Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért "25 hónapos"? Miért nem...

Miért "25 hónapos"? Miért nem két éves?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, nincs gyerekem, és jódarabig még nem is szeretnék, de nagyon sok kérdésben látom, hogy az anyukák azt írják, hogy a "18 hónapos" meg a "30 hónapos" babájuk így meg úgy. Miért számolják hónapokban még két éves kor után is? Végülis egy két - két és fél - stb. éves gyerek már nem baba, hanem kisgyerek... Nem egyszerűbb azt mondani, hogy másfél vagy két éves, mint hogy pl. tizenkilenc hónapos? Vagy miért van ez? Ne oltsatok le plz, csak kíváncsi vagyok.
2010. jan. 4. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam,pedig 4 gyerekem van,és sokszor csak számolgatok,h az mennyi idős is lehet,aki pl 29 hónapos.:)))
2010. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor pontosan meg tudod határozni a kicsi korát.Az enyém 20 hónapos.Nem másfél éves,és nem is 2 éves.Kb.3 éves korig számít ez igazán,utána már nincs akkora különbség a gyerekek között.Most még az 1-2 hónap is sokat számít.2 gyerekes anyuka
2010. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy kétéves koráig fogok hónapokban számolni.hisz nem mindegy még ilyenkor,hogy 1éves(12hós),vagy 1.5éves(18hós)nagy a különbség.

17hónapos kisfiú anyukája

2010. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Hát szerintem egy éves kor felett (de másfél felett végképp) teljesen felesleges tudni, hogy most PONTOSAN hány hónapos a gyerek...

3 gyerek anyukája

2010. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 éves korig szerintem rendben van a hónapozás. Utána már tényleg felesleges.

2 éves kor előtt még látszik a különbség a gyerekek közt, akár havonta is hatalmas fejlődésen esnek át! Például egy 21-22 hónapos általában már jóval kisfiúsabb/kislányosabb, azaz másabb, "nagyobb", fejlettebb, mint egy másfél éves, aki még sok esetben inkább egy kicsit "baba". Persze, minden gyerek fejlődése más, de azért látszik. Persze lehet, hogy ez inkább annak egyértelmű, aki naponta találkozik ilyen korúakkal.

2010. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!