Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írjatok légyszi! Túlsúly+terhe...

Írjatok légyszi! Túlsúly+terhesség?! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!Olyan kismamák,anyukák történetét várom,akik eleve túlsúllyal kezdték a terhességüket (10-30 kg környékén).Érdekelne,h milyen volt így a terhesség,és "fogytatok" e pocakosan,és szülés után miként változott a testsúly (vékonyabbak voltatok mint terhesség előtt,vagy fordítva).Hallottam olyanról,h a túlsúlyos kismamák ha nem "falnak",akkor még fogyhatnak is terhesség alatt.Kíváncsi lennék ez élőben mennyire igaz.

Még nem vagyok terhes,de fél éve rajtavagyunk,csak van túlsúlyom,ezért érdekelne más története,aki hasonló cipőben jár.

Mindenkinek köszönöm a válaszát.


2010. jún. 20. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 10 kg feleslegem volt, így estem teherbe, terveztük a babát. Elsőre sikerült. A terhességem alatt 9 kg-ot híztam. Az igaz, hogy az elején fogytam 3 kg-ot. Nagyon odafigyeltem az étkezésekre, így a súlyomból eredően nem volt semmilyen probléma, engem sem a védőnő sem az orvos nem piszkált, pedig mindíg figyelemmel kísérték a gyarapodásomat, de azt mondták ez normális. Most 6 hónapos a kisfiam és ugyanannyi kg. vagyok mint amikor a terhességemet elkezdtem. Ha a szoptatásnak vége lesz még a plusz kilóimtól is szeretnék megszabadulni. Havi kb. 0,5 kg - 1 kg. között van a súlyvesztésem.
2010. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok hozzá.Azért érdekel,mert az első terhességemnél híztam meg,úgyhogy szülés után szinte ugyanannyi voltam,ha nem kevesebb,most a kezdősúlyhoz képest 8-9 kg a többlet,és eddig sem voltam vékonyka...

Félek,ha végre bejön a kistesó,akkor teljesen zsírszalonna leszek... :( De ha figyelek,akkor nem lehet baj,remélem.

2010. jún. 20. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is túlsúlyal kezdtem a teheséget.10kg híztam és az a szüléssel együtt távozott is. Hála istennek:) Pedig nem volt nagy súlyú a bébi 2830gr. Most 10hós és ugyan annyi vagyok mint szülés előtt. Most gyúrunk a tesóra

2010. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jócskán túlsúllyal lettem terhes mindkétszer. Mondjuk én nem vagyok az a zabálós fajta, hanem sajnos iszonyú lassú az anyagcserém, emiatt minden gramm rajtam marad. Nagyon hányós voltam, az elsőnél reggel-este hánytam, napközben émelyegtem, de azért minimálisat tudtam enni (ami nem volt túl fűszeres, és nem marta gyomromat) A másodiknál viszont nonstop hánytam, kajára ránézni is alig bírtam. Az elsőnél az első pár hétben kb. 3-4 kilót fogytam, a másodiknál a 12. hétre mínusz 10 kilónál tartottam. A hányós időszakom elég sokáig eltartott, és utána és végig problémám volt a gyomrommal. Amúgy sem vagyok "falós, zabálós" típus, sokszor reggelizni, ebédelni is elfelejtettem. A dokim elég háklis a túlsúlyra, úgyhogy minden alkalommal elmondta, hogy diétázzak, nem egyek szénhidrátot, ne egyek gyümölcsöt (mert cukros), ne egyek sajtot, túrót se, mert az is hizlal. Viszont én úgy voltam vele, hogy pont a kenyérfél maradtak meg szinte csak bennem, úgyhogy napi 2-3 kiflin éltem eleinte. Később meg a vitamin miatt igenis megettem egy-egy barackot, vagy szilvát.

A vércukrommal abszolút nem volt semmi gond, a vérnyomásommal sem. Mondjuk én alapból alacsony vérnyomású vagyok, és csak a 36. hét után kezdtek 120 feletti értékeket mérni.

A legvégére kb. 12-13 kg volt a súlytöbblet. Ez le is ment a szülésekkel mind, mert 4 kiló feletti volt mindkét babám + elég sok magzatvíz.

2010. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szia

nekem még nem született meg a picurkám de amit eddig tapasztaltam le tudom neked írni.

165 cm vagyok és 94 kg-val kezdtem a terhességet.ami azért valljuk be jelentős túlsúly.

így haladok eddig:

12.hét 94kg

16.hét 92kg

20.hét 93kg

24.hét 94.5 kg.

és most fogk menni a 28 hetesre.

eddig szerencsére nem sok jött fel.én "nem foglalkozok vele mennyi jön fel" persze nem akarok olyan lenni mint egy elefánt de leginkább az foglalkoztat hogy a babámnak ne legyen semmi baja.ezért akkor eszek amikor éppen jol esik és azt ami jol esik.a védönö azt mondta hogy teljesen jo hogy ennyi jön csak fel havonta és örül neki hogy nem hiztam feleslegesen sokat.mert azért 90kg felett elég durva lenne 30kg-t hizni.nem is szeretnék és azért erre oda is figyelek.

nem tudom a végére mennyi jön fel de gondolom elkerülöm a 100kg-t vagy ki tudja :D de a szülés után igyekszek majd visszanyerni legalább azt a 80-85kg-ot ami nálam az átlag volt.mert sosem voltam vékony.

amúgy hamar terhes lettem, kb 2.vagy 3. alkalommal jött össze a picur:D

sok sikert és írd ám be ha összejön a bébi:D

szép napot.

