Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írjatok légyszi! Túlsúly+terhe...

Írjatok légyszi! Túlsúly+terhesség?! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!Olyan kismamák,anyukák történetét várom,akik eleve túlsúllyal kezdték a terhességüket (10-30 kg környékén).Érdekelne,h milyen volt így a terhesség,és "fogytatok" e pocakosan,és szülés után miként változott a testsúly (vékonyabbak voltatok mint terhesség előtt,vagy fordítva).Hallottam olyanról,h a túlsúlyos kismamák ha nem "falnak",akkor még fogyhatnak is terhesség alatt.Kíváncsi lennék ez élőben mennyire igaz.

Még nem vagyok terhes,de fél éve rajtavagyunk,csak van túlsúlyom,ezért érdekelne más története,aki hasonló cipőben jár.

Mindenkinek köszönöm a válaszát.


2010. jún. 20. 11:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. olyan 10-15 kg súlytöbblet volt rajtam, mikor teherbeestem. Holnap kezdem a 30. hetet, és egyelőre 2 kg-ot híztam.

Majd augusztus végén kiderül, hogy mennyi lesz összesen.

2010. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Huu,gratulálok,jó ilyet hallani!És rendesen eszel?Gondolom odafigyelsz.
2010. jún. 20. 14:24
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sosem voltam "összeesve", a bébi foganása előtt mindenképpen le akartam fogyni. Sikerült is 21 kg-tól megszabadulnom, csak hogy a várva várt gyermekáldás nem következett be. Az orvosom szerint semmi bajom, próbálkozzunk-ez volt az utasítás. Ja, és hogy a túlsúlyosok nehezebben esnek teherbe. Teltek a hónapok, és egyre jobban elkeseredtem. Összefutottam egy régi ismerősömmel, és elpanaszoltam neki a bánatomat. Azt mondta, hogy annak idején, ő is így járt mint én, és akkor lett terhes, amikor visszahízott az eredeti súlyára. Persze a kilóim szépen lassan kezdtek visszajönni, amint nem vigyáztam. Csodák csodájára mikor elértem az eredeti súlyomat (95 kg), teherbe estem. A dokim folyton mondogatta, hogy nem muszáj vacsiznom, sütiznem, egyek sok gyümit, zöldséget. Mondania sem kellett, mert csak gyümölcsöt kívántam. 96.2 kg-mal mentem szülni (1.2 kg-ot híztam összesen). A terhesség alatt semmi problémám nem volt. Amikor kórházból hazajöttem (szülés után 4 nappal 80 kg voltam) Most megint kismama vagyok 95.5 kg a súlyom (tehát a kilóim a szoptatás befejeztével, szépen lassan ismét feljöttek rám), és csak remélni tudom, hogy megint nagyon keveset fogok hízni. Ja, és első próbálkozásra terhes lettem.

Sok sikert kívánok!!!

2010. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia !! én 30 kg többlettel kezdtem a terhességet most vagyok 36 hetes és a sulyom UGYANANNYI MINT A TERHESSÉG ELÖTT söt ha jol mér az itthoni mérlegem akkor most az utobbi 2 hétben fogytam egy kilot. igaz hogy cukorbetegség miaat keményen diétázom nem könnyü de arra büszke vagyok hogy semeniyt nem hiztam hála Istennek hiszen igy is volt böven többlet. remélem szülés után le tudok majd fogyni mert egész életemben tulsulyos voltam. a terhességemet nem befolyásolta pedig féltem töle hogy majd lábra sem tudok állni de eddig még elvagyok!! sok sikert neked és mielöbbi baba áldást!!
2010. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13:59-es vagyok.

Igazából nem kívánok semmi édességet, és (ami furcsa) este nem vagyok éhes, ami azért sokat jelent. :)

Mellesleg ha nem lenne fontos a kielégítő és változatos táplálkozás, az egész terhességem alatt csak banánt ettem volna. :))))

2010. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!