Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Való világ, vagy aranykalitka?

Való világ, vagy aranykalitka?

Figyelt kérdés

Hamarosan döntenem kell melyik általánosba vigyem a fiamat. és nehéz döntés. a körzetes iskolának jók a programjai, a tanárai elkötelezettek,nagy hangsúlyt fektetnek arra,hogy a gyerekek a lehető legjobb oktatást,nevelést,foglakozást kapják,mert: a legtöbbjük hátrányos helyzetű-csonka család,szegény család stb. ezekért a dolgokért sokkal jobban odafigyelnek a gyerekekre,sokkal jobban védik őket,figyelik és segitik őket hogy suli után se az utcán lógjanak. mi nem vagyunk hátrányos helyzetűek,és nincs bajom azokkal sem akik ebbe tartoznak,azzal sem ha valaki nem fehér..mert ahol élünk sok a roma család is. nekem tetszik ez a hozzáállás,de vajon a gyerekemnek azzal teszek jót ha ilyen iskolába megy? de most is a körzetes oviba jár ahol szintén vannak ilyen gyerekek és nyilván a csoporttársai közül kerülnek ki a majdani sulitársai


van más alternativa,mehet/ne/ elviekben erős,szuperiskolába is amelyek csak úgy ontják magukból a szupergyerekeket. de az aranykalitka-nekem legalábbis. mert nagyon jó sulik,de azok az értékek nincsenek meg annyira mint a másikban. hirük és összetételük viszont "jobb"


itt az is tetszett h nyiltan megmondták: elsősorban szakmára,szakközépre készitik aygerekeket,de aki jó,annál azon vannak h kibontakoztassa a képességeit és mehessen erős gimibe. de nem ezt nyomják mindenkinél


a szupersuliban viszont ez az etalon


nem tudom,melyik irány tesz jót majd a fiamnak


én anno sima iskolába jártam,semmit sem vesztettem általa,de a fiamnál van választás


kérem,h akinek van véleménye,irja meg. tudni kell h én maximálisan a legjobbat akarom a fiamnak,nem akarom h erőn felül mondjuk orvos legyen,de nyilván elkallódni sem akarom.


köszönöm


2013. ápr. 5. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a dilemmám. Első gondolatom az volt hogy a legjobb suliba! De egyre jobban távolodik a legjobb suli és a fogalma egymástól. Én úgy döntöttem nem oda viszem ahova acsoporttársai mennek. Nem megy hipersuliba. Elviszem olyan suliba mint a "való világ" Semmi szakosodás, de van egy csomó természetbeli program. Még sulikertjük is van. Vannak feketék sokan is, ráadásul nem a legjobb fajtából! Viszont pp emiatt nagyon figyelnek a gyerekekre a tanárok. És többnyire a városban a balhét nem ebben a suliban hallunk hanem az elit suliban ahol pénzes gyerekek vannak és a tanárok nem fegyelmeznek.

Mi maradunk egyszerű emberek egyszerű iskolában. Egyébként tök sok diplomás embert ismerek aki ebből az egyszerűbb iskolából került ki. Én erre szavazok. Néznek rám mostanság anyukák furán hogy mit döntöttem. De nekem nagyon döntő volt hogy amióta figyelem, a gondok mindig az elit iskola körül vannak.

2013. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Én biztos az "elit"-be járatnám. Mi nem vagyunk hátrányos helyzetben, jó cuccokban járnak a gyerekek, amit szeretnének meg tudjuk venni nekik. Én nem akarnám magam emiatt kellemetlenül érezni,hogy a gyerekemen drága ruha van, vagy a legújabb játékot beviszi megmutatni és a többiek irigykednek. Fura indok,de engem zavarna, mint ahogy a barna bőrűek is,ez igazából nálam már kizáró ok eleve. Biztos sznobnak tartasz,de én nem vinném a körzetisbe a hátrányos helyzetűek közé. Meg aztán milyen barátja lesz?!

