Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?
Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.
Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?
Ezeket a gyerekeket pont azért tolják a babakocsiban mert a súlyukból adódóan könnyen fáradnak nem bírnak menni/mozogni.:(
Így kényelmes a szülőnek,de arra nem gondolnak hogy ezzel csak ártanak.
4es 11es.
Ha a férjed orvos akkor valszeg azt is elmondta, hogy az endokrin betegséggel küzdő gyerekek betegsége éppen a helytelen táplálkozás miatt alakul ki.
Én nem tartom rossznak a motort sem, rollert sem, nálunk van, hogy azzal jönnek boltba. Tény, én 1,5 évnél elpakoltam a babakocsit, és csak rossz időben vettem elő, amúgy gyalogoltak. Eleinte csak a sarokig, később egyre messzebb. Közben persze leültünk, uzsonnáztunk, hintázunk, bogarakat néztünk.
Oké, aki munka előtt-után rohan a bölcsibe, az babakocsival rohan még egy darabig, de nálunk sokan használják a motort, futóbringát az ovihoz is.
A bevásárlóközpontban andalgásnál viszont nem hiszem, hogy azért kell a babakocsi, mert sietős a dolog...
Én egyébként pszichológus vagyok, és ha már valamiben, akkor ebben keresnék gondot, abban, ahogy az anyák/szülők/család az étkezéseket kezelik.
Típusosan vékony gyermekből felnőttként bazinagy óriás tud válni, mert anyáék darabokra parázták magukat a védőnői/gyermekorvosi kontrollon, hogy atyaisten, a gyerekem alig létezik, kicsi, 50 percentilis alatt fejlődik, nem jól nő, stb. stb. Innentől meg elszabadul a pokol, a gyerek ált. 5 évesen már normál súlyú, a platform viszont él anyáékban, és etetik, mint az őrült. A gyerek pedig nem ismeri az éhséget, mert odáig nem jut el, így az étkezés csak kötelező napirendi pont.
A másik pedig, ami jelenségként most kezd létezni a félreértelmezett igény szerinti szoptatás, amikor anya MINDEN nyekkre enni ad a gyereknek (igény szerint szoptatás nem egyenlő azzal, hogy unatkozik a gyerek/fáj a foga kapjon cicit, akkor csendben lesz, tévedés, ellenben azt fogja gondolni, hogy a kínjain az evés tud segíteni, és már kész is egy téves kapcsolás, és a szomorúságában csokit evő felnőtt.
Tehát ami inkább aggasztó, az a súlypara, és a csecsemőtáplálás helytelen módja.
Emellett tartom, hogy fiziológiájában nem determinál semmit: azaz ha normális étkezési higiéné mellett duci egy gyermek, felnőtt korára gyakorlatilag biztosan ki fogja ezt nőni.
A pajzsirigy beteg gyerekeket pl. szűrik lisztérzékenységre? Mert érdemes lenne... Nálam a lisztérzékenység pajzsmirigy problémákat hozott magával, ami a diétával helyreállt.
Vajon hány % az endokrinológiai betegségek miatt elhízott gyerekek aránya. A szakértők csak néhány százalékot emlegettek. Lehet, hogy több, de akkor a többit miért nem küldik szakorvoshoz???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!