Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még nem tud olvasni, de már...

Még nem tud olvasni, de már számítógépezik. Ekkorát változott a világ?

Figyelt kérdés
Unokahúgom 6 éves, most ballagott az oviból, idén kezdi az iskolát. Iszonyatosan okos kislány, és mivel mind jóval idősebbek vagyunk nála tanítjuk is mindenre (vevő is rá szerencsére). Már beszél angolul alap fokon (a kiejtése szinte tökéletes, angol mesékből tanul)megtanulta leírni a nevét, simán beírja a lakás főbejáratának a kódját, ahol lakik (jó hosszú) de ami a legjobban megdöbbentett, hogy anélkül, hogy el tudna olvasni dolgokat keres az előzményekben, behoz magának angol gyerekdal tanulós videókat youtube-on, tudja használni a telefont, fel tudja hívni a családtagokat vezetékesen és mobilon is. Nem értem, hogy a fenébe csinálja, ha még olvasni sem tud? (Azért nem tanítjuk meg, hogy ne unatkozzon majd az iskolában). Hihetetlen, hogy lehetnek ennyire okosak a mai gyerekek? Durva, hogy ők már ebbe nőnek fel, és ilyen könnyedén használják a technikát, meg tanulják a nyelvet. Más 6 évesek is ilyenek, vagy ez valamilyen szinten amiatt van, hogy nagyokkal van körülvéve?

2014. jún. 4. 01:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek tapasztalatom szerint ilyen. Gyorsan tanulnak, fogékonyak, jó a felfogásuk, értenek sok mindenhez, főleg a technikához sajnos.
2014. jún. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Biztosan nem beszél alapfokon angolul....a másik igen a gyerekek ügyesen megjegyeznek dolgokat,mintha lefényképeznék a szemükkel a képet,ezért is tudják megtalálnia dolgokat,fiam kb 2 éves volt mikor először fel tudta hívni anyukámat teljesen egyedül,kikereste a telefonban és felhívta.
2014. jún. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos a mai gyerekek a technikába nőnek bele, főleg ha a körülöttük lévő nagyoktól is ezt látják csak.

Ha már ilyen sok mindenre tanítjátok, üljetek le vele társasozni, rajzolni, labdázni, mászókázni stb. hogy ne csak a gépek világát lássa az a gyerek.

2014. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit túlmisztifikáljátok a gyereket.

Kódra pl annyit hogy nem a számokat hanem az irányt a mozdulatot jegyzi meg az meg már 3-4 éveseknek bőven megy.

2014. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez teljesen átlagos az ő korában. A legtöbb gyerek ilyen. Érdeklődő, figyelmes, főleg ha még tanítjátok is. Az előzményekben meg nem nagy dolog keresni, hiszen felismeri a szöveg előtti kis ikonokat. Ha mi időnkben lett volna minden háztartásban internet, mi is ilyenek lettünk volna, de hát nekünk pl. még vezetékes telefonunk sem volt soha, csak majd később mobil.
2014. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez csak nekem volt furcsa a szuleinek termeszetes. Es jatszunk is vele. Pluszba beszel alap szinten angolul mert en pl perfekt vagyok es siman tudunk kommunikalni.
2014. jún. 4. 08:50
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Na az én barátnőm fia 5 éves nem beszél de már évek óta nyomkodja a laptopot sajátott kapot. Ennyit erről!!Hiába szól az ember hogy nem kene nem tesz jót a gyereknek mert olyat lát amit nem kéne(yutube vetkőzős cicis nőt lesegetett 4 évesen) még anyuka bolt felháborodva hogy miaz hogy a meség közé ilyet is betesznek.Én nem fogom egedni a lányimnak az biztod.
2014. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek agya olyan, mint a szivacs. Nagyon sok mindent tudnak és könnyen tanulnak. A kódot valószínű úgy jegyezte meg, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy látta, melyiket nyomják meg, nem magát a kódot tanulta meg. A számítógép meg olyan, hogy ők tényleg ebben nőnek fel, én nem vagyok ellenére úgy, hogy korlátozva van, mennyi időt lehet a gép előtt tölteni és szigorúan megvan az, hogy mit nézhet. Nincs otthagyva, hogy nézzed, hanem ránézünk és meg van neki mondva, hogy nem kattingat össze-vissza.
2014. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekik ez már teljesen természetes, és egyáltalán nem is baj, ha a szülő nem zárja el ezeket az eszközöket a gyerektől (nyilván a kicsiknek még csak módjával kell ezekkel érintkezni, szülő által felügyelve, kiszűrve a számukra káros tartalmakat). Ez olyan, minthogy mi is tudtuk kezelni a tévét, a videót gyerekként, mert nekünk már természetes volt, a szüleinknek viszont felnőttként kellett megtanulniuk a használatát. A gyerekek gyorsabban tanulnak, ennyi. Az én gyerekem is hat éves, ősszel megy iskolába, de profin kezeli a számítógépet, játékot keres magának, például múltkor egyenként végigkérdezte tőlem az "autó" szó betűit, hogy melyik hogy néz ki a billentyűzeten, aztán beírta a keresőbe, mert autós játékkal akart játszani.

Egyszerűen nekik már természetes ezeknek az eszközöknek a használata. És egyáltalán nem mondanám rá, hogy "sajnos". Miért sajnos? Ezek a mai kor eszközei, teljesen normális, hogy megtanulják őket használni, de emellett nyilván ugyanúgy meg kell tanulniuk bánni a ceruzával vagy a cipőfűzővel is, ahogy mindenki másnak. Ettől az ő életükben nem lesz kevesebb élmény, legfeljebb más élmények is bekerülnek.

2014. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hú de le lettem pontozva!!Pedig igaz amit írtam!!
2014. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!