2013. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viném elit suliba ,a gyerekemet,inkább a körzetesbe az szimpatikusabb ,amit leírtál rola.
2013. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a körzetisben szimpatikus még h fejlesztők is vannak h mindenki felzárkózzon ha bármi van. az elitben viszont szelektálnak és elviekben mindenki egyformán nagyon tehetséges,nagyon muzikális,nagyon sportos etc.. ez valahol jó valahol meg.. nem tudom.. az elitnél félek a nagy nyomástól,annyi gyerek szorong. a körzetisnél meg h esetleg rossz társaságba keveredik.. de ha én jól nevelem,figyelek rá akkor kevés az esély rá.. nem tudom..
2013. ápr. 5. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a sima "való világ" suliba vinném. Ott ha valóban kibontakoztatják a képességeit, sikereket érhet el. A városunkban is van úgymond elit gimi, de oda szinte csak az orvosok, ügyvédek, magas beosztású emberek gyerekei járnak, persze meghatározó, hogy melyik szülő mennyivel támogatja a sulit. Én nem hiszek abban, hogy csak diplomás ember gyereke lehet szuperokos, ráadásul van ismerősöm, akinek a gyereke ugye a szülők pozíciója révén bekerült a gimibe, aztán csak kínlódik, jobban járt volna egy szakközéppel.
2013. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Így van a másik ok az elitben lévő nagy hajtás és elvárások. Ezért lesz ott több problémás gyerek mint a barna bőrűek között. Másarészt az elitben kategorizálnak nagyon könnynen. Ha valami nehezebben megy, akkor leírják a gyereket. Itt pl ők délután is órán vannak az elsősök. Szorong sok gyerek, feszültek. És ez nem jó ekkora korban. Én örülök is ha cigány gyerekek vannak a közelében, legalább megtanulja kezelni a különböző helyzeteket. Megjegyzem épp tegnap beszéltem erről a fejlesztő pedagógussal és ő mondta hogy arányaiban a nagy galibákat éppen a fehér gyerekek okozzák. Nem a bőrszíne miatt nem normális egy gyerek. Van sok normális cigány és van sok bunkó fehér és fordítva.

Másrészt én nem szokatom a gyerekemet márkás drága cuccokra, holott megtehetném, de nem! Legyen értékrendje, ne a pénz számítson. És ezt az egyszerűbb iskolában könyebben sajátítja el!

2013. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az elitbe íratnám. De abból is van többfajta. Én egy jó hírű református iskolában dolgoztam. Nagyon aranyosak voltak a tanárok és a gyerekek is. Nem volt több probléma, mint bármelyik másik suliban. Nem jártak full márkás ruhában a gyerekek és nem nézték le a szegényebbeket sem. De itt a tanárok is figyeltek erre. Persze elit suliból is vannak versenyistállók, oda nem vinném a gyereket. De még mindig jobb, mint ha dugig van roma gyerekkel.
2013. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biztos az "elit"-be vinném. Hiába a szimpatikusabb oktatási program az elsőben, ha egy osztálbya bekerül öt-hat kezelhetetlen gyerek, akkor ott az oktatásnak annyi, az egész osztálynak. Hogy szegények, hátrányos helyzetűek, az egyáltalán nem baj, sőt, jó, ha nem sznob hülyékkel van körülvéve, de ha ez együtt jár azzal, hogy 10-12 évesen már megy majd az osztálytársainál a züllés, a lopás, cigarettázás, verekedés, a tanár semmibe nézése meg még hamarabb, akkor semmi értelme ott szocializálódnia. Nem tudom, hogy így van-e persze az ominózus suliban, nem féltetlenül, nyilván, érdemes kicsit jobban körülnézni, hogy viselkednek a mostani felsősök ott.

És itt még csak általános iskoláról beszélünk, innen fogja szedni az alap viselkedési és tanulási mintáit. Középiskolánál már én sem ragaszkodnék az elitgimihez, ott már tud önálló értékítéletet alkotni a kamasz, sokszor túl gyorsan és túl erőset is:)

Hogy oviban a csoporttársai hogy viselkednek, az még nem sokat jelent, 8-10 évesen már előjöhetnek a fent felsorolt dolgok a halmozottan hátrányos helyzetűeknél, a rossz családból származóaknál - a szegénységnek ehhez semmi köze persze, a gazdag, de bűnöző szülő gyereke pont ugyanilyen lesz.

2013. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!