.:))

Két gyerekkel duplán fogod élvezni ezeket a dolgokat.:)Szülésnél az az 5 nap gyorsan elmegy amíg bent vagy,persze,h hiányzik a nagyobb,de gyorsan hazakerültök,és új élet kezdődik.

2010. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

18 hónap van a két gyerek között.

A végén kezdem: a terhesség alatt minden nap ezen agyaltam, hogyan fogja a "nagy" és én kibírni azt a 4-5 napot? Én végigszomorkodtam a kórházi napokat, ha épp nem bőgtem, akkor a kicsihez beszéltem, hogy iparkodjon jól szopizni, hogy 72 órára haza engedjenek minket. Nálunk ugyanis úgy van, hogy a minimális bentlét a 72 óra. Ha akkor elindul a bébi súlygyarapodása, akkor paterolnak haza.

Mondanom se kell, nálam gyorsabban senki nem készült el, amikor kimondták, hogy mehetünk haza. Hazaérve rohantam a nagyhoz, aki le se kakilt, csak a babahordozóban nyekergő érdekelte...


Amikor szoptatom a kicsit, a nagy odabújik hozzánk, ő is simogatja, puszilgatja a bébit. Ha felszisszenek, mert erősebben szívja, akkor megsimogat... Ez egy másfajta csoda.

2010. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak, minden így történt. Csak még annyit, hogy egyrészt a második teljesen más karakter első pillanattól kezdve. Másrészt pedig, mivel az elsőnél sokat izgultunk mindenen (szoptatás, fürdetés,...) A msáodiknál ezek már nem okoztak gondot, így nála valóban jobban oda tudtunk figyelni az apróságokra is. Úgyhogy teljesen más élvezetet nyújt a második.
2010. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból kevesebb jut neki belőlem, viszont rengeteg pluszt kap a nagy testvértől, amiben meg az elsőnek nem volt része. Egy csoda látni őket együtt!

Emellett igyekszem úgy csinálni, hogy mindkettővel legyek külön is, úgy, hogy akkor "csak vele".

2év 5 hó és 4 hós baba anyukája

2010. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobb 2 éves a kicsi pedig 6 honapos.Soha nem látamm még ilyen két csodát együtt nem is tudom mikor jobb ha együtt (hárman)vagy ha külön külön játszok velük.A nagyobb eteti táppal és fözelékkel.De mégis az a csoda az egészben hogy mikor az én tudományom csödöt mond nem birom megnyugtatni a nagyobbnak mindig sikerül.Egy pillanat mulva már nevetés tölti be a szobát.Élvezet látni ahogy eggyütt kacagnak.Fogj bele a másodikba is és sokkal szebbek lesznek a meghitt összebujos percek.
2010. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
minden úgy van, ahogy az előttem szólók mondják. Én arra figyelmeztetnélek, hogy véletlenül se indulj majd ki abból, hogy a második is ugyanolyan lesz, mint az első. Merőben más, és attól hogy testvérek, egészen más problémákkal kell szembenézni, meg egész más személyiségek. Nekem először nehéz volt elfogadni, hogy majd őt is ugyanúgy fogom szeretni, mint az elsőt, kicsit talán nem hittem el, de aztán ment magától!
2010. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!