27hetes kismami

2010. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,h már ennyien írtatok.

Én az elsőnél 93 kg-val kezdtem (178 cm magasságomhoz),most vagyok 100-102 körül,inkább a hasam,és a derekam maradt meg,sajnos,ami nagyon nem tetszik. :(

Ha erre majd feljönne az a kb.10-12 kg,ami még egészségesnek számít,akkor is.... úr istenke... :(

De bízok benne,h én is majd "fogyok"! Amúgy most volt egy - sokak szerint - szellemcsíkos tesztem,de ahogy érzem magam,lehet nem szellemcsík v,legalábbis bízok benne.Két napja rosszul vagyok,múlthéten véreztem cca két napot (az 5-6 helyett),és a nemvárt előtt óta szurkál a cicim!Hát nem tudom,ennyi sikertelen hónap után,már lehet csak beképzelem.

Da majd mindenképp írok ide,ha lesz pozitív fejlemény. :)

2010. jún. 20. 12:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 25 kiló plusszal kezdtem(pajzsmirigy miatt),most még plusz 18 kilónál járok!ÉS ALIG VÁROM,HOGY VÉGE LEGYEN!Nagyon szenvedek,pedig végig 180 gramm szénhidrát diétán voltam!!!És mégis sok jött fel!!!!Az igaz,hogy mostmár toxémiás is vagyok és az utóbbi 3 hétben 5 kiló plusszom van a víz miatt!Tehát ha azt nézzük 13 kilót híztam és még lett 5 kiló víz!Ezt onnan tudom ,hogy 5 kiló kb a víz ,mert ahogy bejött a meleg 2 nap alatt jött az 5 kiló is!Most 36 hetes vagyok és jövő héten császároznak a toxémia miatt és amiatt,hogy faros a baba!DE ha még egyszer kezdhetném és lehetőségem lenne előbb fogynék egy kicsit és csak utána esnk teherbe!!!Mert eleve túlsúllyal kezdeni azért rizikós,mert nagyon sokan tényleg szinte fogynak,de lásd mint én is ,sajnos van aki még ráhízik!És így nagyon nehéz!!!!
2010. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

12:24-es vagyok.

Nálam mindkét alkalommal az utolsó néhány hétben indultak meg a kilók, tehát nálam a 12 kiló súlytöbblet úgy alakult hogy ebből kb. 5-6 kiló jött fel a 32. hétig, és a másik 6 pedig nagyjából a 32.-38- hétig. Volt, hogy egy hét alatt felugrott 2 és fél kiló, pedig alig ettem, és egész nap mentem, meg sem álltam, mert költözés előtt álltunk, egész nap a várost jártam lakás és babacuccokért, mindez augusztusi hőségben, enni nem is kívántam, csak inni (vizet). Na, ekkor úgy éreztem, hogy abszolút nincs uralmam a testem felett, és különösen bántott, mikor ezután nagy betűkkel beleírták a kiskönyvembe, hogy DIÉTA!!!, mondtam is a férjemnek, ezután már vizet sem fogok inni, csak fénnyel táplálkozok. Úgyhogy arra azért fel kell készülni, hogy ilyenkor nem úgy működik a testünk, ahogy azt gondoljuk, de még az orvosok is csak általánosságokban tudnak beszélni, de minden kismama máshogy működik. De mindent összevetve szerintem nem kilók számítanak, hanem hogy minden rendben legyen, anyuka és baba is jól legyenek. Persze az orvosok pont emiatt óvnak minket a túlzott súlygyarapodástól, de azért az már túlzás, amikor valakivel fél kiló miatt képes ordítani a védőnő...

Bocs,hogy a végén már elkanyarodtam a témától, de ez kikívánkozott.


Jó babázást nektek!!!!

3,5 éves és 9 hónapos kis tündérkék anyukája

2010. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem baj,teljesen igazad van.Igaz,mondom én a magasságomhoz képest is "túlsúlyos" voltam (pedig évekig sportoltam,inkább húsos voltam,mint zsíros,na mindegy),eleinte alig híztam én is,mert akkor még ugye dolgoztam is,szóval nem volt időm zabálgatni,és mégis minden alkalommal ment a szentbeszéd a gondozónőtől,h ne egyek kenyeret,ezt meg azt ne egyek,stb,pedig szülésig sem éreztem,h vész lenne,fitt voltam,és nagyon boldog.Szerintem ez számít,h jól érezd magad,de így a második tervezésénél kicsit beijedtem,h még fogok hízni,nem is keveset... :(
2010. jún. 20. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! 97 kg-mal estem teherbe is ugyanennyivel mentem szülni. ELőször azt hittük hogy majd az első 12 hét után megszűnik a hányás, aztán vége is lett a 30. hétre mert elkezdtem inni a Salvus vizet. Gyakorlatilag 89 kg-mal jöttem ki a kórházból szülés után. Az utolsó 10 hétben híztam 7 kg-ot, és csak szülés után 3 hónappal derült ki a sok hányás oka, epeköveim lettek :( amiktől azóta már megszabadítottak.
2010. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!